Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków


Angelica

Rekomendowane odpowiedzi

paxetin biore od kilku miesiecy bez zadnych skutkow ubocznych!

mowiłam lekarzowi ze przy zmniejszonej dawce czuje sie źle i mam takie wewnetrzne kopnieca prącem w orgazniźmie, ogolne takie omammienie, nie umiem tego pisac....stwierdził, ze to reakcja organizmu na lęk....czyli nieświadomie wyzwala sie lek a orgaznizm sie broni....nie porownałabym tego do leku w zadnym razie, to niemiłe uczucie takiego zniewolenia, nie daje funkcjonowac wczoraj np nie wziełam leku i cały dzien źle sie czułam....moze i to ta pogoda tak wpływa, ale poznałam ze to brak leku w orgazniźmie znow sie oddzywa w postaci tych dziwnych kopniec.....wewnetrznych,,,,to nie sa tiki widoczne na zewnatrz, ale takie dziwnekomnieca pradem odczówalne wewnatrz orgaznizmu....moze wiesz o czym mowie.

 

juz mam dosc lekow....chce bez nich normalnie funkcjonowac !!!napewno wiesz o czym mowie

 

u mnie wogole leki trwały b, krótko ale czułam ogolne apiecie i straszne kołatanie m ysli w głowie to nie dawało mi normanie zyc....rozne wyobraznie na rozne sytuacje teraz dla mnie SMIESZNE, jak juz sie dobrze czuje

wiesz o czym mowie chory majacy leki nie mysli racjonalnie z kazdego małego nieistotnego problemu zrobi big afere....totalna głupota...teraz mnie to smieszy, ale to nie jest smieszne

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:47 am ]

przed paxetinem brałam spamilan i wczesniej na samym poczatku leczenia rexetin

za kazdym razem przy proble zminiejszenia dawki leku miałam tez kopniecia pradem"zwał jak zwał" cholera mnie bierze juz na to wszystko

 

chce z kilka mies zajsc w ciaze i cieszyc sie maciezynstwem mam 26 lat.....

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:47 am ]

przed paxetinem brałam spamilan i wczesniej na samym poczatku leczenia rexetin

za kazdym razem przy proble zminiejszenia dawki leku miałam tez kopniecia pradem"zwał jak zwał" cholera mnie bierze juz na to wszystko

 

chce z kilka mies zajsc w ciaze i cieszyc sie maciezynstwem mam 26 lat.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co z lekarzami to często tak jest że oni nie do końca albo nie rozumieją o co nam chodzi albo nie wiedzą skąd to się bierze, przynajmniej z moimi tak było ja zmieniłam lekarza właśnie kiedy chciałam odstawić i zmniejszyć leki a ten dotychczasowy to był jakiś bez jaj nie umiał tym pokierować no bo dobrze by było,żeby ktoś ci konkretnie powiedział czy te kopania prądem to normalne czy tak może być czy co,może powinnaś poszukać jeszcze jakiegoś dobrego neurologa, albo skonsultować się z jakimś innym psychiatrą albo po prostu może ci to minie czasami te objawy są tak dziwne....nie do opisania.....ja jak zaczynałam brać effectin to miałam wrażenie,że palą mnie wszystkie nerwy ,a jak ziewałam to mnie jek gdyby rozsadzało od środka....... :smile: i lekarze to się tylko dziwnie patrzyli jak im to mówiłam...a samo przeszło, ale dobrze by było uzyskać po prostu fachową odpowiedż czt to normalne jak długo to potrwa, a na twojej ulotce nic nie pisze o odstawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam ale dzis jeszcze sprawdze to nie pisze nic o odstawieniu, tylko o skutkach ubocznych podczas brania !

 

tak masz racje mam zaniar zmienic lekarza, tym bardziej ze pracuje a ona jest do 15 ja tez pracuje do 15 poza tym ludzi u mniej jest zawsze b.durzo

zreszta zauwazyłam ze nie poswiaca mi nalezytej uwagi wizyta polega na tym ze pyta jak sie czuje i wypisuje recepte to wszystko!!!

