Skocz do zawartości
Nerwica.com

5-HTP


Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Ferdynand k, Nie wierzę w kardiotoksyczność małych dawek i nie widzę powodu do siania paniki , Nie pijesz nawet okazjonalnie , Twoja decyzja i prawo , gratuluję wytrwałości , ale nie demonizuj kilku kropelek % . , Nie wiem na ile rzetelne źródło , ale na pewno bardziej wiarygpdne niż Twoje słowa nie poparte żadnymi dowodami . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym się zgodzę u mnie to jednak depresja endogenna jest :smile: Nie jest łatwo bo takiej depresji szczerze nie da się wyleczyć to jest choroba nie uleczalna byłem młody głupi i wierzyłem że po długich latach brania leków to przejdzie wystarczy odstawić leki i się wraca do pkt wyjścia.Ale kto przeżył prawdziwą depresje ten mi przyzna racje nie ma to jak budzić się codziennie po 4 rano cyklicznie i nie móc później zasnąć dopiero padać na twarz po 10.Nie być w stanie pracować zapamiętać kilku zdań chodzić jak w transie czuć ciągły ból głęboko w duszy aż czuć tylko swoje ciało a jakby reszty nie było.Czasem czułem się tylko ciałem że mnie nie ma tylko jest moje ciało a ja już umarłem.Tego się nie da porównać do żadnego bólu fizycznego.Można nie brać leków i codziennie żyć w ciągłym niepokoju lęku,odrealnieniu i bólu głowy codziennie przez 2 lata w jedyną chwilą wytchnienia kiedy się śpi.Człowiek się boi każdego nowego dnia bo jak się budzi to każdy dzień jest wieeelką męką i trwogą na ziemi.Człowiek już nigdy nie będzie taki sam chorując od 4 lat czułem się jakoś 3 dni w leczeniu tak jak przed chorobą.Ból psychiczny jest nie do opisania.Dlatego jeśli jest z kimś źle i ma depresje to odpuścić jakieś suplementy chuje muje bo strata czasu,pieniędzy,nadzieji.Zresztą na lekach można się troszkę ponieść ale to jest funkcjonowanie 30/100 kiedy 100 jest wyznacznikiem z przed choroby czyli zdrowotności.niemampomysłunanick głupio to zabrzmi ale nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę :roll: 3m się

 

Wiesz co, moim zdaneim nie powinieneś się poddawać. Mam kumpla którego znam 4 lata który miał depresje endogenną a pozniej jedno zdarzenie w życiu dołożyło mu egzogenną tak że wylądował w ośrodku psychiatrycznym przez samookaleczenie. Po wyjsciu z osrodka pojechal do szpitala w Bydgoszczy gdzie ponoć leczą takie schorzenia i wychodzi sie stamtąd zdrowym, lecz odpalili go z torbami i stwierdzili że nie jest z nim tak źle, a raczej było. Zaczął kombinować z różnymi psychoterapiami, zmieniał psychiatrów aż w końcu trafił na tą która by mnie zabiła paroksetyną ale jemu pomogła, i człowiek który zawsze był wrakiem powiedział mi ostatnio że jest "zajebiscie," i wszystko idzie w dobrym kierunku. Zatem Chada, jezeli cierpisz na depreche endogenną to myślę że farmakoterapia+psychoterapia i dasz radę z tego wyjśc bez problemu. Jezeli nie pomagaja Ci leki od jednego psychiatry, najzwyczajniej w świecie go zmień, i tyle ;)

 

Ps. Kiedyś gdzieś czytałem że rezonans magnetyczny czy tam elektrowstrząsy leczą depresję, ale nie wiem ile w tym prawdy. Zawsze mozna sprobowac coś sie na ten temat dowiedziec. Powodzenia ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym się zgodzę u mnie to jednak depresja endogenna jest :smile: Nie jest łatwo bo takiej depresji szczerze nie da się wyleczyć to jest choroba nie uleczalna byłem młody głupi i wierzyłem że po długich latach brania leków to przejdzie wystarczy odstawić leki i się wraca do pkt wyjścia.Ale kto przeżył prawdziwą depresje ten mi przyzna racje nie ma to jak budzić się codziennie po 4 rano cyklicznie i nie móc później zasnąć dopiero padać na twarz po 10.Nie być w stanie pracować zapamiętać kilku zdań chodzić jak w transie czuć ciągły ból głęboko w duszy aż czuć tylko swoje ciało a jakby reszty nie było.Czasem czułem się tylko ciałem że mnie nie ma tylko jest moje ciało a ja już umarłem.Tego się nie da porównać do żadnego bólu fizycznego.Można nie brać leków i codziennie żyć w ciągłym niepokoju lęku,odrealnieniu i bólu głowy codziennie przez 2 lata w jedyną chwilą wytchnienia kiedy się śpi.Człowiek się boi każdego nowego dnia bo jak się budzi to każdy dzień jest wieeelką męką i trwogą na ziemi.Człowiek już nigdy nie będzie taki sam chorując od 4 lat czułem się jakoś 3 dni w leczeniu tak jak przed chorobą.Ból psychiczny jest nie do opisania.Dlatego jeśli jest z kimś źle i ma depresje to odpuścić jakieś suplementy chuje muje bo strata czasu,pieniędzy,nadzieji.Zresztą na lekach można się troszkę ponieść ale to jest funkcjonowanie 30/100 kiedy 100 jest wyznacznikiem z przed choroby czyli zdrowotności.niemampomysłunanick głupio to zabrzmi ale nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę :roll: 3m się

