Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Jarosław

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Czy ktoś zaobserwował u siebie wzmożone wypadanie włosów po dłuższym przyjmowaniu alprazolamu?
 2. Czy ktoś zaobserwował wzmożone wypadanie włosów przy dłuższym stosowaniu zolpidemu? W skutkach ubocznych nie widzę aby było to wymienione.
 3. Powinieneś brać raz na dobę nie dwa. Okres półtrwania eliminacji sertraliny trwa 23-24H. A ewentualne zwiększenie dawki co równe 7 dni.
 4. Częstym skutkiem przyjmowania Escipram'u jest wymienione - drżenie mięśni czyli to co miałem po mianserynie i mirtazapinie. Te leki chyba należą do tej samej grupy. A no i wzmożony apetyt we wszystkich trzech.
 5. Próbowałem mianserynę i mirtazapinę, ale nie jestem pewien czy to SSRI - jakieś trójpierścieniowe czy czteropierścieniowe. Ze względu na niesamowity skurcz i ból mięśni oba nie zdały egzaminu - odstawione po 3 dniach. Nie mogłem zasnąć przez ból mięśni. Najlepszy egzamin zdała sertralina (Zoloft, Asertin itp.) rano + małe dawki Crittico CR na noc. Po Trittico bardzo ciężko się wstaje rano - no i boli głowa przez jakiś tydzień. Przy podwyższonym pulsie, kołatania serca w początkowej fazie branie SSRI biorę doraźnie małe dawki (0.25 - 0.5 mg) alprazolamu (Xanax, Afobam) ewentualnie Diazepam (relanium) - 5 mg - oba bardzo pomagają. Najlepsze efekty osiągnąłem biorąc 100 mg sertraliny i 75 mg Trittico CR. Trittico wspomaga leczenie sertraliną. Przy większych dawkach sertraliny jak 100 mg pojawiają się problemy ze snem - krótko się śpi. Mam małą depresję - wysoce obniżony nastrój, ale utrzymujący się kilka miesięcy. Będę brał co najmniej kilka miesięcy sertralinę w dawce 50 mg może 75 mg plus może Trittico 50 mg - na razie bez.
 6. Niestety skutki uboczne sertraliny trwają długo. U mnie wszystkie zeszły po 4 tygodniach i dopiero po tym czasie zauważyłem pierwsze efekty działania leku. W moim przypadku trwało to bardzo długo inni mówią od tygodnia do dwóch nawet miesiąca jak w moim przypadku.
 7. Teraz ja mam pytanie dla doświadczonych: / Dobrze mi było z sertraliną nawet bardzo dobrze brałem 4 miesiące i postanowiłem odstawić. To był błąd. Po pół roku przerwy - 25 temu dni postanowiłem wznowić leczenie sertraliną. Po 11 dniach odstawiłem bo pojawiły sie niesamowite skutki uboczne - brak siły, apetytu i jeszcze gorsza depresja. Okazało się, że to był Covid, a nie skutki ubczone SSRI - skutki uboczne SSRI są bardzo podobne po kilku dniach zażywania . Od dziś zaczynam brać sertralinę, ale w dawce - pierwszy tydzień 25mg, a dalej już 50mg może 75mg, nie wejdę na 100mg. / Stąd pytanie czy po tych 11 dniach kuracji sertraliną z 2 tygodniową przerwą (Covid) coś dały tzn czy coś zostało w organiźmie czy raczej zaczynam dziś od początku?
 8. Biorąc kilka miesiecy moge powiedzieć - wzrost pulsu zwłaszcza rano po przebudzeniu i lekko wzmożone pocenie całego działa przez 24H / dobę. Brałem dawkę 100mg - dla mnie to największa możliwa do zniesienia aby normalnie funkcjonować na co dzień.
 9. Dzięki za szybką odpowiedź. Spróbuje kilka dni z najmniejszą dawką 25mg. Jeżeli bezsenność pozostanie będę musiał umówić wizytę.
 10. Przyjmuje Trittico CR drugi miesiąc w dawce 100 mg 2 godziny przed snem. Od miesiąca lek jakby przestał działać. Mam problemy z zaśnięciem jak zasnę budzę się kilka razy w nocy. Zmniejszenie dawki czy zwiększenie nie daje żadnego rezultatu. Cały następny dzień czuję sie zmęczony i senny "zamulony" nic mi się nie chce. Najchętniej cały dzień bym leżał. Czy to czas na odstawienie leku? Dodam, że pół roku temu brałem Trittico w tej samej dawce i efekt był zupełnie odwrotny. Spałem całą noc wstawałem wyspany. Nie biorę innych leków.
 11. Jarosław

  SSRI-temat ogólny

  Cześć wszystkim, Od miesiąca biorę 100mg sertraliny (sertagen) raz na dobę rano i 75mg Trittico CR wieczorem. Generalnie czuję się dobrze i nie chcę przerywac terapii. Zauważyłem, że wypada mi coraz więcej włosów. Nigdy nie miałem grubych gęstych włosów, ale boję się, że wyłysieje głównie po sertralinie. To nie jest odosobniony przypadek bo ludzie czesto skarżą sie na osłabione wypadające włosy po sertralinie. W związku z tym mam kilka pytań: - czy zmiana dawki na 50mg (a nawet 25mg) sertraliny sprawi, że włosy będą mniej wypadać czy to nie ma znaczenia czy dawka 25mg czy 200mg? - czy włosy przestaną wypadać gdy przestanę brać leki i czy odrosną te co wypadły? - czy suplementacja w tym przypadku: Vitapil na włosy, szampony i odżywki, dieta bogata w witaminy poprawią sytuację? Dzięki za pomoc i Pozdrawiam
 12. Cześć wszystkim, Od miesiąca biorę 100mg sertraliny (sertagen) raz na dobę rano i 75mg Trittico CR wieczorem. Generalnie czuję się dobrze i nie chcę przerywac terapii. Zauważyłem, że wypada mi coraz więcej włosów. Nigdy nie miałem grubych gęstych włosów, ale boję się, że wyłysieje głównie po sertralinie. To nie jest odosobniony przypadek bo ludzie czesto skarżą sie na osłabione wypadające włosy po sertralinie. W związku z tym mam kilka pytań: - czy zmiana dawki na 50mg (a nawet 25mg) sertraliny sprawi, że włosy będą mniej wypadać czy to nie ma znaczenia czy dawka 25mg czy 200mg? - czy włosy przestaną wypadać gdy przestanę brać leki i czy odrosną te co wypadły? - czy suplementacja w tym przypadku: Vitapil na włosy, szampony i odżywki, dieta bogata w witaminy poprawią sytuację? Dzięki za pomoc i Pozdrawiam
×