Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, gem78 napisał(a):

Biorę 150 rano i wieczorem, byłem też na dawce 450 ale to samo, zero dostrzegalnej reakcji. Zazdroszczę że działa u Ciebie, pamiętam te pierwsze tygodniu u siebie, było chodzenie od ściany do ściany ale jakoś tak fajnie ;).

Nie ma czego ja biorę tylko wieczorem 150  a np jak brałem 300 to mnie mocno pobudzała i nie mogłem spać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mozonie powiem, mnie też interesowało działanie rekreacyjne pregabaliny, właściwie to kiedy o niej czytałem wiele lat temu kiedy była całkiem nowym lekiem na rynku to chodziło mi wyłącznie o rekreację.

Ostatecznie wpadła mi w ręce dopiero kilka lat temu, kiedy okres intensywnej rekreacji wszystkim co się dało miałem za sobą. Szybko okazało się że to nie jest lek dla mnie, to chociaż próbowałem dużymi dawkami coś osiągnąć ale tu też zawód, zupełnie nie czułem tego o czym czytałem i dałem sobie spokój, zresztą dobrze się stało bo mógłbym się w to wpakować i mieć problemy znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Powoli każdy jeden lek powinno się odstawiać powoli 

Jeśli brałam go dwa tygodnie? Lekarz kazał odstawić że względu na skutek uboczny w postaci uścisku w klatce piersiowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ann par napisał(a):

Jeśli brałam go dwa tygodnie? Lekarz kazał odstawić że względu na skutek uboczny w postaci uścisku w klatce piersiowej 

To postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza ;) 

10 minut temu, zburzony napisał(a):

@Mozonie powiem, mnie też interesowało działanie rekreacyjne pregabaliny, właściwie to kiedy o niej czytałem wiele lat temu kiedy była całkiem nowym lekiem na rynku to chodziło mi wyłącznie o rekreację.

Ostatecznie wpadła mi w ręce dopiero kilka lat temu, kiedy okres intensywnej rekreacji wszystkim co się dało miałem za sobą. Szybko okazało się że to nie jest lek dla mnie, to chociaż próbowałem dużymi dawkami coś osiągnąć ale tu też zawód, zupełnie nie czułem tego o czym czytałem i dałem sobie spokój, zresztą dobrze się stało bo mógłbym się w to wpakować i mieć problemy znowu.

Jesteś jedną z nielicznych osób na których ona źle działa bo na większości przypadków działa super i często jest nadużywana itp ale jeśli ktoś bierze w dawkach leczniczych to nie powinno być problemu z odstawieniem 

 

np na mnie działa tak że jeśli wezmę w dzień a próbowałem to mocno pobudza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franzprzygidnik no niestety, kompletny niewypał u mnie, ani przeciwlękowo, ani "zabawowo" się nie sprawdza. A robiłem dwa podejścia. Przez chwilę pamiętam działał całkiem ok, wzięty rano pobudzał mnie trochę i lepiej się pracowało, nastrój trochę lepszy i nie dawał lęku. Potem wszystko wróciło do normy czyli dupa była. Albo brak efektów, albo lęk, albo zdebilenie.

Z tym że jak się znam to kiedyś pewnie spróbuję jeszcze jednego podejścia, do kilku leków już tak wracałem bo wmówiłem sobie że tym razem biorę inne leki to a nuż zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zburzony napisał(a):

@Franzprzygidnik no niestety, kompletny niewypał u mnie, ani przeciwlękowo, ani "zabawowo" się nie sprawdza. A robiłem dwa podejścia. Przez chwilę pamiętam działał całkiem ok, wzięty rano pobudzał mnie trochę i lepiej się pracowało, nastrój trochę lepszy i nie dawał lęku. Potem wszystko wróciło do normy czyli dupa była. Albo brak efektów, albo lęk, albo zdebilenie.

Z tym że jak się znam to kiedyś pewnie spróbuję jeszcze jednego podejścia, do kilku leków już tak wracałem bo wmówiłem sobie że tym razem biorę inne leki to a nuż zaskoczy.


jak to się mówi metodą prób i błędów najważniejsze by lek nie powodował czegoś takiego że nie jest się w stanie normalnie funkcjonować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzował jak mu się dopytałam. Odpisał żebym delikatnie zmniejszała dawki. I zmniejszyłam z 75 do 50. I zobaczę jak będzie.

Godzinę temu, Franzprzygidnik napisał(a):

To postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza ;) 

Jesteś jedną z nielicznych osób na których ona źle działa bo na większości przypadków działa super i często jest nadużywana itp ale jeśli ktoś bierze w dawkach leczniczych to nie powinno być problemu z odstawieniem 

 

np na mnie działa tak że jeśli wezmę w dzień a próbowałem to mocno pobudza 

Już nie wiem czy to działanie leku czy moje nakręcenie i nerwica. 

Albo to faktycznie nerwica pogrywa ze mną. Bo może powinnam brać ją trzy razy dziennie. Bo np. rano ok, w południe ok, po południu uczucie ucisku w klatce i po zażyciu wieczornej dawki uczucie ucisku minęło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ann par napisał(a):

Doprecyzował jak mu się dopytałam. Odpisał żebym delikatnie zmniejszała dawki. I zmniejszyłam z 75 do 50. I zobaczę jak będzie.

Już nie wiem czy to działanie leku czy moje nakręcenie i nerwica. 

Albo to faktycznie nerwica pogrywa ze mną. Bo może powinnam brać ją trzy razy dziennie. Bo np. rano ok, w południe ok, po południu uczucie ucisku w klatce i po zażyciu wieczornej dawki uczucie ucisku minęło. 

