Skocz do zawartości
Nerwica.com

5-HTP


Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

najlepszy z trzech jaki brałem i dosyc w miare tani ( ale nie najtańszy ) jest ten ( kupiłem na alegro)

 

Vitamins Because 100mg -180 Capsules

Vitastore nie bierz !

 

TEN-

-

http://allegro.pl/5-htp-100mg-180-kapsulek-warszawa-i4545379948.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, Może jest jakąś konkurencją, ale nie wierze żeby ten suplement pomógł komuś np. w uporczywym ZOK, ssri podnoszą poziom serotoniny niebotycznie, ma to swoje wady i zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, Może jest jakąś konkurencją, ale nie wierze żeby ten suplement pomógł komuś np. w uporczywym ZOK, ssri podnoszą poziom serotoniny niebotycznie, ma to swoje wady i zalety.

5htp to mozna lekkie problemy ze snem leczyć , ewentualnie wspomagać nimi podstawową kurację SSRI , ale same to se można brać na gorszy dzień u ludzi zdrowych .

Ale teksty dzisiaj walisz Ferdynand :shock: , mówiłem nie pić więcej od sąsiadów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest najlepsze :

mężczyzna w wieku 40 lat, rozdrażniony, niespokojny, umiarkowanie przygnębiony. Palił papierosy, pił alkohol i zażywał kokainę. W trakcie badania zażywał 125 mg. magnezu z tauryną przy każdym posiłku i przed snem. Wystarczył tylko tydzień aby zauważyć w jego życiu znaczną poprawę. Mężczyzna przestał pić, palić i zażywać kokainę. Co więcej, zniknął jego wilczy apetyt, nastąpiła korzystna utrata wagi oraz poprawiło się jego samopoczucie.

--- wystarczył tylko tydzien na samym magnezie ! Ludzie trzymajcie mnie , co za bzdety !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. postanowiłem że póki co 5HTP sobie daruję bo jednak żeby dorwać coś dobrego to trzeba wydać trochę kasy, a nawet nie wiem ile jeszcze pracy będę miał we Wrześniu. Póki co to kupiłem sobie kapsułki dziurawca które starczą mi na miesiąc ale chciałbym jeszcze dodać do tego jeszcze jakieś witaminki. Ktoś z was polecał Magnez + B6. To teraz mam pytanie na które proszę bardzo sprecyzowaną odpowiedź:

 

Czy dziurawiec+magnez+B6 to dobry/bezpieczny pomysł na podreperowanie swojego organizmu, oraz najważniejsze, czym sugerować się przy kupnie magnezu i tej witaminki B6, bo ja wychodze z zalozenia ze lepiej dolozyc troche i kupic cos lepszego niz jak to ktos tutaj napisal "byc chytrym i dwa razy stracic". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam dwa podejścia do 5-htp.

Pierwszy raz brałam po odstawieniu wenlafaksyny 37,5 i przez 5 miesięcy udało mi się wytrzymać bez leku.

Drugi raz też brałam 5-htp po odstawieniu wenla i bezpośrednio po tym zrobiły mi się huśtawki nastroju (euforia, nakręcenie/niepokój/depresja), które spowodowały podejrzenie u mnie CHAD. Co prawda już na wenla miałam lekką zwyżkę nastroju, ale to jeszcze nie było na tyle mocne, żeby przeszkadzało mi w czymkolwiek.

Przeczytałam dziś na abc-zdrowie, że 5-htp może zwiększyć ryzyko zespołu maniakalnego. Niby artykuł to takie typowe bla bla bla, że leki tylko pod kontrolą lekarza i że 5-htp nie przebadany, ale może coś w tym jest z tym ryzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem nic znaleźć o tym aby 5htp było niebezpieczne w jakimś stopniu (no chyba ze ktoś połknie dawke 5000 mg/raz). :P

 

btw. Refren, Jakiej firmy suplement stosowałaś ?

 

-- 12 wrz 2014, 22:23 --

 

Z racji tego że nie mogłem edytować mojego poprzedniego postu muszę napisać nowy.

 

A więc chciałem was zapytać czy 5htp z tej aukcji jest warte kupienia?

 

http://allegro.pl/5-htp-90x100mg-98-5htp-serotonina-wys-jakosc-i4594731484.html

 

Chciałem kupić te, które już ktoś tutaj polecał, ale nie ma ich póki co na aukcji. Pisałem do faceta kiedy będą i kilka dni temu mówił że "na dniach" powinny być ale nie ma.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4545379948

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba ostrożnie, zacząć od mniejszej dawki i poczekać parę dni, na jednego to może w ogóle nie podziałać, na drugiego podziałać tak, że dostanie hipomanii, a na trzeciego tak, że będzie akurat.

Mam, tak jak pisałam, różne doświadczenia z 5-htp, z których wynika na pewno jedna rzecz: nie jest to dziurawiec czy melisa, ale rzeczywiście wywiera jakiś efekt.

W moim odczuciu działa jak niskie dawki SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×