Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
shadow_no

SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

51 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      30
    • Nie
      15
    • Zaszkodziła
      6

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Coel napisał:

Wczoraj wzięłam przypadkiem pół godziny później zoloft, bo się zagapiłam. W efekcie obudziłam się tak jak przed braniem Zoloftu, a nie godzinę wcześniej. Nie wiem, czy to przez to, czy w końcu mój organizm przyzwyczaja się do leku. 

Pol godziny chyba roznicy wielkiej nie robi,ale i tak dobrz ze jest coraz lepiej.trzym sie 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.10.2021 o 18:48, Petek napisał:

Dlaczego bo : Dowiedziono, że fluoksetyna jest także antagonistą receptorów 5-HT2C. Antagonizm wobec tych receptorów prowadzi do odhamowania uwalniania noradrenaliny i dopaminy i nasilenia przekaźnictwa noradrenergicznego i dopaminergicznego (stąd fluoksetyna może być dodatkowo określana jako dysinhibitor noradrenaliny i dopaminy). 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dysinhibitory_noradrenaliny_i_dopaminy

Pomoże.

A to nawet ciekawe🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień 14.

Wydaje mi się, że lepiej śpię.

W głowie nadal zdarzają się natrętne myśli, ale wieczory już są coraz lepsze. Biegunki nie zdarzają się już tak często, odruchy wymiotne tylko przy większym zdenerwowaniu. Dziwnie mi, kiedy muszę się uśmiechać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.11.2021 o 13:46, Coel napisał:

Dzień 14.

Wydaje mi się, że lepiej śpię.

W głowie nadal zdarzają się natrętne myśli, ale wieczory już są coraz lepsze. Biegunki nie zdarzają się już tak często, odruchy wymiotne tylko przy większym zdenerwowaniu. Dziwnie mi, kiedy muszę się uśmiechać

Dajesz rade,chyba bedzie juz coraz lepiej.🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja odstawilam,bo mialam w ósmym dniu zawieszki myślowe,jakby mi sie mozg wyłączał na sekunde ,jakies otepienie i wogole samopoczucie jakies psychiczne.Trudno opisac ,ale we wczesniejszych postach ktos pisal o czyms podobnym.jakas depersonalizacja tez.Nie lubie jak az tak mi z glowa miesza.I to wszystko na dawce25mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, melon432 napisał:

Który lek lepszy na lęk paniczny sertralina czy paroksetyna?

Według pewnego badania podobno oba są tak samo skuteczne:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15096081/

Paroksetyna ponoć jest najlepsza na lęk i niepokój wśród SSRI, ale też jest jednym z najbardziej lękotwórczych SSRI na początku leczenia. Sertralina jest ponoć łagodniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

Paroksetyna ponoć jest najlepsza na lęk i niepokój wśród SSRI, ale też jest jednym

na początku leczenia. Sertralina jest ponoć łagodniejsza. 

Paroxetyny nie podaje się jako lek pierwszego rzutu, wpierw zaczyna się od Sertraliny i innych lżejszych leków, Paroxetyna to spory kaliber, a przechodzi się na nią jak inne leki nie poradziły sobie, albo były zbyt słabe, tudzież potęgowały objawy... co do:

Cytat

z najbardziej lękotwórczych SSRI

z tego co powszechnie wiadomo, to najbardziej lękotwórczym lekiem jest fluoksetyna, o paroxetynie tego nigdy nie słyszałem, bo to jak uderzenie młotem, a w pierwszych dniach to przeważnie senność, i brak energii, co do natężenia lęków, to przy psychotropach to naturalny proces, ale paroxetyna jako jeden z najbardziej selektywnych SSRI (przez co zawdzięcza m.in. swoją "łatkę" najsilniejszego) to dosyć szybko "przejmuje" kontrolę nad nami.... no ale trzeba pamiętać też, że na każdego lek działa inaczej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co Wy piszecie że paro spory kaliber i lęko twórczy ?

Mając silną nerwice , lęki paniczne, fobie jak najbardziej się podaje paroksetynę nawet te 10 mg . Nie ma żadnego lepszego leku na silne zab lękowe.

Setralina tak naprawdę  jest średnia to samo  na daję się na lęki słabe i średnie.

I setralina jest druga zaraz po fluoksetyna lękotwórczym SSRI .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Petek napisał:

Co Wy piszecie że paro spory kaliber

nie bardzo rozumiem co właściwie napisałeś?! :D tak, tak uważam i tak jest.

