Skocz do zawartości
Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify, Abilify Maintena, Apiprax, Apra, Apra-swift, Aribit, Aribit ODT, Aricogan, Aripilek, Arypiprazole Aurovitas/ Orion/ +pharma/ Sandoz, Aspixor, Arypiprazol Glenmark, Aryzalera, Asduter, Explemed)


plasticsurgery

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

90 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      15
    • Zaszkodził
      26


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, zburzony napisał:

@MarekWawka01 ja nie miałem, brałem 7,5 mg, jedynie kilka dni byłem trochę pobudzony, może rozkojarzony też ale to szybko minęło. Arypiprazol nigdy mnie nie mulił, żadnych efektów ubocznych nie miałem. Bardzo lubię ten lek, właśnie do niego wracam, dr mi zalecił na gorszy (dużo) okres depresyjny i nie tylko. Po tygodniu już czuję poprawę.

 

Dzięki za słowa otuchy! Bierzesz go tylko na obniżony nastrój? Bo ja dostałem go głównie na natrętne myśli, które utrudniają mi codzienne czynności - przygotowanie jedzenia, naukę, spotkania z ludźmi. Wynikiem tych myśli jest obniżenie nastroju. Dlatego ten arypiprazol dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to muli (tzn. czuję się nieco śpiąca cały dzień i wieczorem szybciej padam na pysk) ale w sumie z koncentracją nie mam problemu, w pracy nawet łatwiej mi się wszystko ogarnia i jak się skupię to idzie mi szybciej niż dotychczas a pracę mam taką, że wymaga szybkiego i logicznego myślenia oraz umiejętności robienia kilku rzeczy na raz ;)

Ale pomogło na to na co miało pomóc, czyli głos w mojej głowie znacznie się wyciszył i chociaż nadal w niej bywa to mam wrażenie, że nie wpływa już na mnie w tak znacznym stopniu. Minusem jest natomiast to, że wycięło mi emocje niemal do zera. Na terapii masakra, w sumie nie wiem co chcę wnosić bo nic nie czuję.

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarekWawka01 ja spałem po arypiprazolu gorzej jakiś tydzień zanim się poprawiło. Z tym że wtedy już miałem sen zanurzony, to znaczy zasypiałem bardzo szybko ale wybudzałem się w nocy i w końcu wcześnie wstawałem. Jednak rano nie czułem się niewyspany, a raczej trochę pobudzony. Pamiętam że kiedy miałem wolne, udawało mi się trochę (kilka razy w dzień) odsypiać i sporo to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które biorą długo arypiprazol. Mam tak, że jakieś 3h po wzięciu tabletki łapie mnie duże zmęczenie (nie senność czy zmulenie, tylko po prostu taki spadek sił). Mam go brać na rano wg zaleceń lekarza, ale chciałem was spytać, jak wam lekarze kazali brać - rano czy wieczorem? No i czy jak to zmęczenie mija, to zaczyna bardziej aktywizować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Mam pytanie do osób, które biorą długo arypiprazol. Mam tak, że jakieś 3h po wzięciu tabletki łapie mnie duże zmęczenie (nie senność czy zmulenie, tylko po prostu taki spadek sił). Mam go brać na rano wg zaleceń lekarza, ale chciałem was spytać, jak wam lekarze kazali brać - rano czy wieczorem? No i czy jak to zmęczenie mija, to zaczyna bardziej aktywizować? 

 

Trochę przeredaguję swoje pytanie. Czy ktoś z Was brał arypiprazol wieczorem, bo kiedy ja biorę go rano, to po 3h czuję duże zmęczenie (nie senność czy zmulenie tylko zwykły spadek sił). To zmęczenie później mija i wieczorem bywam pobudliwy, co jest bez sensu, bo po co mam być opadnięty za dnia po arypiprazolu. Jakby działał dwufazowo. Ogółem jednak dobrze na mnie działa ten lek, ale to zmęczenie zaczyna być wnerwiające. I tak jestem teraz uziemiony w domu, więc próbować mogę różne rzeczy. Mam poradę z lekarzem internistą niedługo, to może on mi coś podpowie, choć wiem, że to nie psychiatra. Bo w ulotce też nic nie piszą, o której porze dnia powinien być przyjmowany.

 

Podsumowując, chcę spróbować arypiprazolu na wieczór, by się nie snuć się tak ze zmęczenia za dnia i dostawać pobudki wieczorem. Co myślicie? 

