Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oberża pod złamanym paragrafem


Gość iiwaa

Rekomendowane odpowiedzi

salirka, ale nie wiem czy ci przypasi taki humor :o

 

mhrps, wiesz nie wiem co jest lepsze, nie jestem specjalistą, a nawet wsród specjalistów zdania są podzielone. może niedługo ludzkość wymyśli jeszcze coś nowego skoro takie parcie jest na alternatywne źródła energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro takie parcie jest na alternatywne źródła energii?

 

Miałeś na myśli odnawialne? Teraz to już raczej faktycznie za późno na atom, kiedy energia odnawialna będzie coraz tańsza.To jest przyszłość - słońce, wiatr, woda plus gaz kiedy są braki. W przyszłości każdy dom będzie elektrownią oddającą nadwyżki do wspólnej sieci. Zamiast wielkich plantów będą firmy produkujące osprzęt - akumulatory, konwertery, ogniwa, wiatraki.

 

notaras2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, a wiesz ile prądu powstaje w pieca węglowych? pewnie połowa jak nie więcej.i to jest najtańszy prąd, właśnie z węgla ;)

 

Prąd z węgla jest w perspektywie najdroższy. Dodaj do kosztów szkody górnicze, emerytury, przywileje, dofinansowania i wyjdzie, że bez lobby górniczego po tej samej cenie mielibyśmy czyściutki atom, a dla rylców praca w fabrykach też by się znalazła.

 

A może,by tak skończyć z tymi przywilejami ? Rodem z PRL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BratKat,

sorry ,ale nigdy nikt mnie nie uderzył a jak by to zrobił to przestałby byc moim kolega raz na zawsze, ale nie próbował tez nikt nigdy jesli idzie o kolegów, po prostu nie lubie przemocy i mam straszna awersje do niej i nie imponuje mi to po prostu, uwazam ,ze lepiej by było sprawy rozwiazywac troche inaczej niz w prymitywny fizyczny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....jeśli norma przekroczona jest o 1000 pro, to w domu czy w pracy tak czy siak umieramy dalej wdychając ten syf, jedynie filtry i specjalne roślinki pochłaniające zanieczyszczenia sprawią, że nie będziemy się truć również w domach...

Od ponad 10 lat mam w chacie wentylację mechaniczną (wymuszoną) z filtrami. Zrobiłem ją z lenistwa, bo wolę odkurzać kilka razy rzadziej niż częściej, a teraz przydaje się też do smoga.

Jakoś co miesiąc lub dwa czyszczę pierwszy filtr (zgrubny), z włókniny filtracyjnej. Syf na nim jest niesamowity - a to wszystko, co nie dostało się do środka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tahela teraz też wolę inaczej rozwiązywać konflikty ;) nie zawsze to jednak wychodziło. Teraz mało co mnie wkurzy tak, żeby zaraz lać.

Życie mnie tak nauczyło odpowiadać na problemy. Często mogło mnie się wydawać, że ktoś do mnie ma jakiś problem.

Wielu, z nas często się o byle co denerwuje. Jednym wystarczy, że sobie raz powtórzą sytuację i już wiedzą co w trawie piszczy. Drudzy muszą jeszcze z kilka razy ( np ja ) żeby zatrybić, że ta osoba nie ma do mnie problemu. Uczę się cierpliwości. Niezłą szkołę jazdy dostałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BratKat,

oki spoko,ja miałam agresje w domu ze strony ojca i zadziało to tak na mnie, ze po prostu wszelkie przejawy jakiejs agresji działaja na mnie jak płachta na byka, nigdy sobie nie pozwoliłam na takie wyskoki ze strony znajomych, nie wiem niektórzy mowia ,ze jak sie ma w domu agresje to później samemu jest sie agresywnym fizycznie , albo akceptuje sie agresje wobec własnej osoby, na mnie to zadziałało wrecz odwrotnie, odrazu reaguje, ze nie akceptuje tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tahela miałem agresję słowną i fizyczną od dziecka w domu głównie ze strony ojca. Nauczyłem się tego samego wobec ludzi. W szkole tak samo byłem traktowany do czasu. Każdy inaczej reaguje na to co wyniesie z domu. Wybrałaś inną, chyba lepszą drogę niż ja ;) Z drugiej strony, czasami się no nie da inaczej. Przecież nie będę stał i patrzył jak ktoś mi obraża kogoś/coś co kocham, bardzo lubię... Jak tam mi ciśnie, to jeszcze jakoś przeboleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś co miesiąc lub dwa czyszczę pierwszy filtr (zgrubny), z włókniny filtracyjnej. Syf na nim jest niesamowity - a to wszystko, co nie dostało się do środka.

Potwierdzam. Też mam wentylację mechaniczną z filtrami i syf jest taki że zdjałem te filtry bo zapychaja się często, a mnie nie chce się ich czyścić. Ponoć niepalący mieszkaniec Krakowa wypala 7 fajek dziennie. Warszawy tylko 3 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, czarny humor dlaczego nie...nie lubię tylko głupich komedii.

BratKat, nie mieszkam koło Elektrowni Jaworzno...nic więcej nie napiszę bo wszyscy by wiedzieli gdzie mieszkam.

A mieszkam w malowniczej dzielnicy która w perspektywie kilku lat może stać się metropolią. Ma to swoje plusy i minusy :D

 

mhrps, produktywny raczej nie bo wstałam po raz drugi teraz :P

wieloraki, też się zdziwiłam, że w nocy taka cisza była...nie podobne do Oberży :D Dodam do listy też Twoją propozycję...dzięki :D

 

Co do węgla...na śląsku to główne utrzymanie wielu rodzin. Pozamykali wiele kopalni...polikwidowali miejsca pracy a obok mnie jest skład opału i wożą węgiel z Ukrainy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Wy dalej o tym smogu? :D

Zrobiłam dzis o 8 z samego rana wśród studentów sondę - czy Państwo sie przejmują smogiem. Oczywiście ustnie, orientacyjnie i po jakimś tam wprowadzeniu merytorycznym, żeby nie było, ze tak ad hoc.

Nie wyglądali na szczególnie przejętych.

Powiedzieli, ze teraz to sie martwią sesja, a w dalszej perspektywie trudnym rynkiem, bo jednak chcieliby - jak to jeden cwaniaczek określił - "trzepać kapuchę" :D jeszcze ten sam cwaniaczek wspomniał, ze w perspektywie dwóch godzin, to on myśli o tym, ze z chęcią by się przeszedł do McDonalda:D

 

Czasem ich lubię. I m.in. właśnie za to, ze są przyziemni do bólu :D postrzelonych idealistów u nas (podobnie jak na lekarskim, lekarsko-dentystycznym, w większości na polibudzie) brak.

 

A palaczy mamy od cholery. Zawsze czuje, jak wchodzę do sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiwaa forum ma wpływ na Twoje zajęcia dydaktyczne a u mnie na sny..ciekawe :P

 

Moje zajęcia dzisiaj to byla jakas porazka...

Jestem tak chora, ze wzięłam 3 gripexy, zapilam pollitrowa kawa i krecilo mi się w glowie

:D

Pewnie pomyśleli, ze nieźle ćpałam:D

 

Zrobiłam im zajęcia w stylu"na co uważać na egzaminie". Oni maja fajne teorie w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×