Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pociągnę P-B, bo nie spotkam się z terapeutką od 7 lipca do 17 sierpnia, w tym czasie mam właśnie trafić na Sobieskiego. Ja chcę poznać problemy innych ludzi, trochę z nimi pogadać, zrelaksować się. Są też podobno rozmowy indywidualne. Nie mam rozpoznania. Ja mam najprawdopodobniej mieszane zaburzenia lękowe na tle urazy po śmierci przyjaciela. Nie oczekuje cudu, ale małego kroku na drodze do wyzdrowienia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunny, kochana :lol: Nie mam już sił..... :lol:

Zapewne bedziesz musiała skorzystać z terapii ambulatoryjnej(najpewniej indywidualnej) bo oddział to dopiero początek Twojej drogi do wyzdrowienia,to było dopiero takie przywrócenie Cię do społeczeństwa , ale Twoja praca nad sobą jeszcze się nie skończyła......o nie....Na Dolnej jest tylko krótkoterminowa więc pewnie Cię jak zwykle odeślą bez rzadnej nawet podpowiedzi gdzie ? jak ?

 

No nie wiem....może spróbuj dowiedzieć się np.w Klinice Nerwic Szp.W.Orłowskiego na ul.Czerniakowskiej 231 (NFZ)

Tam jest psychoterapia napewno długoterminowa prowadzona przez sprawdzonych , dobrych psychoterapetów od kilku lat.Godne polecenia : mgr Pabiś, mgr Rogulska, mgr Gryz

Z tego co wiem pacjenci tam korzystają z terapii nawet po kilka lat, znam takich co chodzą od 5 lat już do tego samego psychoterapeuty raz w tyg . i są bardzo zadowoleni.I na tym chcę zakończyć ta sprzeczkę, dokończ spokojnie tą terapię na Dolnej i du....y nie zawracaj dziewczyno :lol:

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie pociągnę P-B, bo nie spotkam się z terapeutką od 7 lipca do 17 sierpnia, w tym czasie mam właśnie trafić na Sobieskiego. Ja chcę poznać problemy innych ludzi, trochę z nimi pogadać, zrelaksować się. Są też podobno rozmowy indywidualne. Nie mam rozpoznania. Ja mam najprawdopodobniej mieszane zaburzenia lękowe na tle urazy po śmierci przyjaciela. Nie oczekuje cudu, ale małego kroku na drodze do wyzdrowienia :smile:

 

 

A zostałeś już zakwalifikowany na tą terapię ? Czy to jeszcze przed Tobą?

 

isj , ale musisz wiedzieć , że ta terapia i wogóle pobyt na takim oddziale to nie są wczasy. :!:

Zapewniam Cię , że napewno się tam nie zrelaksujesz a nawet może chwilami być wręcz przeciwnie,to ciężka praca nad sobą,musisz przygotować się na sporą dawkę frustracji i bólu, możesz dowiedzieć się o sobie rzeczy których nie koniecznie chciałbyś usłyszeć a z tego co zauważyłam żle znosisz krytykę. Przykro mi....., ale tak to wygląda i myśle , że tutaj bunny się ze mną zgodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh a ty w kolo macieju ... :roll:

zapewne

bedziesz musiala

blablabla

masz gdzies pod reka moja karte czy masz w domu szklana kule?

zrobie to co bede chciala to czego bede potrzebowala na co bede sie czula i w zadnym wypadku nie oczekuje ze ktos na dolnej bedzie myslal za mnie

a tym bardziej ciebie nie prosilam o takie rady jedynie o podzielenie sie ze wszystkimi jakie placowki uwazasz za konkurencje dla cp ale ty oczywiscie musialas swoje BOSZ kim ty jestes :lol:

ale skoro nazywasz sie specjalistka to chyba przydaloby ci sie popracowac nad swoja cierpliwoscia otwartoscia szczeroscia? bo to sie liczy dla pacjentow...

 

btw kilkuletnie terapie nie brzmia dla mnie zachecajaco

 

a co do terapii to nie jest latwo ale jednoczesnie jest bardzo milo

to pierwsze miejsce ktorego w tym samym stopniu sie balam i w ktorym jednoczesnie lubilam przebywac

proporcja oczywiscie sie zmienila w biegiem czasu na plus

i ostateczny wyrok: warto

choc ciebie isj ciezko mi sobie wyobrazic na grupowej haha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeżyłam psychologa.

fajna babka, pokierowała rozmową i tylko 2-3 razy udało mi sie zgubic wątek, ale powiedzialam o wszystkich najwazniejszych "dolegliwościach" które mi życie uprzykrzają

 

kazała mi sie zapisac do psychiatry i porobic badania neurologiczne bo zdziwiło ją ze do tej pory nikt mi eeg nie zlecił.

tak więc w środe następną psychiatra, między 8 a 12 mam się zjawic.

zobaczymy co dalej.

 

tylko teraz mnie głowa boli...nie wiem czy z pogody, czy że nerwy puściły czy co

 

ps. Ester odpowiesz mi na pyt? co sądzisz o tym "Teście na depresję"? czy to jest jakis internetowy shit czy można mu jako tako zaufac?

http://www.cpp.info.pl/index.php?go=beck1

 

ps2. to jest psychiatra do którego mnie zapisano.

http://www.psychocentrum.pl/Pawel_Miszczak.html

jest rezydentem w IPiN na Sobieskiego

już sobie jego życiorys prawie cały wygooglalam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"eh a ty w kolo macieju ... :roll:

zapewne

bedziesz musiala

blablabla

masz gdzies pod reka moja karte czy masz w domu szklana kule?"

 

Nie mam szklanej kuli.... :lol:

Po pierwsze jestem psychologiem i trochę bardziej orientuję się w temacie pt.fobia społeczna niż inni ludzie a po drugie znam zasady postępowania terapeutycznego pacjentów w.w. grupy zaburzeń.No już nie mówiąc o znajomości charakterystycznego dla CP procesu terapetycznego któremu są poddawani tam pacjenci itd.Poprostu wiem w którym miejscu on się kończy.

 

bunny oczywiście nikt Cię do niczego zmuszać nie będzie,to już Twoja sprawa co dalej ze sobą zrobisz.Jednak bądż świadoma, że oddział to nie wszystko,sama to pewnie odczujesz.Nie sądzę , że bedziesz musiała się poddać kilkuletniej terapii, ale min.2 lata raz w tyg.to napewno jeżeli naprawdę chcesz się z tego wyleczyć w 100% a naprawdę można !

 

Co do isj to no właśnie ja też sobie tego nie wyobrażam i stąd moje pyt.dot.kwalifikacji :lol:

 

[Dodane po edycji:]

 

citi, co do testu to rzeczywiście wydaje się, że to skala BECKA choć jestem powiem szczerze trochę zdziwiona bo nic nie słyszałam o jego wersji komputerowej więc mam trochę wątpliwości co do sposobu w jaki są obliczane te wyniki.Nie ma też norm na tej stronie więc także tu wielka niewiadoma co do tego czy test ten jest znormalizowany, wystandaryzowany itd.

Najbezpieczniej i najpewniej jest jednak jak test taki przeprowadzi psycholog u siebie w gabinecie i sam obliczy wyniki.Zresztą dostaniesz od niego test sprawdzony ,zatwierdzony przez PTP,oryginalny ze znakiem wodnym :D

 

Aha i jeszcze jedno: pana dr.Miszczaka nie znam ! więc prosze mnie nie pytać o opinię ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ester na pewno masz wiedze ale co z praktyka?

pacjenci sa rozni wyleczalnosc jest rozna

mysle ze nikt i nic nie jest w stanie przewidziec takich rzeczy

 

i tak: nie po to wszyscy polecaja intesywna krotkoterminowa terapie p-b dla fs ze tak im sie roi ale dlatego ze taka jest najskuteczniejsza

nie wiem czemu mialabym drazyc jeszcze akurat ten temat z kolejnym terapeuta i to przez 2 lata bo raz to nie jedyny moj problem dwa chyba lepiej zaczac dzialac na wlasna reke wpierajac sie tym co juz wlozono mi do glowy

w tym wszystkim terapia indywidualna w ogole nie wydaje mi sie dobrym pomyslem bo co z tego ze pogadam sobie z psychoterapeuta jesli nie naraze sie na lek i wyjscie ze starych schematow? w kupie sila :D i fajnych ludzi mozna poznac

isj z mojej strony to byl oczywiscie zart zalegly przytyk zeby nie bylo ;) jestem pewna ze grupa do ktorej bys trafil niebotycznie by na tym skorzystala :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bunny to tym bardziej jeżeli to nie jedyny Twój problem,ale zwykle po terapii na oddziale jest taka zasada , że reszte rzeczy przepracowuje się indywidualnie już z terapeutą a nie z innymi pacjentami,wogóle to nie kółko zainteresowań jest! Fajnych ludzi nie tylko można spotkać na terapii !Ja rozumiem , że t.grupowa to bezpieczne miejsce dla Ciebie i sprzyjająca sytuacja taka która umożliwia fobikom społecznym "zdobycie" znajomych itd.Wątpie jednak czy którykolwiek terapeuta przyjmię Cię na terapię grupowa(osobę z f.s po oddziale) czy to na następny kolejny oddział czy też ambulatoryjnie(np.raz w tyg.) bo to tylko podtrzymywanie Twoich zaburzeń będzie.Musisz wyjść do ludzi i tam wśród nich tworzyć sobie towarzystwo a nie na terapiach grupowych :!::!::!::!:

No nie wiem chyba , że za grubą kasę gdzieś prywatnie to może tak,będzie Cię ktoś może przechowywał !

 

[Dodane po edycji:]

 

"isj z mojej strony to byl oczywiscie zart zalegly przytyk zeby nie bylo ;) jestem pewna ze grupa do ktorej bys trafil niebotycznie by na tym skorzystala :mrgreen:"

 

 

A ja nie żartowałam.Ciekawe czy isj zostaniesz przyjęty.......Ja bym nie przyjeła.sorry ,ale ktoś tutaj domagał się szczerości z mojej strony więc proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ester to ze to jest terapia na fs nie znaczy ze nie mam mowic o tym co mnie w danej chwili boli czy zaprzata zwlaszcza jesli inni pacjenci maja podobnie bo mozna sobie pomoc nawzajem i to jest normalne bo uczuc nie da sie przeciez oddzielic

po to sa ci ludzie zeby przepracowac pewne rzeczy w bezpiecznych warunkach ale jednoczesnie wymaga to wyjscia ze swojej strefy komfortu co nie jest latwe

gwoli scislosci - to ze ma sie fobie nie zawsze oznacza ze sie z domu nie wychodzi

ja mam wielu znajomych i to nie z nimi wiaze sie moja fobia i generalnie nie brak danych zachowan jest tu problemem ale trudnosci w nich

na terapii chcac czy nie chcac tworza sie jakies relacje i w moim przypadku sa to relacje z fajnymi ludzmi ktorych nie zamierzam sie wypierac po terapii

nie wspomnialam ze chce sie wybrac na kolejna grupe

odnosze wrazenie iz nadmiernie nadinterpretujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach badan nad psychoterapia, zachecamy do kontaktu osoby dorosle, ktore w ciagu ostatnich kilku miesiecy uczestniczyly w wypadku drogowym (www.wypadki-drogowe.pl); tel. 509-127-858; terapia@psych.uw.edu.pl.

 

Panstwa udzial moze pomoc Wam i wielu osobom, ktorym w przyszlosci bedzie potrzebna pomoc psychologiczna po wypadku.

 

Badania obejmuja zarowno okreslenie problemow wystepujacych po wypadku jak i poznanie czynnikow chroniacych ludzi przed konsekwencjami emocjonalnymi wypadku.

 

Osoby, ktore cierpia na zaburzenie stresowe pourazowe z powodu bycia uczestnikiem lub swiadkiem wypadku moga w ramach programu skorzystac z BEZPLATNEJ SPECJALISTYCZNEJ DIAGNOZY, PSYCHOTERAPII, I FARMAKOTERAPII.

 

Program badawczy i terapeutyczny "Trakt 2008-2010" prowadza specjalisci z Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego we wspolpracy z SWPS i WIML.

 

ZAPRASZAMY !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku komunikacyjnym lub wypadek zdarzył

się na Twoich oczach,

Jeśli ktoś z Twoich bliskich uczestniczył w wypadku drogowym,

Jeśli Ty, lub ktoś z Twoich bliskich spowodował wypadek,

Jeśli martwisz się o kogoś, kto po wypadku nie może dojść do siebie,

Jeśli masz problemy, z którymi zmagasz się po wypadku…

SKONTAKTUJ SIĘ : tel. 509 127 858, e-mail : terapia@psych.uw.edu.pl

Oferujemy BEZPŁATNE, specjalistyczne badania w kierunku zespołu

stresu pourazowego (PTSD). W leczeniu PTSD oferujemy leczenie

farmakologiczne, psychoterapię.

KOSZTY BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH, LEKÓW I PSYCHOTERAPII POKRYWANE SĄ Z

PROGRAMU UNII EUROPEJSKIEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dziś czekałem na telefon z kliniki, który by mnie "wezwał" na psychoterapie. Dziś rano rozgległ się dźwięk telefonu. Nie zdążyłem odebrać. Odrzwoniłem, odezwała się pani - "Klinika nerwic...coś tam coś tam..." i że zapraszają mnie na jutro. WRESZCIE, ale strach jest. Jutro zaczynam terapię, jak tylko uda mi się zjechać do domu napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was był tam na terapii na oddziale dziennym?

Od swojego lekarza dostałam skierowanie na dzienny, ale lekarz, z którym miałam rozmowę wstępną i kwalifikację na Sobieskiego, bardzo namawiał mnie do pójścia na całodobowy. Rzekomo w mojej sytuacji mogłoby to przynieść o wiele lepsze efekty. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? Czy pobyt na całodobowym faktycznie może przynieść lepsze wyniki i różnica jest tak duża? (potencjalnie, wiem, że wszystko zależy od pacjenta :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Halo halo, naprawdę nikt nic nie wie o Oddziale Dziennym?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Pomocy Specjalistycznej Stowarzyszenia Niebieska Linia to nowoczesny ośrodek psychoterapii i psychoedukacji. Nasz zespół pracuje w oparciu o podejście skoncentrowane na rozwiązaniach (z ang. Solution Focused Brief Therapy - SFBT). Podejście to koncentruje się na budowaniu rozwiązań zamiast analizie problemu i patologii. Dlatego ważniejsze jest to, co nasi klienci chcą osiągnąć, niż to dlaczego doszło do problemu.

 

Terapia jest krótkoterminowa, co oznacza że staramy się osiągnąć cele wspólnie ustalone z klientami tak szybko jak to tylko jest możliwe, przy maksymalnym wykorzystaniu istniejących zasobów.

 

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem zmian w swoim życiu, które poprawią ich sytuację, pozwolą lepiej radzić sobie z trudnościami - zarówno w obszarach związanych ze sferą osobistą, życiem rodzinnym jak i zawodowym, relacjami interpersonalnymi. Metoda, którą pracujemy kładzie szczególny nacisk na potrzeby i oczekiwania klienta związane z problemem który zgłasza.

 

Oferujemy:

- psychoterapię indywidualną, grupową, małżeńską, rodzinną

- konsultacje wychowawcze dla rodziców

- warsztaty, grupy, maratony terapeutyczne

 

Nasz zespół to specjaliści praktycy - psychologowie, terapeuci, trenerzy i pedagodzy.

Dbając o wysoki poziom świadczonych usług, poddajemy swoją pracę stałej superwizji, prowadzonej przez licencjonowanych superwizorów psychoterapii m.in. Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Zapisy i informacje:

osobiście:

ul. Żurawia 16/20 (Warszawa Śródmieście)

00-515 Warszawa

(pon.-pt. godz. 9.00-15.00)

telefonicznie:

tel. 022 499-37-33

(pon.-pt. godz. 9.00-15.00)

fax 022 625-59-43

telefon komórkowy:

0 792 884-633

przez cały tydzień godz. 8.00-20.00

 

Informacje dodatkowe na naszej stronie:

http://www.cpsnl.org

e-mail: kontakt@cpsnl.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InPlus - Gabinet Pomocy Psychologicznej

W naszej ofercie znajdują się konsultacje, pomoc psychologiczna oraz psychoterapia. Pomagamy w przypadku takich problemów jak: zaburzenia nerwicowe, depresja, lęki, natręctwa, problemy w związkach. W gabinecie pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Gwarantujemy anonimowość. Nasze gabinety znajdują się w dwóch lokalizacjach: na Ursynowie oraz w Centrum Warszawy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: http://www.psychoterapia-inplus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani

Warszawa CBT ul piekna

http://www.cbtedu.pl/portal/index.php?q=pl/node/431&tab=1

dzisiaj zaczalem terapie

jestem pod wrazeniem , lekarz wspanialy i co najwazniejsze wytlumaczyl mi skad u mnie to sie bierze

wizyta 130 zł za godzine zalezy jaka przypadlosc terminy ustalane od razu , wiem ze nie jest to malo , ale za takie uczucie jakiego doswiadczylem bedac tam i za podejscie warto zaplacic

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy możecie mi powiedzieć czym się różnią różne rodzaje terapii - bo zdaje się jest poznawczo-behawioralna, analityczna, gestalt nie wiem co jeszcze. Jaka jest różnica w tym co się robi? Czy każda daje inny efekt? Wolałabym to wiedzieć zanim podejmę terapię. Dodam że miałam lęk napadowy a teraz chyba taką ogólną nerwicę lękową mam (ale nie boję się niczego w szczególności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×