 

PS Prowadzący mnie psychiatra zalecił brać na rano.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Mam pytanie do osób, które biorą długo arypiprazol. Mam tak, że jakieś 3h po wzięciu tabletki łapie mnie duże zmęczenie (nie senność czy zmulenie, tylko po prostu taki spadek sił). Mam go brać na rano wg zaleceń lekarza, ale chciałem was spytać, jak wam lekarze kazali brać - rano czy wieczorem? No i czy jak to zmęczenie mija, to zaczyna bardziej aktywizować? 

Mi lekarka kazała brać najpóźniej do 15:00 ale ja w ogóle to tych 5mg jestem senna, tzn. Biorę po śniadaniu i kawie nr1 razem z wenlą i jestem zmulona (nie tyle właśnie chce mi się spać co raczej takie przymulenie odczuwam), jadę do pracy, wypijam kolejne 2 kawy i …. nadal jestem zmulona, kończę pracę o 16:00 jadę do domu tak samo  zmulona, w tygodniu o 21 jakby ktoś mi odłączył nagle baterie, kładę się, zasypiam i wstaję rano z budzikiem…nadal zmulona  :D także nawet chyba nie będę zmieniać pory brania bo na jedno wyjdzie ;) 

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nieprzenikniona napisał:

Mi lekarka kazała brać najpóźniej do 15:00 ale ja w ogóle to tych 5mg jestem senna, tzn. Biorę po śniadaniu i kawie nr1 razem z wenlą i jestem zmulona (nie tyle właśnie chce mi się spać co raczej takie przymulenie odczuwam), jadę do pracy, wypijam kolejne 2 kawy i …. nadal jestem zmulona, kończę pracę o 16:00 jadę do domu tak samo  zmulona, w tygodniu o 21 jakby ktoś mi odłączył nagle baterie, kładę się, zasypiam i wstaję rano z budzikiem…nadal zmulona  :D także nawet chyba nie będę zmieniać pory brania bo na jedno wyjdzie ;) 

 

A ile czasu go tak bierzesz? Ja teraz wieczorem dostałem strasznej gonitwy myśli i drażliwości. Nie no, muszę odwrócić te fazy jakoś. Poradzić się lekarza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

A ile czasu go tak bierzesz? Ja teraz wieczorem dostałem strasznej gonitwy myśli i drażliwości. Nie no, muszę odwrócić te fazy jakoś. Poradzić się lekarza... 

Skoro masz gonitwe mysli po abilify to mozliwe ze masz zbyt aktywizujaca dawke... lekarz powinien Ci zwiekszyc dawke, ja biore 15 mg i bez wenlaflaksyny by sie nie obeszlo bo tez mam za duzo mysli na nim ale wenla niweluje troche aktywizacje arypirazolu ;) Generalnie u mnie jest tak ze jak zejde ponizej 15 mg to juz sie zaczyna jazda z nqdmiernym natlokiem emocji i mysli... Moze zapytaj lekarza o wyzsza dawke najlepiej wlasnie 15 mg, dziala swietnie jako stabilizator nastroju ;)

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Skoro masz gonitwe mysli po abilify to mozliwe ze masz zbyt aktywizujaca dawke... lekarz powinien Ci zwiekszyc dawke, ja biore 15 mg i bez wenlaflaksyny by sie nie obeszlo bo tez mam za duzo mysli na nim ale wenla niweluje troche aktywizacje arypirazolu ;) Generalnie u mnie jest tak ze jak zejde ponizej 15 mg to juz sie zaczyna jazda z nqdmiernym natlokiem emocji i mysli... Moze zapytaj lekarza o wyzsza dawke najlepiej wlasnie 15 mg, dziala swietnie jako stabilizator nastroju ;)

 

Ja jeszcze biorę 300mg kwetiapiny i 200mg lamotryginy. Arypiprazol biorę od 1,5 tygodnia w dawce 5mg (dopiero zacząłem). Podnoszenie dawki będzie możliwe dopiero gdzieś w kwietniu na wizycie kontrolnej.

Ja tylko się zastanawiam, czy nie zmienić dawkowania z rana na wieczór. Gonitwa myśli i drażliwość mogą być przejściowe ale za dnia. Napisałem wyżej, że lek działa na mnie dwufazowo. Więc w tej dawce 5mg pozostaje mi ewentualnie zmienić dawkowanie na wieczór. Tylko mam wątpliwości, czy to bezpieczne. Poradzę się lekarza internisty i po tygodniu ocenię efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

 

Ja jeszcze biorę 300mg kwetiapiny i 200mg lamotryginy. Arypiprazol biorę od 1,5 tygodnia w dawce 5mg (dopiero zacząłem). Podnoszenie dawki będzie możliwe dopiero gdzieś w kwietniu na wizycie kontrolnej.

