Skocz do zawartości
Nerwica.com

5-HTP


Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

refren, rzędu 50 mg jak mała dawka ssri?

zobacz większą nawet 600mg ktoś żarł :yeah:

 

Rzędu 50-100, a mała dawka SSRI to u mnie 37,5 mg wenlafaksyny (czyli dokładniej mała dawka SNRI) albo 10mg paroksetyny.

Jak na kogoś nie działa, to może mógłby i 1000 zjeść, tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wgl. zastanawiałbym się bardziej nad łączeniem 5htp+B6, ponieważ wiele opinii istnieje że taki mix może prowadzić do negatywnych skutków. Jednakże istnieją też opinie że b6 jest potrzebna do syntezy 5htp. I bądź tu człowieku mądry ...

 

Słyszałem że podobno kwas Omega-3 jest dobrym suplementem wspomagającym leczenie depresji, ale zastanawia mnie fakt że Dziurawiec+5htp+Omega-3 będzie dość bezpiecznym mixem.

 

ps. Skoro już jestem przy Omega-3 znacie może jakąś firmę godną polecenia aby kupić te kapsułki i czym się sugerować przy kupnie? Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wzięciu dawki HTP5 czułem się niemal identycznie jak po paroxinorze, z tym że nie miałem ciężkich skutków

ubocznych tj. nudności, dezorientacja i ciężkie ataki lęku. Tutaj się czuje bardziej wyciszony i zobojętniały. Ale po takiej tabletce na noc to kac(susza) jest jak stąd do Las Vegas ;d Oprocz 5htp ktore stosuje od dwoch dni bralem jeszcze od 2 tygodni dziurawiec, oraz od dwoch dni korzen arktyczny. Placebo - nie placebo. Wazne ze jest lepiej. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dlatego biorę pod uwagę że to mogła być sprawka dziurawca ;)

 

-- 20 wrz 2014, 12:51 --

 

Dzień dobry w słoneczną sobotę ;) Chciałbym was o coś zapytać. Otóż mam mały problem jak przyjmować dane leki/ziółka. Biorę 3x Dziurawiec w tabletce dziennie, 3x Dziennie 5Htp, 1x dziennie Korzen arktyczny i chcialem dorzucic Magnez 1x dziennie. Pytanie jest takie:

 

Czy jeżeli 5htp powinno się brać przed posiłkiem, czyli z rana wychodzi ze na czczo, to czy mogę razem z 5htp wziąć dziurawiec i reszte specyfików o ktorych napisałem, czy dla każdego powinien być jakiś odstęp czasowy nie wiem ... dla lepszego wchłaniania czy coś ? Proszę o radę bo mam lekką zagwostkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo badanie na szczurkach którym podawano nieodwracalne IMAO (A i B) dodatkowo szczurkom podawano 5-htp i dostawały one zespołu serotoninowego.

 

-- 29 paź 2014, 21:14 --

 

Pomyliłem. Chodziło o to że szczurkom dawano nieselektywne iMAO (hamowanie mao-A oraz mao-B). Gdy podawano szczurkowm selektywny IMAO (działający tylko na MAO-A) szczurki także doznawały ZS. Nie zaobserwowano ZS gdy szczurkom podawano fluvoxamine (SSRI) oraz 5-htp. IMAO-A unieczynniają enzym rozkładający serotonine (MonoAminoOksydaza-A). Suplementując dodatkowo 5-htp poziom serotoniny rośnię ale enzym go rozkładający jest zablokowany więć pojawia się ZS. Ciekawe czy branie 5-htp z SSRI jest zawsze bezpieczne?? Napewno branie SSRI w bardzo dużych dawkach może być ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, oddam i odstąpię, za darmo, praktycznie całe pudełko 5HTP firmy "Vitamins because". Kosztowało ok. 100 zł, mi już nie jest potrzebne :yeah:

Kontakt: PW.

