Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, zburzony napisał:

Dzięki za odpowiedź, jak mniej więcej wygląda jego działanie? Jakiego rodzaju efekty dało dodanie go do antydepresanta, bardziej w stronę zwiększonej motywacji, pobudzenia czy raczej uspokojenia?

To zalezy od konkretnego pacjenta i dawki jaka przyjmuje. Wg teorii od 15 mg jest juz dzialanie uspokajajace i potencjalizacja antydepresant. Dawki ponizej 15 mg pobudzaja i nasilaja emocje i natrectwa oraz wywoluja lęki z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak nowoczesna wersja flupentiksolu który biorę, małe dawki aktywizują, większe na odwrót. Jestem zadowolony z jego działania więc na razie nie zamierzam zmieniać ale w przyszłości wezmę arypiprazol pod uwagę, tego typu leki dobrze na mnie działają, tak samo było z sulpirydem, amisulprydem czy nawet risperidonem w mikro dawce. Ale pamiętam też że kiedy Abilify pojawiło się na rynku wszyscy podniecali się, miał być przełom itd., a później opinie okazały się mocno mieszane, że akatyzja, że nie działa itp., czyli jak to w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 12:09, Pawel1945 napisał:

W jakich niskich dawkach aktywizuje arypiprazol?

 

W dniu 17.09.2021 o 22:21, anonimowyztejstrony napisał:

Dobry wieczór

Czy ktoś z państwa brał wyżej wymieniony lek?  są odczuwalne skutki uboczne???  dziękuje ślicznie za każdą odpowiedź

 

Dawki do 15 mg sa aktywizujace, chociaz mowi sie ze nawet 30 mg moze zaktywizowac. 

 

Ze skutkow ubocznych to najczesciej moze wystapic akatyzja, u mnie wystepuje lęķ niestety ale bez akatyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 22:21, anonimowyztejstrony napisał:

Dobry wieczór

Czy ktoś z państwa brał wyżej wymieniony lek?  są odczuwalne skutki uboczne???  dziękuje ślicznie za każdą odpowiedź

 

Ja miałem wejście tragiczne , pierwsze dwa dni czułem się jak by mnie jakaś choroba brała (ból głowy ,nudności ,fatalne samopoczucie)

Obecnie największy problem to brak snu , w nocy bardzo płytki a w ciągu dnia nawet jak mam ochotę się położyć to ciężko w ogóle poleżeć nie mówiąc o zaśnięciu. Nie wiem czy wytrzymam miesiąc na tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zburzony napisał:

@z o.o. a jak jest z tą aktywizacją arypiprazolu, jest to takie pozytywne dodanie energii, ochoty do aktywności czy raczej puste, nieprzyjemne pobudzenie w rodzaju akatyzji?

Jest moc, ale po latudzie znacznie lepiej. Polecam latudę, czujesz się na niej, jakbyś nigdy nie miał żadnej schizofrenii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 10:48, z o.o. napisał:

Jest moc, ale po latudzie znacznie lepiej. Polecam latudę, czujesz się na niej, jakbyś nigdy nie miał żadnej schizofrenii.

 

To chyba zależy na co kto choruje, bo jeśli jako dodatek do antydepresanty u osoby nie mającej schizofrenii to taka latuda to zwykły neuroleptyczny zamulacz, antagonista receptorów dopaminowych. Abilify jest agonista, stąd działanie aktywizuje w niskich dawkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki że się wtrącę, flupentyksol pobudza najbardziej ze wszystkich neurosów w małych dawkach.
następnie jest arypiprazol który jest prawie na równi z amisulprydem ale tutaj liczy się akurat osobnicza kwestia wrażliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas chyba będę prosił doktora żeby zmienił mi amisulpryd na arypiprazol, zawsze byłem ciekaw tego leku a i aktywizujące neuroleptyki dobrze na mnie działają. Oby tylko nie była to już przesada biorąc pod uwagę ilość leków które biorę, zespołu serotoninowego niby się nie boję ale jest chyba realny w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×