 

teraz w poradi jest nowa lekarka wybiore sie do niej ....

dziekuje ci za oddzew....

powiedz mi ile ty bierzesz juz leki i jakie i czy masz dziecko jesli tak to czy w ciazy dobrze sobie radziłas bez lekow

pozdrawiam !!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę leki przez prawie 3 lata ale większość z nich już odstawiłam brałam m.in antydepresyjny efektin neuroleptyki zolafren i ketrel te już odstawiłam ale bardzo powoli teraz tylko biore dwie tabletki anafranilu w ciąży jeszcze nie byłam więc nie wiem jak to jest z lekami dobrze by było mieć dobrego lekarza, może coś jest dla kobiet w ciąży wejdż sobie na post tutaj na forum "przeczytaj nim założysz nowy temat ", tam jest założony temat "nerwica a ciąża "i tam są wszystkie posty o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiałam i nie radze tego robić bez lekaża ponieważ niektóre leki odstawia się stopniowo. Idź do lekarza i skonsultuj z nim czy można i w jaki sposób odstawić leki. Samemu można zrobić sobie krzywdę.

Ja po odstawieniu myślałam że zwariuje - nienormalne pobudzenie, bezsenność. Biore leki nadal. No niestety my nie jesteśmy lekarzami. Nie znamy sie na tym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardo ciekawe zagadnienie poruszane na tym forum wielokrotnie :?

tak zapewne nie można tego robic bez konsultacji lekarza mówicie tu o psychotropach a ja z innej półki ja od ponad roku biorę ziołowe tablety poczatkowo 6 sztuk dziennie to była maksymalna dawka a teraz biore 3 sztuki dziennie i też się nie mogę nastawic na odstawienie i to są tylko leki ziołowe :?::?::?::idea:

sama nie wiem jak sobie z tym poradzic na domiar tego bez tych tablet nie wyjdę z domu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! tu jestem zaskoczona. A może to tylko obawa że bez leków nie potrafię. No jest to problem. Bierzemy jakieś leki z wiarą że nam pomagają i że bez nich nie będziemy umieli sobie poradzić. Może tu poprostu trzeba zmienić myślenie-bez tych leków też dam radę, już ich nie potrzebuje. Podobno wiara czyni cuda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracja czym jesteś zaskoczona :?:

dużo racji jest w tym stwierdzeniu, że myślę że bez tych tablet sobie nie poradzę no nie wiem jak na razie zmniejszyłam dawkę o tyle mi z tym lepiej że wiem, że to tylko zioła nie miej jednak masz słusznośc dużą to jest problem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczona - że może być problem z odstawieniem leków ziołowych, ponieważ zrozumiałam w pierwszym momencie,że są objawy odstawienne.

Myślę że jak zrobi się to stopniowo, małymi kroczkami to może uda się przejść to bezboleśnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiam lek i trwa to bardzo dlugo na ostatniej dawce mam byc pol roku .zostal mi jeszcze miesiac.Efektow ubocznych nie mam zadnych.Kazde zmiejszanie leku nie robi na mnie wrazenia. Czuje sie swietnie.I jeszcze jedno ja nigdy nie wsluchwalam sie w siebie przy zmniejszaniu dawki :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Didado, wiesz od poczatku jak ze mna bylo.Byl moment gdy czekalam czy cos bedzie gorzej, nie bylo i postanowilam juz nie wsluchwac sie.Zreszta sama wiesz ze nawet jak czasem zle sie poczuje to stwierdzam ze to raczej nie sprawka nerwicy tylko pogody czy przemeczenia. Ja juz doszlam do tego ze wyszlam z tej nerwicy.Niech sie wali i pali ja juz jej miec nie bede.Zbyt cudnie mi sie teraz zyje abym miala to stracic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja biore anafranil, bardzo niewielka dawke. 37,5. Pomaga ten lek, przynajmniej mi, ale jak kazdy wie, leki tego typu dzialaja na kazdego czlowieka bardzo indywidualnie. To samo jest ze skutkami odstawiennymi.