Na to pytanie raczej nikt Ci nie odpowie jedynie tylko lekarz bo zapewne dobrze Cię zna ale równie dobrze może być to nerwoból 

 

 

Ja jak to ja odstawiałem Pragiola co tydzień o 75 Ale zawsze ją brałem w jednej dawce wieczornej ale jak to się mówi co człowiek to obyczaj i postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza 

Edytowane przez Franzprzygidnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zburzony napisał(a):

@Mozonie powiem, mnie też interesowało działanie rekreacyjne pregabaliny, właściwie to kiedy o niej czytałem wiele lat temu kiedy była całkiem nowym lekiem na rynku to chodziło mi wyłącznie o rekreację.

Ostatecznie wpadła mi w ręce dopiero kilka lat temu, kiedy okres intensywnej rekreacji wszystkim co się dało miałem za sobą. Szybko okazało się że to nie jest lek dla mnie, to chociaż próbowałem dużymi dawkami coś osiągnąć ale tu też zawód, zupełnie nie czułem tego o czym czytałem i dałem sobie spokój, zresztą dobrze się stało bo mógłbym się w to wpakować i mieć problemy znowu.

Hej 

Jako lek działał na mnie fatalnie, po 2 tygodniach odstawiłem. A rekreacyjnie raz na dwa tygodnie. Dobrze tolerka spada. Na co dzień NEVER!!!

 Teraz wypisują to na prawo i lewo, a uzależnia jak benzo i skręty są okropne. 

Pzdr😎

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mozo napisał(a):

Hej 

Jako lek działał na mnie fatalnie, po 2 tygodniach odstawiłem. A rekreacyjnie raz na dwa tygodnie. Dobrze tolerka spada. Na co dzień NEVER!!!

 Teraz wypisują to na prawo i lewo, a uzależnia jak benzo i skręty są okropne. 

Pzdr😎

 

 

 

 

Dalej podtrzymuje to co napisałem wyżej jeśli ktoś jej nadużywa bądź nie bierze w celach leczniczych tylko rekreacyjnych to się nie ma co dziwić że uzależnia i jeszcze zależy jaka dawka itp i ktoś wyżej już opisał że odstawił czy odstawiła z dnia na dzień i nic się nie działo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gem78 napisał(a):

Biorę 150 rano i wieczorem, byłem też na dawce 450 ale to samo, zero dostrzegalnej reakcji. Zazdroszczę że działa u Ciebie, pamiętam te pierwsze tygodniu u siebie, było chodzenie od ściany do ściany ale jakoś tak fajnie ;).


a no widzisz ja biorę tylko wieczorem 150 ale nie mówię że nie próbowałem brać rano i mocno pobudzało a dawka 300 wieczorem to już wogole mocne pobudzenie zero snu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ann par napisał(a):

Czy po braniu preato 75 mg 2 x dziennie mogę odstawić od razu? Czy lepiej powoli?

To jest mała dawka, ale każdy inaczej reaguje, ja przy 3x150 do 2x150 schodziłem od razu, zero objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Franzprzygidnik napisał(a):

To postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza ;) 

Jesteś jedną z nielicznych osób na których ona źle działa bo na większości przypadków działa super i często jest nadużywana itp ale jeśli ktoś bierze w dawkach leczniczych to nie powinno być problemu z odstawieniem 

 

np na mnie działa tak że jeśli wezmę w dzień a próbowałem to mocno pobudza 

Ze mnie w dwa tygodnie zrobiła debila. 2x0,75. Poszła w πzdu. Poza tym bardzo szybko przestanie działać. I bardzo uzależnia, ale o tym na razie się nie mówi.

4 godziny temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Dalej podtrzymuje to co napisałem wyżej jeśli ktoś jej nadużywa bądź nie bierze w celach leczniczych tylko rekreacyjnych to się nie ma co dziwić że uzależnia i jeszcze zależy jaka dawka itp i ktoś wyżej już opisał że odstawił czy odstawiła z dnia na dzień i nic się nie działo 

Hejka

Raz na dwa tygodnie to Cię 20 mg xanaxu nie uzależni😁🙃

2 godziny temu, Ann par napisał(a):

Lekarz rodzinny zamiast preato, przepisał mi Cloranxen 5 mg. wiem ze to jeden najsłabszych benzo. Czy ktoś z Was brał? Jak działa, czy szybko uzależnia itd.?

 Uzależnia, jak każde benzo. Miło wycisza, baaardzo długi okres półtrwania, 5 mg powinno Tobie stykać spokojnie. Tłumi lęk. Bardzo delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ann par napisał(a):

Tak się zastanawiam co lepsze preato czy ten cloranxen? 

Żadnej rady Tobie nie udzielę. Cloranxen jest stosowany z powodzeniem do odstawiania benzo-mocarzy: xanaxu , lorafenu czy klona. Przeczytaj ulotkę.

Pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ann par napisał(a):

Lekarz rodzinny zamiast preato, przepisał mi Cloranxen 5 mg. wiem ze to jeden najsłabszych benzo. Czy ktoś z Was brał? Jak działa, czy szybko uzależnia itd.?

 

20 minut temu, zburzony napisał(a):

 

Gdybym miał wybierać to na pewno Cloranxen.


tylko że benzo mocno uzależnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zburzony napisał(a):

@Franzprzygidnikjasne ale pregabalina też, z jednym i drugim trzeba ostrożnie ale według mnie jeśli już brać coś z tych dwóch to benzodiazepina jest skuteczniejsza.

Co człowiek to obyczaj ale wiadomo z benzo trzeba ostrożnie by się nie uzależnić wiadomo jak ktoś weźmie powiedzmy Jedną tabletkę na tydzień czy nawet na dwa to się nic nie stania a na pewno się człowiek nie uzależni ale brane codziennie już tak dlatego ja benzo unikam jak ognia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×