Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.07.2020 o 11:20, Adaa napisał:

Paroksetyne brałam tylko 7 dni więc ostawiłam i nic sie nie działo po ostawieniu.  To nie był lek dla mnie. Miałam mdłościi, biegunki, bóle głowy, raz jechalam tramwajem do pracy i musiałam wysiąść tak mi bylo niedobrze.

 

słyszałam właśnie że ciężko ją odstawić.

 

Teraz przy Pregabalinie czuję się naprawde dobrze 🙂

Dla mnie pierwsze 2 tygodnie brania paroksetyny też były ciężkie , ale jak przetrwałam najgorsze tak teraz super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acherontina-styx   na każdego działa co innego 🙂 tobie pomogla Paroksetyna, mi Pregabalina. A dlaczego musiałaś pojsc do kardiologa? bolało cię serce po Pregabalinie? ja jestem bardzo wyczulona puncie objawów ze strony serca i panicznie się boje zawału itp dlatego pytam:)

acherontiaontia-sty

y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adaa napisał:

Acherontina-styx   na każdego działa co innego 🙂 tobie pomogla Paroksetyna, mi Pregabalina. A dlaczego musiałaś pojsc do kardiologa? bolało cię serce po Pregabalinie? ja jestem bardzo wyczulona puncie objawów ze strony serca i panicznie się boje zawału itp dlatego pytam:)

acherontiaontia-sty

y

Nic mnie nie bolało, totalnie żadnych odczuwalnych objawów. Wyszło przypadkowo przy badaniach okresowych w pracy, że w EKG jest coś nie halo i dlatego pilnie kardiolog, bo to może być groźne. Ogólnie już sytuacja opanowana  (okazało się, że więcej paniki lekarz narobił niż to warte), ale pregabalinę musiałam odstawić i okresowo powinnam być pod kontrolą kardiologa.

Btw. zawał od leków nie powstaje, bo to nie leki zapychają naczynia wieńcowe tylko blaszki miażdżycowe.

Edytowane przez acherontia-styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko , czy komus wyrobila sie tolerancja na lek po pewnym czasie ? Pregabaline biore gdzies od grudnia , wiekszosc czasu bralem 300mg , pozniej zredukowalem do 150mg i nic sie nie dzialo do czasu. Pewnego dnia jakos w ciagu dnia dopadl mnie lęk , zignorowalem to, dzien pozniej to samo i kolejnego dnia znowu . Podnioslem Pregabalin do 450mg i nie widze zbytnio poprawy a 450mg to juz dobra lecznicza dawka. W miedzy czasie jak bralem prege testowalem tez rozne leki, troche neuroleptykow plus jakies inne Mirtagen, Buspiron ( po nich lek spotegowany jescze bardziej). Czy te leki mogly pogorszyc moj stan ? Od tygodnia biore Trittico ktore jescze nie dziala , aktualnie do 450mg Pregi biore Lamitrinu 200mg i Trittico 150mg. Docelowo bede podnosil Trittico do 300mg bo mam dosc mocna glowe i mniejsze dawki nie wiele daja. Oczywiscie bede obserwowal wszystko zeby odpowiednia dawke dopasowac. 

 

Moze Prega sie wypalila i czas odstawic? 

Raz probowalem ale kurna na drugi dzien bez Pregi lęki kosmiczne wiec wrocilem do niej, jesli jednak bedzie trzeba to bede zmuszony zmienic ja na cos innego. Chodzi mi po glowie Amitriptylina😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acherontia-styx-dzięki, to ja sobie dla swiętego spokoju  zrobie ekg. 🙂

 

PiotrekLondon-ja zbyt krotko biore by mówic o tolerancji..

 

Biore dwa razy dziennie po 75mg ale dzis rano te 75mg zrobilam na polowe bo wczoraj sie dość dziwnie czulam jak Pijana 😫😫 nie było to fajnie, i w ogóle nie czuje sie sobą. Kilka lat temu bra lam Moklar i przez dwa lata brania czulam sie super tylko ze przestal dzialac i psychiatra kazał odstawić.

Może 75 mg to mała dawka ale ja naprawde czuje jej działanie, a od jutra wracam po urlopie do pracy. Za to wieczorem o 21 -22 spie juz i mam bardzo mocny sen, spalam dzis 9 godzin jak nigdy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adaa napisał:

Acherontia-styx-dzięki, to ja sobie dla swiętego spokoju  zrobie ekg. 🙂

 

 

 

Nie sądzę, żeby to było potrzebne, bo to nawet nie jest wymienione w skutkach ubocznych pregabaliny. Tylko gdzieś tam dalej wspomniane, że zdarzało się takie coś. Moja lekarka mówiła, że w przeciągu 20 lat ja jestem nawet nie 5. osobą, której takie coś wyszło. Nie ma co nakręcać się niepotrzebnie na to, bo jakby po włączeniu każdego leku miał człowiek sprawdzać to by musiał wiecznie badania robić. Lekarz wie w jakich przypadkach nie powinno się danego leku włączać, a działania uboczne mają wszystkie leki.

 

Inna sprawa, że to wyszło po ponad roku brania pregabaliny, wcześniej było ok. 

Edytowane przez acherontia-styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acherontia-styx napisał:

Nie sądzę, żeby to było potrzebne, bo to nawet nie jest wymienione w skutkach ubocznych pregabaliny. Tylko gdzieś tam dalej wspomniane, że zdarzało się takie coś. Moja lekarka mówiła, że w przeciągu 20 lat ja jestem nawet nie 5. osobą, której takie coś wyszło. Nie ma co nakręcać się niepotrzebnie na to, bo jakby po włączeniu każdego leku miał człowiek sprawdzać to by musiał wiecznie badania robić. Lekarz wie w jakich przypadkach nie powinno się danego leku włączać, a działania uboczne mają wszystkie leki.