39 minut temu, Petek napisał:

Mając silną nerwice , lęki paniczne, fobie jak najbardziej się podaje paroksetynę nawet te 10 mg . Nie ma żadnego lepszego leku na silne zab lękowe.

ale nie jest to lek pierwszego rzutu, żaden lekarz nie da tak silnego leku do leczenia w warunkach ambulatoryjnych jako pierwszego, bo od siekiery się nie zaczyna farmakoterapii, tylko zaczną od Sertraliny, lub innego słabszego, tak już jest i kropka. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Coel napisał:

Po 16 dawce Zoloftu. Nadal czekam na efekt wow.

Ja biore juz 200 mg ale dopiero 2 dzien. Zamulka emocji jest... dlatego chyba zmienie na fluoksetyne j bede bral 60 mg albo 80 mg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Coel napisał:

Po 16 dawce Zoloftu. Nadal czekam na efekt wow.

7 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Ja biore juz 200 mg ale dopiero 2 dzien. Zamulka emocji jest... dlatego chyba zmienie na fluoksetyne j bede bral 60 mg albo 80 mg.

Wy oczekujecie że leki zrobią za Was wszystko...a tak to nie działa. Nawet jak się pojawi efekt "wow" to i tak osłabnie bardzo szybko. Leki, owszem, mogą pomóc ale całej roboty za nikogo nie zrobią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, acherontia styx napisał:

Wy oczekujecie że leki zrobią za Was wszystko...a tak to nie działa. Nawet jak się pojawi efekt "wow" to i tak osłabnie bardzo szybko. Leki, owszem, mogą pomóc ale całej roboty za nikogo nie zrobią. 

Nie, nie oczekuje. Wiem, jak działają leki. Brałam już m.in. tianeptynę, escitalopram. Na tym etapie esci już spokojnie działało. A jeśli chodzi o dodatkowe działanie, to czekam już ponad dwa lata na terapię. Psychologa mam z doskoku, bo tylko to mogą mi zaproponować. Sama też próbuję się "naprawić". Ja nie chcę skakać z radości, chcę tylko, żeby efekty "specjalne" minęły. Mam już dosyć karuzeli myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Coel napisał:

Nie, nie oczekuje. Wiem, jak działają leki. Brałam już m.in. tianeptynę, escitalopram. Na tym etapie esci już spokojnie działało. A jeśli chodzi o dodatkowe działanie, to czekam już ponad dwa lata na terapię. Psychologa mam z doskoku, bo tylko to mogą mi zaproponować. Sama też próbuję się "naprawić". Ja nie chcę skakać z radości, chcę tylko, żeby efekty "specjalne" minęły. Mam już dosyć karuzeli myśli. 

Coel a odczuwasz juz jakas poprawe?czy kompletnie nic.nadal na 25mg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Lucy32 napisał:

Coel a odczuwasz juz jakas poprawe?czy kompletnie nic.nadal na 25mg?

Przeszły mi biegunki, apetyt mi wrócił, może nawet jest lepszy niż normalnie. Mniej się stresuję pewnymi rzeczami, ale wczoraj miałam dwa mini ataki lęku. Natrętne myśli są. Spanie jest średnie. Budzę się w nocy o 4.00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Coel napisał:

Przeszły mi biegunki, apetyt mi wrócił, może nawet jest lepszy niż normalnie. Mniej się stresuję pewnymi rzeczami, ale wczoraj miałam dwa mini ataki lęku. Natrętne myśli są. Spanie jest średnie. Budzę się w nocy o 4.00

Najgorsze uboki przeszly,z ta biegunka to najwazniejsze.Chyba jestes juz na dobrej drodze👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 🙂 biorę Asertin od tygodnia, na początku nie mogłam spać, aktualnie mam nocne zimne poty, niedobrze mi i totalny brak apetytu.. czy ktos miał może po nim podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ju467 napisał:

Hej 🙂 biorę Asertin od tygodnia, na początku nie mogłam spać, aktualnie mam nocne zimne poty, niedobrze mi i totalny brak apetytu.. czy ktos miał może po nim podobnie?

Ja na początku nie mogłam jeść, teraz wciągam żarcie jak śmietnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mini update: dziś (po 22 dawce) po raz pierwszy wstałam bez odruchów wymiotnych.

Doktor zlecił mi od jutra 2x25 mg. Połówka rano i połówka wieczorem. Mam nadzieję, że mnie to nie rozjedzie, do dziś brałam 25 mg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Coel napisał:

Mini update: dziś (po 22 dawce) po raz pierwszy wstałam bez odruchów wymiotnych.

Doktor zlecił mi od jutra 2x25 mg. Połówka rano i połówka wieczorem. Mam nadzieję, że mnie to nie rozjedzie, do dziś brałam 25 mg 

Super. Na 50 mg powinnas poczuć w pełni działanie sertry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi