Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem cykor jestem, gdybym nie była to bym pewnie w ogóle tego problemu nie miała hehe

 

Z tym "czy cię stać na chorobę" to faktycznie dobra rada ;), jak myślę ile kasy będę musiała na toto wydać (a póki co dość marnie zarabiam) to mnie krew zalewa ;)

 

Jutro zadzwonię, zadzwonię jutro, jutro zadzwonię....juutrrro......święta idą, fajnie by było spędzić je w miłej atmosferze i może już bez tego całego lękowego gwna heh

 

A tak w ogóle, to teraz my zaczynamy wątek zaśmiecać, miało być o lekarzach, no to niech może zostanie (ciekawe czy ktoś jeszcze zamierza się tu dopisać :P)

 

A może wszyscy się już wyleczyli?:D:D

 

Pzdr;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na Synapsis na Ursynowie - dr Joanna Krzyżanowska, słyszał ktoś o niej może?

Jeżeli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym miejscem, piszcie proszę, chyba najgorsze co może być to pójść, wydać kasę i trafić na złego lekarza heh

 

Pozdrawiam

 

byłam (jestem?) pacjentką Pani dr. Krzyżanowskiej w Synapsis

moge polecic z czystym sumieniem - rzeczowa, sympatyczna babka, na bieżąco z wszelkimi nowinkami w swojej dziedzinie :)

 

---- EDIT ----

 

aaa i chodziłam do niej do placówki na Ursynowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Byłam w Synapsisie na Ursynowie, ale u dr Pawłowskiej (Krzyżanowska akurat tamtego dnia nie przyjmowała na Ursynowie). Też miła i sympatyczna, ale byłam u niej dopiero raz, przepisała mi leki i powiedziała, że zajmie się farmakologią, żeby znaleźć inną osobę do terapii, bo nie powinno się tego tak łączyć :o

Poszukałam i dziś byłam w innym ośrodku u innego terapeuty, też jest ok, zaczynam od 30 grudnia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Byłam w Synapsisie na Ursynowie, ale u dr Pawłowskiej (Krzyżanowska akurat tamtego dnia nie przyjmowała na Ursynowie). Też miła i sympatyczna, ale byłam u niej dopiero raz, przepisała mi leki i powiedziała, że zajmie się farmakologią, żeby znaleźć inną osobę do terapii, bo nie powinno się tego tak łączyć :o

Poszukałam i dziś byłam w innym ośrodku u innego terapeuty, też jest ok, zaczynam od 30 grudnia. ;)

 

też byłam kiedyś u Pawłowskiej, ona prowadzi z tego co pamiętam behawioralno-poznawczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ona właśnie tej nie prowadzi. Jakąś inną, nie pamiętam, ale i tak u niej terapii nie będę miała, z powodu, który opisałam wyżej.

 

Byłam natomiast w innym miejscu (też Ursynów) u dr Majewskiej, wydaje się bardzo sympatyczna, do niej będę chodzić na terapię. Zdziwiła się bardzo jak jej powiedziałam, że ta pierwsza zaleciła mi znaleźć innego terapeutę, (że niby łączenie lekarza, który prowadzi jednoczenie terapie i leki nie jest dobre, że jeden lekarz powinien skoncentrować się na prowadzeniu leków, a drugi na wnętrzu człowieka..), powiedziała, że ona to łączy i nie wydaje jej się to złe, że są różne szkoły itp, i że spokojnie może mi te leki poprowadzić razem z terapią, powiedziała wręcz, że chyba nie ma większego sensu chodzić do innego lekarza i płacić za prowadzenie leków, skoro ona to może w ramach terapii zrobić (ale oczywiście dodała, że wybór należy do mnie heh). No i teraz nie wiem, czy to połączyć (zdecydowanie bardziej na rękę, jedno miejsce, jeden lekarz no i trochę kasy można zaoszczędzić), z drugiej boję się, że może ta pierwsza ma rację i może to nie będzie dla mnie dobre.....tylko czemu? hm. (dodam, że ta pierwsza lekarka powiedziała na koniec, że miejsca na terapię ma dopiero na wiosnę, ale chyba nie kierowała nią chęć zarobienia kasy na wypisywaniu leków ??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Miałem dziś dzwonić do szpitala i naszły mnie wątpliwości. Do którego? Myślałem o Sobieskiego. W sumie to mój rejon.

 

Zdecydowałem się na szpital dzienny. Gdzie w Wawie najlepiej? Myślę o Sobieskiego - ale tam jest sporo oddziałów. Nie wiem który jest dobry? No i ten Drugi na Sobieskiego 112 czy na Dolnej 42?

 

 

I Klinika Psychiatryczna

Instytut Psychiatrii i Neurologii

02-957 Warszawa woj. mazowieckie, ul. Sobieskiego 9 , tel: 022-4582773

Szpital

--

III Klinika Psychiatryczna

Instytut Psychiatrii i Neurologii

02-957 Warszawa woj. mazowieckie, ul. Sobieskiego 9 , tel: 022-4582510

Szpital

--

Klinika Nerwic

Instytut Psychiatrii i Neurologii

02-957 Warszawa woj. mazowieckie, ul. Sobieskiego 9 , tel: 022-4582563

Szpital

--

Sobieskiego 112?

--

Dolna 42?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychologic a jaki Ty masz typ nerwicy ?

 

W obu tych placówkach jest terapia 3- miesięczna intensywna na dziennym oddziale nerwic,różnią się jedynie podejściem psychoterapeutycznym tzn. na Sobieskiego 9 w IPiN jest stosowana terapia integracyjna a na Dolnej 42 terapia psychodynamiczna.Wobec tego dziwi mnie to , że Ciebie przekierowano ze względu na rodzaj nerwicy na Dolną :shock: Nie ma czegoś takiego wogóle , że jakaś placówka przyjmuję cięższe przypadki nerwicy a inna lżejsze.Albo ktoś się nadaje na taką intensywną terapię grupową albo nie i o to tu chodzi.

 

Odradzam Dolną bo to największy syf jaki istnieje w Polsce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychologic tak Ci powiedzieli na Sobieskiego , że masz lekkie schorzenie i dlatego na Dolną ? :shock:

Bardzo to dziwne...... :shock: A z kim Ty masz tą terapię jeśli można wiedzieć ?

Wiem , że na Dolnej w Centrum psychoterapii nawet są pacjenci którzy mają bardzo głębokie zaburzenia, ale tak samo jest w klinice nerwic w IPiN więc to naprawdę nie ma tu znaczenia.

Dolna to syf ze względu na personel tzn. lekarze, psychoterapeuci itd.w większości to stażyści którzy nie mają pojęcia o terapii,zresztą oni tam wszyscy mają mnóstwo swoich problemów nierozwiązanych oczywiście bo im się nie chciało własnej terapii odbywać albo nie mieli na to kasy i potem wychodzą różne tam.... uzależnienia itp.

Zdarza się pijany lekarz,agresywni psychoanalitycy którzy nie umieją zapanować nad emocjami....he,he.... itd.Wogóle to takie prostaki są he,he

Wiem to wszystko od swoich znajomych którzy tam robili badania i takie tam........he,he :lol:

Ludzie no naprawdę trzymajcie się z daleka od tej placówki jak nie chcecie mieć jeszcze więcej problemów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego wątku widziałam wpis mojej pani psycholog - Małgorzata Wudarczyk z Diady. Ogromnie polecam, aż nawet brakuje mi słów którymi mogłabym ją jeszcze bardziej polecić. Wychodzę od niej uleczona, odciążona i z nadzieją. Jest niezwykle miła, serdeczna, a jednocześnie silna i potrafiąca przekazać tę siłę pacjentowi. :smile::smile::smile:

Naprawdę leczy.

 

[*EDIT*]

 

zapisałam się teraz na terapię grupową do Synapsis.

ktoś kiedyś chodził?? ;)

 

miałam już pierwszą wstępną rozmowę kwalifikacyjną...zrobiło mi się okropnie gorąco i prawie znów płakałam tam na fotelu, ale to chyba znaczy, że wciąż trzeba mi jakiegoś leczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Chcicałam się dowiedzieć czy ktos był tam ?

Czy ktos tam aktualnie z użytkowników lub Gości Forum jest ?

 

Lub może ktoś był w innym szpitalu podlegającym podobnym lub takim samym regułą szpitalu ??

 

 

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na pytania pozdrawiam :)

 

ps. za 2 tyg tam idę i nie wiem czy jest tam tak źle jak to sobie rysuję ... ;(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z tego co wiem jest to bardzo dobra placówka która świadczy usługi bardzo wysokiej jakości. Osobiście tam nie byłam ale jakiś czas temu chodził tam syn mojej kuzynki który, będąc wtedy małym dzieckiem, miał być skazany na wózek inwalidzki i już nigdy nie chodzić. Nikt mu nie dawał własciwie żadnych szans a własnie tam go uratowali. Chłopak obecnie jest 100% zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już za późno na odpowiedź, ale od października do grudnia zeszłego roku byłem w Klinice Nerwic na Sobieskiego. Pomóc specjalnie nie pomogło, ale nie żałuję, że tam trafiłem. Na pewno nie ma się czego bać, choć pewne rzeczy warto było by wiedzieć przed pójściem do kliniki i przygotować się na nie. Wychodząc z kliniki miałem nawet zamiar napisać poradnik pod roboczym tytułem "jak przetrwać w Klinice Nerwic i skorzystać z terapii" :mrgreen: , ale jakoś nie chce mi się do tego zabrać ;) . Przykładowo powiem, że ten sam lekarz pewnego razu przekonał mnie do pozostania w klinice (gdy miałem jej już dość i chciałem się wypisać), a innym razem zapomniał przepisać mi leku i biorę go dopiero teraz. Cóż, tam wszystko może się zdażyć 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×