Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaką kawę pijecie?


igaa90

Rekomendowane odpowiedzi

Za rozpuszczalną nie przepadam, wolę ziarnistą, ewentualnie mieloną. Ekspres ciśnieniowy będzie chyba najlepszy, ma najwięcej funkcji, ale sporo kosztuje - co najmniej kilka setek. Ja wybrałbym młynek, jest tani, a kawa jest bez zarzutu, ten młynek https://www.morele.net/mlynek-bosch-mkm-6003-133422/ od Boscha ma świetne opinie - sprawdź go sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałem sobie dzisiaj kawki z l-teanina (która ponoć znosi efekty uboczne kawy), i niestety. Lęki mam już na tyle, że nie mogę jej pić :( Nigdy nie byłem kawoszem, ale lubiłem sobie czasem wypić dla smaku, ba miałem krótki okres kiedy piłem jej bardzo dużo, i nie było żadnych lęków(bez leków). Teraz kawa rozpuszczalna z dwóch łyżeczek, do tego 500mg l-teaniny - a i tak dopadł mnie jakiś tam lęk uogólniony. No niestety, kawa nie jest dla mnie, nawet wypicie sobie jednej w tygodniu dla smaku, i siłą rzeczy reszty efektów. Wrzuciłem 15 mg mirtazapiny, i jest okej. Ehhh... kawka fajna sprawa, czy przy przemęczeniu, czy dla smaku - no cóż.... Tym bardziej, że nigdy nie próbowałem tych "wykwintnych"

 

a co do tematu, rozpuszczalna mi smakuję/wała bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wudezet,

 

A w jaki sposób działa na Ciebie sama l-teanina lub l-teanina z zieloną herbatą czy też jej ekstraktem?

 

Ja pije rozpuszczalne klasyczne kawy. Jedną dziennie, a nieraz wcale... do tego wyciąg z zielonej herbaty - ekwiwalent 5 filiżanek i wtedy jest moc! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecały, Przedwczoraj zakupiłem l-teaninę. Pierwsze użycie (250mg) było bardzo miorelaksacyjne, bez efektu uspienia. Każda kolejna dawka działa coraz słabiej. Myślę, że l-teanina jest bardziej do doraźnego stosowania (jeżeli chce się coś czuć), a jak działać może w tle na lęki, spokój - ciężko powiedzieć.

 

Monster6, Właśnie chyba będę zamieniał l-teaninę na ashwagandhę, ze względu na to, że l-teanina długofalowo raczej nie spełni swoich oczekiwań - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladową i waniliową z Biedronki. Obowiązkowo zabieloną śmietanką / mleczkiem light / odrobiną zwykłego mleka i z dodatkiem słodzonego aromatu bez kalorii o smaku uzależnionym od rodzaju słodyczy, jakie będą jej towarzyszyły [marcepanowym do cantuccini, delicji pomarańczowych do wszelkich łakoci z czekoladą, tiramisu do tiramisu i tak dalej... no a kawę waniliową zawsze podbijam dodatkową wanilią].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×