Ja tylko się zastanawiam, czy nie zmienić dawkowania z rana na wieczór. Gonitwa myśli i drażliwość mogą być przejściowe ale za dnia. Napisałem wyżej, że lek działa na mnie dwufazowo. Więc w tej dawce 5mg pozostaje mi ewentualnie zmienić dawkowanie na wieczór. Tylko mam wątpliwości, czy to bezpieczne. Poradzę się lekarza internisty i po tygodniu ocenię efekt. 

Ja przy wchodzeniu brałem na wieczór, bo mnie strasznie otępiał i odbierał siły. Po 2 tygodniach gdzieś mogłem już brać rano, bo uboki przeszły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

Ja przy wchodzeniu brałem na wieczór, bo mnie strasznie otępiał i odbierał siły. Po 2 tygodniach gdzieś mogłem już brać rano, bo uboki przeszły. 

 

Czyli wtedy to zmęczenie przeszło całkowicie? Bo właśnie gadałem z lekarz, to mi mówiła, żeby tylko na rano brać, aż do ustąpienia objawów, po prostu muszę to wytrzymać. Bo jest to lek pobudzający, a to zmęczenie to tylko skutek uboczny, więc trzeba czekać aż minie i tyle... Dzięki, że zechciałeś się podzielić swoimi doświadczeniami. Teraz mam większą pewność, że to przejściowy objaw. Ja biorę arypiprazol już 9 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Czyli wtedy to zmęczenie przeszło całkowicie? Bo właśnie gadałem z lekarz, to mi mówiła, żeby tylko na rano brać, aż do ustąpienia objawów, po prostu muszę to wytrzymać. Bo jest to lek pobudzający, a to zmęczenie to tylko skutek uboczny, więc trzeba czekać aż minie i tyle... Dzięki, że zechciałeś się podzielić swoimi doświadczeniami. Teraz mam większą pewność, że to przejściowy objaw. Ja biorę arypiprazol już 9 dni.

To lada dzień powinno być lepiej. Najgorsze za Tobą. Mnie ten lek wyrównał kiedyś ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MarekWawka01 napisał:

Czy ktoś z Was miał przy arypiprazolu całkowity brak orgazmu i pożądania na początku leczenia? Czy to minie? Biorę arypiprazol już równo 2 tygodnie. Bo ten brak orgazmu i pożądania jest trochę nietypowy jak na arypiprazol. 

Arypirazol nie powinien takich skutkow powodowac, wrecz przeciwnie powinien dodatnio dzialac na te sprawy. Moze bierzesz jeszcze jakis inny lek i to on powoduje to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Arypirazol nie powinien takich skutkow powodowac, wrecz przeciwnie powinien dodatnio dzialac na te sprawy. Moze bierzesz jeszcze jakis inny lek i to on powoduje to?

No też tak myślę, nawet w ulotce nie ma ani słowa o jakichkolwiek zaburzeniach seksualnych przy arypiprazolu. Biorę kwetiapinę 300mg i lamotryginę 200mg do arypiprazolu 5mg. Nie wiem, może jeszcze się nie rozkręcił ten arypiprazol. Ogólnie czuję się psychicznie po nim nieco lepiej, mam na pewno większą motywację, chęci do życia, poza tymi problemami seksualnymi. Nie wiem, który z tych leków może to powodować, ale wiem, że przed braniem arypiprazolu nie miałem takich problemów seksualnych. Szkoda było by mi go odstawiać, bo i tak nie miałbym już na co inne zamienić, a jak na razie nie mam wyjścia, bo neuroleptyk jest mi potrzebny, a kwetiapiny lekarz mi już nie może zwiększyć z pewnego powodu. Nawet poprosiłem swojego internistę, by zlecił mi badanie prolaktyny, które wykonam sobie za tydzień, by zobaczyć, czy przypadkiem w niej czegoś nie miesza, bo z tym najczęściej te problemy seksualne się wiąże. Pozostaje czekać na wyniki i konsultację psychiatry, bo samemu nic nie zdziałam w tym temacie. Dzięki za odzew! 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×