Chada , nie obce mi jest to o czym piszesz , ostra , głęboka , bezlitosna poniewierająca we wszystkie strony depresja . Przeżyłem ją niedawno ( i wyszedłem z niej ) przez około miesiąc byłem praktycznie jak opętany dogłębnym depresyjnym smutkiem , anchedonią i panicznymi lękami ,,, i najgorsze - umierająca nadzieja ,że sie polepszy . Brałem leki na potęge , mieszałem ile tylko sie dało i kiedy pierwszego dnia obudziłem się bez panicznego lęku z rana wiedziałem już ,że to jakieś małe swiatełko w tunelu .

Z każdym dniem wbywało lepiej i potem gorzej , az po 3 miesiącach wyszedłem na prostą .

Próbowałes wszystkich leków ? Brałeś wlewy ketaminowe ( jak dla mnie czysta MXE była najbardziej antydepresyjnym lekienm RC jakim brałem ) , miałes elektrowstrząsy , akupunkturę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Serio, już miałam nie komentować Twoich postów. Ale po prostu nie mogę tego czytać, co Ty tutaj wypisujesz. Jestes po prostu starym narkomanem i polecasz tu, młodemu chłopakowi, produkty RC? Jakieś gówna, dopalacze po prostu? Jesteś ich żywą antyreklamą. Powinni Cię w szkołach pokazywać jako odstraszający przykład.

A teraz proszę pojedz po mnie, choć najłatwiej Ci to wychodzi kiedy już ktoś inny zacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś coś o tabletkach Depresanum?

 

http://www.doz.pl/apteka/p57519-Depresanum_tabletki_powlekane_30_szt.

 

Kobitka w zielarskim mi to polecała, mowila ze spoko na depresje.

 

Taaaa, w sklepie zielarskim to wszystko polecają. Jeśli ktoś ma prewdziwą depresję a nie zwykłego "doła" to często leki psychotropowe nie pomagają a co dopiero jakieś śmiszne ziółka.

Tak więc porzuć nadzieję, że sprawę załatwisz bez udziału psychiatry czy choćby lekarza rodzinnego, bo oni tez mogą przepisać leki antydepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że nie mam raczej długotrwałej depresji tylko okresowego "doła", z tym że jest mi sie z tego doła ciężko pozbierać, gdyż wszystko jest przeciwko mnie. Po prostu chce ukoić nerwy w jakiś sposób żeby móc walczyć i iść dalej. Co do żiółek to np. melisa mnie wycisza i uspokaja, ale tylko na 2 moze 3 godziny. Poza tym teraz będe miał przechlapane w październiku, bo zbliża się rok akademicki a tak jak pisałem:

-Dziewczyna do ktorej sie przeprowadziłem 387 km mnie zostawiła

-nie mam załatwionego tam mieszkania

-mnostwo papierow na stypendium z czego pierwsze dostane dopiero pod koniec listopada, wiec musze praktycznie przezyc 2 miesiace za to co zarobie we wakacje, ale:

-nie wiem czy bede jeszcze pracowal we wakacje w swoim zakladzie bo juz trzeci dzien z rzedu nie dostalem dniowki, co za tym idzie trochę sie niepokoję że braknie mi kasy.

-plus powrót do wspomnien i niespelnionych marzeń.

-plus rozne lęki i czarne myśli które towarzyszą mi zawsze.

 

Wiem że najlepiej by było przeczekać to wszystko, ale dla mnie każda taka bezradna minuta jest istną katorgą.Powysyłałem swoje CV do kilku innych miejsc pracy, moze ktos do mnie zadzwoni, ale z drugiej strony kto mnie przyjmie na niecaly miesiac ;/

Jeżeli zawracam wam gitare takim pisaniem, to najzwyczajniej w świecie przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, proszę mi tu nie ironizować;)

Ja wiem, że ziółka/witaminki to pomagają jak umarłemu kadzidło, ale szukam czegokolwiek - nie chcę dostać leków, bo boje się, jak podziałają (miałam "przyjemność" obserwować, jak osoba po zażyciu pół tabletki psychospecyfiku była wyjęta z życia na parę dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, wykaż się i zdradź mi, ktore 5HTP wychodzi najtaniej i skutkuje, bo jak to z allegro bywa, z pozoru ten sam towar pociskają za x zł, a aukcję dalej po 2x zł. Proszę o nazwy firm, bo aukcje mają taką dziwną tendencję do wygasania;)

Na allegro widzę te suple markowane nazwami np. Now Foods albo Vitastore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×