Ja np. mialem kiedy odlozylem lek, nieprzespana noc, potem otumanienie, a na drugi dzien, cos bardzo interesujacego, co mnie doprowadzilo do ponownego siegniecia po tabletki. Teraz zaluje, ze po nie siegnalem ponownie, bo teraz wiem, ze to skutki odstawienne, narazie biore i czekam na dobry moment. Wiec byl to objaw cos w rodzaju przeplywu pradu przez cialo. Najwiecej przez rece od barkow po same palce i oczy, jak kierowalem glowe w prawo lub w lewo to prad byl najwiekszy. Dziwne, ale przestraszylo mnie to, a wiecie jak jest w nerwicy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam dokładnie takie same "prądy" przy odstawianiu Efectinu. Właśnie największe przy patrzeniu na boki. Głupie uczucie. :) Lepiej nie odstawiaj wszystkiego na raz, tylko zmniejszaj powoli dawkę. Te skutki uboczne będą trochę mniejsze. Przede wszystkim nie ma się czego obawiać, bo to normalne objawy. Trochę mogą potrwać ale miną. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam Lexapro od 6 tygodni, teraz na czysto jestem 5 dzień. Generalnie - tragedia. To mój trzeci lek, i tylko przy pierwszym odstawianiu było ok. prądy w głowie, odrealnienie, senność, myśli samobójcze, nic mi się nie chce, nic kompletnie. Chodzę do pracy, bo muszę, udaję, że coś robię, wracam do domu i nigdzie nie wychodzę, bo się boję. Nie umiem wejść znów do sklepu. Mam dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odstawiajcie nigdy leków na własną rękę!!! Ja kiedyś tak zrobiłam i zamiast leczyć się pół roku teraz przez 2 lata będę wcinać tabletki... bo kazda kolejna przerwana kuracja powinna być dłuższa od poprzedniej... gdybym to wiedziała nie przerwałam bym swojej pierwszej... żałuję bo może akurat by mi się udało za 1 razem... a tak mam przed sobą jeszcze rok trucia się lekami.

Zanim postanowicie odstawić na własną rękę leki zastanówcie się czy warto.

Pozdrawiam wszystkich "na prochach" i tych co bez leków też sobie dobrze radzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! ja odstawiam obecnie anafranil!na [poczatku bralam setaloft przez 7msc, a pozniej zmienilam na anafranil 75mg!bralam go po 1 tabletce na dobe przez ok4 msc, no i zaczelam sie lepiej czuc!stwierdzilam ze powinnam zaczac stawiac czolo lękom bez lekow!sama zmniejszylam sobie dawke do polowki tabletki dziennie i czulam sie fatalnie-impulsy nerwowe przechodzily mi przez cialo-okropne uczucie, mialam dreszcze na maxa i napady garaca!nie polecam odstawiania tego typu lekow na wlasna reke!lekarz mnie opiepszyl za to!teraz stosuje juz 25 mg na dobe i moj stan wreszcie sie unormowal-nie czuje skutkow odstawiennych!nie wiem jak dlugo bede ten lek brala! moj stan psychiczny znacznie sie poprawil po tym leku,ale ataki lęku czasami sie pojawiaja i nastroje depresyjne tez1nie wiem czy kiedykolwiek sie z tego wylecze!ale poki co chce odstawic leki!moze robie to za szybko?!pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrwałam trzy tygodnie bez lexapro. Zarzucili mnie wyjazdami w pracy i nie dam rady bez leków. Psychiatra wypisał effectin -znam go , brałam jako pierwszy lek. Pierwsze dwa dni - zawroty, nudności, wczoraj nie wzięłam, dziś musiałam iść do pracy. Przecież tak się nie da funkcjonować.

Na odstawianie powinnam mieć wolne, na zaczynanie powinnam mieć wolne.. Szlag mnie trafia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano postanowiłem zaprzestać brania lekarstw, konkretnie - amitryptylinę. Najlepsza decyzja jaką podjąłem ostatnimi czasy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poprawiło mi się samopoczucie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Nie jest dobrze ale jest dużo lepiej. Zmieniam lekarza, to na pewno. Dziękuje za wsparcie podczas trudnych chwil, dobrze że jesteście :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×