Odbiór osobisty na terenie Krakowa tudzież klasyczna poczta tudzież paczkomat lub odbiór w placówce pocztowej, jeśli ktoś mi się boi podawać adresu;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, bo od ok. pół roku (od początku listopada) jest ze mną zupełnie ok. Urządziłam swoje życie na nowo, mam nadzieję na długi czas przegoniłam depresję ze swojego życia. Pudełko kupiłam, bo myślałam że mi pomoże, ale w końcu wcale tego nie brałam bo wciąż zapominałam o tabletkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

 

Jest jedna rzecz, której jestem pewien po stosowaniu 5-HTP podczas leczenia paroksetyną. To fakt, że łagodził mi bardzo objawy odstawienne podczas zmniejszania dawek (obecnie biorę jeszcze 10 mg, a schodziłem z 50 przez ok 8 tygodni; zmniejszałem bardzo delikatnie tj. o 5 lub 10 nie częściej niż co 2 tyg.).

 

Podczas zmniejszania każdego SSRI miałem uczucie które mniej więcej można opisać jako zawroty głowy/ściskanie głowy/niemożność skoncentrowania na czymkolwiek (nie odważyłbym się np. prowadzić auta).

 

Kilka razy (niestety, nie zawsze) ewidentnie zauważyłem, że objawy niemalże znikały w ciągu 1-2 godz. od zażycia 5-HTP.

Jeśli chodzi o dawkę, to jem zawsze w przedziale 50-100 mg (odsypuję z kapsułki 100), 2-3 razy dziennie.

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda. Ja jestem od 2 miesięcy w fazie próby tego typu supli po wielkim rozczarowaniu lekami AD .

 

Spokojnej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, a czy masz pewność w przypadku jakiegokolwiek leku czy suplementu :roll: ? Pytanie, czy odczułaś jakieś działanie?

 

W przypadku leku jest to pewne, bo co do leków są pewne procedury, wiadomo co zawierają i trzeba przeprowadzić badania nad skutecznością, natomiast to, na co nie ma badań, kończy często jako suple, jeśli kupujemy z jakiegoś sklepu za granicą, to nie mamy żadnej możliwości złapania nieuczciwego producenta/sprzedawcy.

 

Owszem, odczułam działanie 5-HTP, choć nie porównywałam np. z dziurawcem, który też ktoś mógłby wsadzić do takiej tabletki, ale działanie było dość silne i nie powiem, że to cukierki albo placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwałam żadnych, chyba że stan mieszany CHAD (prawdopodobnie) można nazwać ubokiem, 5-htp brałam w dwóch różnych okresach życia i w różny sposób, samo i z lamotryginą. Mogę powiedzieć o nim zarówno dobre rzeczy jak i złe. Przez kilka miesięcy na 5-htp (50mg) wytrzymałam bez innych leków po odstawieniu wenlafaksyny, ale ogólnie byłam wtedy w dobrym stanie, po jakimś czasie przestałam brać i się pomału pogorszyło, ale nie wiem czy to ma związek, może to np. kwestia pory roku czy czasu od odstawienia leku. Drugi raz brałam też po odstawieniu wenla, 100 mg i się rozchwiałam (fazy euforii i depresji), ale nie wiem czy 5-htp miało tu znaczenie, czy samo odstawienie wenla, może nie miało, a może znaczące, a może je trochę nasiliło. Potem brałam z lamotryginą, ale nie mogłam systematycznie, bo łapałam "górki", za to ten specyfik pomógł mi przetrwać 6-dniowy rejs, wyciągał mnie dość szybko ze zjazdów (i to jest dla mnie pewne), brałam dwa albo trzy na dobę, inaczej bym nie wyrobiła.

Podsumowując, nie da się stwierdzić na ile 5-HTP miało wpływ na mój stan, ale według mnie jest faktem, że podbija nastrój dość szybko po zażyciu czy nawet jest w stanie zupełnie go zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek111, nie wiem który jest najlepszy ale wiem, których działanie odczułem: Puritan's Pride i Swanson Ultra.

 

Przy okazji, niestety nie pomogło już przy zejściu z PARO z 10mg na 0. Tzn. trochę pomagało na zawroty głowy, zanim zaczęły się jazdy z bólem brzucha i wymiotami. Na to już ratunku nie było. W rezultacie jestem z powrotem na paro i będę zmniejszał (jeszcze) ostrożniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×