 

Inna sprawa, że to wyszło po ponad roku brania pregabaliny, wcześniej było ok. 

Masz rację. Ok 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elendil napisał:

Biorę pregabaline może powodować tycie? Mój brzuch się powiększył.

Tutaj kilka osob pisało że przytyli po niej także mozliwe, zreszta ja zauwazam wzmożony apetyt u siebie także trzeba uważac. ludzie pisali ze w ciagu kilku miesiecy przytyli po 10 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dostałam takiego jakiegoś apetytu ..na słodkie głownie. Zdecydowanie jem za dużo. Jedynym sposobem na NIE-TYCIE jest sport. 

Chociaż ja biorę pregę od stycznia - do tej pory po 7 mc mam 2-3 kg wiecej...i nie umiem tego zrzucić ! To jest szok. Naprawdę ćwiczę i jeżdzę na rowerze a tu wszystko stoi !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem... Pomimo uprawiania sportu jazdy na rowerze ćwiczeń wzmacniających mięśnie pleców bo chory mam kręgosłup waga dalej stoi w miejscu baa... Nawet potrafi rosnąć. Biorę 600 mg pregabaliny 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam gastro po pregabalinie i ciagle byłam nienażarta, jak po paleniu. Brzuch duży, ciągle ochota na jedzenie. Po półtora miesiąca odstawiłam i ten mega apetyt minął. 

Juz pomijam, ze sobie dawki zwiększyłam tak, że opakowanie szło w tydzień, zamiast w miesiąc (ma potencjał rekreacyjny). Brrr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak samo ten lek posiada potencjał rekreacyjny pomimo skutków ubocznych jakie powoduje w postaci zaburzenia funkcji poznawczych i spłycenie intelektu, zwiększonego apetytu itp to jest to jedyny lek który pozwala mi w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie, było u mnie wiele prób odstawienia go i zastąpienia czym innym ale za każdym razem po czasie do niego wracam. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 09:07, Adaa napisał:

Ja biore 6 dzien Prege ciagle dawka 75 mg ale nadal czuje dzialanie tego leku. Za to mam mega zaparcia. 

 

Zaparcia były... 

 

W dniu 5.08.2020 o 06:56, PiotrekLondon napisał:

Potencjal rekreacyjny? Do ilu braliscie Pregi? 

Ja aktualnie 450mg i czuje jakby bylo malo , a to chyba juz zly znak i bede staral sie odstawic. No chyba ze 450 a 600 robi roznice😎

 

Brałam 450 (rozłożone w ciągu dnia), chyba dochodziło do 600... Ale stwierdziłam, ze to błędne koło, odstawiłam cold turkey. Było trochę nieprzyjemnie, drazliwość, chyba płacz, już nie pamiętam, chociaż to było jakoś z półtora miesiąca temu. Szybko przeszło i jest git. Tzn generalnie jest średnio, ale:

- jestem trzeźwa, nie ma zachowań, rytuałów, gestów, mowy jak po alko+paleniu (pregabalina to nietrzeźwość)

- nie mam lęków jak po jaraniu (miałam i było to nawet dośc przyjemne, nie było takiej schizy jak po jaraniu)

- nie mam zaburzeń równowagi (dodatkowe lęki przy jeździe na rowerze po Wro)

- nie dudni mi serce

- nie mam zaparć

- nie żrę

- nie mam wzdętego brzucha

 

Plus był taki, ze fajnie się spało no i fazka, ale to nie na dłuższą metę rozwiązanie... A tolerancja bardzo szybko rośnie i po kilku dniach bierze się więcej i więcej, szczególnie jak ktoś ma/miał tendencje do korzystania ze środków psychoaktywnych i lubił to.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mousey napisał:

Czy ktos z Was przyjmując pregabaline mial wyrywanie zeba ze znieczuleniem miejscowym? Czy byly jakieś interakcje?

 

Jutro rano mam zabieg i bardzo sie boje...

Biore tez paroksetyne.

Powiedz stomatologowi jakie leki bierzesz to będzie wiedział co Ci może dać. Słabo troche ufać bandzie obcych ludzi w internecie jeśli chodzi o interakcje leków zamiast po prostu zapytać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mousey napisał:

Czy ktos z Was przyjmując pregabaline mial wyrywanie zeba ze znieczuleniem miejscowym? Czy byly jakieś interakcje?

 

Jutro rano mam zabieg i bardzo sie boje...

Biore tez paroksetyne.

Miałam znieczulenie miejscowe i nie było interakcji, oczywiście wcześniej wspomniałam dla dentysty o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia-styx napisał:

Powiedz stomatologowi jakie leki bierzesz to będzie wiedział co Ci może dać. Słabo troche ufać bandzie obcych ludzi w internecie jeśli chodzi o interakcje leków zamiast po prostu zapytać lekarza.

Oczywiście mialam zamiar powiedziec lekarzowi, po prostu chcialam sie dowiedziec jakie ludzie maja z tym doswiadczenia. 

 

5 godzin temu, Magmie123 napisał:

Miałam znieczulenie miejscowe i nie było interakcji, oczywiście wcześniej wspomniałam dla dentysty o tym.

Uspokoilas mnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mousey napisał:

Czy ktos z Was przyjmując pregabaline mial wyrywanie zeba ze znieczuleniem miejscowym? Czy byly jakieś interakcje?

 

Jutro rano mam zabieg i bardzo sie boje...

Biore tez paroksetyne.

 

Odpowiedz za pozno, ale równiez biorę pregabalinę i miałam podawane znieczulenie u dentysty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×