Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiedziałem że tak też mozna


Gość klex

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sprawa zszokowała opinię publiczną na całym świecie. Belgijski lekarz dokonał eutanazji na całkowicie zdrowej kobiecie. 64-latka cierpiała na depresję i poprosiła o śmiertelny zastrzyk. Syn kobiety domaga się sprawiedliwości. Złożył skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/sprawa-eutanazji-z-powodu-depresji-w-trybunale-praw-czlowieka,artykuly,522092.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędze czy później te wszystkie rzeczy przejdą. Aborcja jako usługa obok salonu fryzjerskiego, hash bary na każdej ulicy, burdele. Żywność genetycznie modyfikowana, pędzona na chemii. Niedługo kolor oczu dziecka, włosów według własnego widzi misie. Dzięki bogu mam jeszcze szczescie zyci w niecywilizowanym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

InVitro przeszło bo PO pali się wokół tyłka, trochę to już żałosne jest, że tyle lat nic nie robili...

 

...

Taka eutanazja jest dużo lepsza niż wieszanie się czy rzucenie pod pociąg. Czysto, pewnie i bez bólu...

szkoda, że w PL tego nie ma już dawno bym zdechła bo powiesić się nie potrafię ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wierzysz, że głównym interesantem aborcji, będzie matka która w łonie ma chore dziecko? ach ta naiwność. Do eutanazji mam mieszane uczucia. Nie lubie inicjatyw przeciw życiu, i nie chodzi tu o eutanazje samą w sobie, tylko jakie wartości będzie taka eutanazja promowała? Niektórzy zamiast walczyć, od razu beda sie poddawać, na cholere sie meczyc? jeden zastrzyk i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dyskusyjne.Eutanazja to złożony problem.Co to aborcji.Tak jestem za ! I się tego nie wstydzę.Ale jestem, kiedy dziecko, jest chore.Kiedy się urodzi kaleka.Nie zdolny do życia.Także w przypadku, gdy życie kobiety jest zagrożone.Natomiast, kiedy nic nie zagraża.Życiu dziecka.A jednym kryterium jest tu ekonomia.Bo kobieta bieda, to jestem przeciw aborcji.Z biedy można wyjść !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem "za" aborcją chorych dzieci. Tylko jeżeli ustawa taka by przeszła, to byłaby nadużywana, łatwiejeszy byłby do niej dostęp i głównym zainterswoanym byłaby kobieta po "wpadce", stfu! kobieta.. dziewczyna. U nas niech lepiej bedzie zakazane, a każdy kto ma ochote, Holandia niedaleko, tam się nim zaopiekują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aborcji nie zamierzam dyskutować, bo ze sporą większością ludzi nie da się na ten temat dyskutować, więc to bez sensu. Eutanazja natomiast uważam, że powinna być legalna, bo każdy ma prawo decydować o tym czy chce żyć czy nie. Nie rozumiem też kto dał innym prawo do decydowania o tym czy mam żyć czy nie? Nie chcę żyć to nie, nikogo to nie powinno obchodzić, proszę dać mi strzykawkę ze skuteczną substancją i sama mogę sobie zrobić zastrzyk, łaski bez. Jeżeli leczenie danej choroby nie jest skuteczne, a tak jest często w przypadku depresji dlaczego odmawia się ludziom skrócenia ich cierpień? Eutanazja jest wg wielu niemoralna, a zmuszanie innych do cierpienia jest moralne? Czysta hipokryzja. Są choroby nieuleczalne, niezwykle ciężkie w przebiegu, nie każdego stać na wykorzystanie wszystkich możliwych dostępnych metod leczenia, nie każdy ma ochotę na taką walkę i nie każdy ma rodzinę czy opiekunów, którzy będą człowiekowi pomagać kiedy będzie leżał w swoich odchodach w łóżku. Na to składa się cała masa czynników, których w większości ludzie, których to nie dotyczy nie są w stanie ogarnąć swoimi ciasnymi umysłami. Dla mnie zakaz eutanazji to okrutny brak szacunku wobec drugiego człowieka, brak empatii i egoizm. Prawda jest też taka, że całą masę ludzi zmusza się do leczenia, w tym pacjentów psychiatrycznych. Jeśli człowiek zagraża sobie można go bez pytania zamknąć w szpitalu i uporczywie "leczyć" psychotropami mimo, że sam zainteresowany tego nie chce. W imię czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wierzysz, że głównym interesantem aborcji, będzie matka która w łonie ma chore dziecko? ach ta naiwność. Do eutanazji mam mieszane uczucia. Nie lubie inicjatyw przeciw życiu, i nie chodzi tu o eutanazje samą w sobie, tylko jakie wartości będzie taka eutanazja promowała? Niektórzy zamiast walczyć, od razu beda sie poddawać, na cholere sie meczyc? jeden zastrzyk i po krzyku.
Wole byc naiwna niz arogancka, bo narzucanie swojego widzimisie innym w ich najbardziej prywatnych sprawach to nic wiecej jak arogancja i chamstwo.. do tego kompleks mesjanistyczny w mysl zasady :arrow: ja wiem lepiej, co jest dobre i co inni maja robic i jak życ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym zainterswoanym byłaby kobieta po "wpadce", stfu! kobieta.. dziewczyna. U nas niech lepiej bedzie zakazane, a każdy kto ma ochote, Holandia niedaleko, tam się nim zaopiekują.

 

Co za idiotyczny wpis. Czyli problem jest, ale my chowamy głowę w piasek, bo Holandia jest niedaleko? Podejrzewam, że wiele osób spieprza stąd nie tylko z powodów ekonomicznych, ale właśnie przez taki prymitywizm myślenia większości prawicowych konserwatystów.

 

A "wpadkę" może zaliczyć również dorosła kobieta. Decyzja co z nią zrobić powinna należeć wyłącznie do niej i ewentualnie jej partnera, jeśli takowy się ostał. Nie wiem skąd ta mania czarnych pasibrzuchów i prawicowych facetów, żeby narzucać kobietom, co mają robić, a czego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym zainterswoanym byłaby kobieta po "wpadce", stfu! kobieta.. dziewczyna. U nas niech lepiej bedzie zakazane, a każdy kto ma ochote, Holandia niedaleko, tam się nim zaopiekują.

wszak lepiej rodzić dzieci które "rodzic" będzie miał w dupie,tudzież będzie żyło w patologii,biedzie czy innym syfie,"bo tak" - zdecydowanie - ma to sens.

jej ciało,jej sprawa,skończmy nakazywać ludziom jak żyć swoją moralnością czy innym badziewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w ogóle nie płodzić. Dlatego postawiłbym na edukacje, zmiast na demoralizacje i śmietniki pełne płodów. Pozwolenie decydować dla 18 latki, o życiu jakiejs istoty, bo ona nie widzi przyszłości dla takiego dziecka jest śmiechu warte. Patologia tworzy kolejną patologie. Człowiek nie jest kompletnym indywiduum, nie może żyć według własnego widzi misię i według włąsnej moralności, ponieważ żyje w społeczeństwie i musi przestrzegać pewnych zasad, które większość demokratycznie wybrała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w ogóle nie płodzić. Dlatego postawiłbym na edukacje, zmiast na demoralizacje i śmietniki pełne płodów. Pozwolenie decydować dla 18 latki, o życiu jakiejs istoty, bo ona nie widzi przyszłości dla takiego dziecka jest śmiechu warte. Patologia tworzy kolejną patologie...

A dlaczego grupka purpuratów pedofilów ma narzucać przyjęcie ich jedynie słusznej definicji początku życia? Jest to zamach na wolność światopogladową.

Istnieje wiele możliwych do przyjęcia przekonań, co do faktu istnienia lub nieistnienia życia. Ty narzucasz swój jedynie słuszny, który uważa zapłodnienie za początek życia.

Moje (i nie tylko moje) przekonanie, za warunek życia uznaje istnienie (mierzalnej) aktywności elektrycznej układu nerwowego.

W przypadku zygoty trudno mówić nawet o istnieniu układu nerwowego, a co dopiero o jego aktywności elektrycznej.

Tak więc zastanów się czasem o czym w ogóle rozmawiasz.

Brak zakazu nie jest nakazem - pozostawia decyzję sumieniu - bez znaczenia, czy 18 latki, czy 50 latki.

 

... Człowiek nie jest kompletnym indywiduum, nie może żyć według własnego widzi misię i według włąsnej moralności, ponieważ żyje w społeczeństwie i musi przestrzegać pewnych zasad, które większość demokratycznie wybrała.

Aha.

A kobiety w 18 wieku mialy prawo wyborcze?

A dlaczego zniesiono niewolnictwo w USA?

 

Nie, nie muszę przestrzegać wymuszonych katolickich zasad. Mnie akurat stać na zapewnienie mojej pani ochrony przed brudnymi łapskami purpuratów. Zakaz uderza jak zwykle w najbiedniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy prawa uśmiercenia ludzkiego istnienia w początkowej fazie jego rozwoju do walki o wolność. Powinniśmy postawić na edukację w szkole, o zabezpieczeniach, o problemach jakie wiązą się z niezaplanowaną ciążą itp. Nie jestem katolikiem ani purpuratem ;-D mówie jak czuje. A w Polsce to chyba wykonuje sie zabiegi aborcji, niech ustawią jakiś rozsądny wiek zarodka, w którym można podjąc taką aborcje i ok, skoro jest tylu chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×