Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2023 o 13:59, Pawel.770 napisał:

Mnie tak niska dawka abilify by wywaliła w kosmos... jak sie czujesz na 5 mg arypirazolu, nie aktywizuje Cie nadmiernie? Ja biore 15 mg bo nizej to mam natłok mysli... a wenle musze brac zeby miec cos na napęd czyli na dzialanie NA i Dopaminowe tez.                     

 

Jak to jest z tym abilify bo pisałeś że natłok myśli masz po takiej dawce czyli czym mniejsza to bardziej pobudzą czy jak to jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Efekt aktywizujacy zaczyna sie od dawki 150 mg wzwyż. Chociaz ja jak bralem 37.5 mg to juz po 5 dniach zaczołem czuc kopa ;) generalnie po 4 lub 5 dniach wenla juz zaczyna dzialac ale jesli chcesz osiagnac efekt aktywizujacy wenlaflaksyny to pewnie na kontroli lekarz zwiekszy Ci do 300 mg bo taka dawka najabrdziej akrywizuje.

 

A o jakiej porze dnia brałeś? Ja mam taki zjazd dzisiaj, biorę już 112,5 i mam zamułkę taką, że nie mogę się skupić na pracy itp.

Wiem, że pora brania ma znaczenie i że każdy może inaczej reagować na to. Mówisz, że powyżej 150 mg jest kop. To może wystarczyłowy 150 + 37,5? np.? a nie od razu 300??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nieprzenikniona napisał:

Ja biorę 150mg do tego 5mg Abilifi i zamiast kopa mam mega zamułę a wieczorem o 21 jestem betonem…już na niższych dawkach było lepiej (mniej mnie muliła)

Czasami tak jest ze wenla na niektorych dziala zamulajaco, to juz kwestia indywidualna.

 

4 godziny temu, deoodeoo23 napisał:

 

Jak to jest z tym abilify bo pisałeś że natłok myśli masz po takiej dawce czyli czym mniejsza to bardziej pobudzą czy jak to jest 

Dokladnie!! Neuroleptyki atypowe o profilu aktywizujacym dzialaja tak ze w wysokich i srednich dawkach uspokajaja i stabilizuja natomiast im nizsza dawka tym wieksza aktywizacja emocjonalna...

Tak wlasnie dzialaja np. arypirazol, amisulpiryd, kariprazyna i lurazydon.

 

1 godzinę temu, Nowicjuszka napisał:

 

A o jakiej porze dnia brałeś? Ja mam taki zjazd dzisiaj, biorę już 112,5 i mam zamułkę taką, że nie mogę się skupić na pracy itp.

Wiem, że pora brania ma znaczenie i że każdy może inaczej reagować na to. Mówisz, że powyżej 150 mg jest kop. To może wystarczyłowy 150 + 37,5? np.? a nie od razu 300??

Jq biore rano 150 mg i wieczorem 75 mg. Mam brac za kilka dni 150 mg rano i 150 mg wieczorem. Tak jak napisalem na niektorych wenla nawet w dawce 300 mg dziala zamulajaco ale powinnas poprosic najpierw lekarza o wieksza dawke. Z reguly od 150 mg zaczyna sie aktywizacja jednak czasami od 225 mg dopiero jest uwalniana noradrenalina ktora odpowiada za aktywizacje.

Oczywiscie nie od razu sie bierze 300 mg to jasne, trzeba wchodzic powoli na dawki. Pogadaj z lekarzem czy Ci zwiekszy ;)

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Czasami tak jest ze wenla na niektorych dziala zamulajaco, to juz kwestia indywidualna.

 

Dokladnie!! Neuroleptyki atypowe o profilu aktywizujacym dzialaja tak ze w wysokich i srednich dawkach uspokajaja i stabilizuja natomiast im nizsza dawka tym wieksza aktywizacja emocjonalna...

Tak wlasnie dzialaja np. arypirazol, amisulpiryd, kariprazyna i lurazydon.

 

Jq biore rano 150 mg i wieczorem 75 mg. Mam brac za kilka dni 150 mg rano i 150 mg wieczorem. Tak jak napisalem na niektorych wenla nawet w dawce 300 mg dziala zamulajaco ale powinnas poprosic najpierw lekarza o wieksza dawke. Z reguly od 150 mg zaczyna sie aktywizacja jednak czasami od 225 mg dopiero jest uwalniana noradrenalina ktora odpowiada za aktywizacje.

Oczywiscie nie od razu sie bierze 300 mg to jasne, trzeba wchodzic powoli na dawki. Pogadaj z lekarzem czy Ci zwiekszy ;)

 

Dzięki. Mam wizytę 13 kwietnia i wtedy będę już od 2 tyg. na dawce 150, więc będę mogła coś więcej powiedzieć. Z uboków to suchość w paszczy, szczękościsk, zaparcia (nigdy wcześniej nie miałam takich?? a diety nie zmieniłam) zawroty głowy, senność i zamułka, brak orgazmu (omg, czy to minie??) no i podwyższone nieco ciśnienie (leczę się na nadciśnienie, najwyżej zwiększę dawkę leku jak będzie zbyt wysokie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś kto po samej wenli zauważył wzrost apetytu??

Bo widzę, że raczej jest najczęściej odwrotnie...

I jeszcze pytanie czy też mieliście takie zawiechy, zaniki pamięci na początku, że nie pamiętacie np. po co przyszliście do kuchni, co chcieliście zrobić, napisać itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 13:41, Nowicjuszka napisał:

Czy jest tutaj ktoś kto po samej wenli zauważył wzrost apetytu??

Bo widzę, że raczej jest najczęściej odwrotnie...

I jeszcze pytanie czy też mieliście takie zawiechy, zaniki pamięci na początku, że nie pamiętacie np. po co przyszliście do kuchni, co chcieliście zrobić, napisać itp.?

 

@Nowicjuszka u mnie wenlafaksyna tylko początkowo zmniejszyła apetyt, później jadłem normalnie. Takie zawiechy o których piszesz to ja mam od zawsze prawie, nie pamiętam już czy wenlafaksyna to pogorszyła na początku. Ale powiem ci że od kiedy biorę antydepresanty, generalnie pamięć i koncentracja poprawiły się u mnie, zwłaszcza w pracy to zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżam od dziś na 225mg, czyli już pewnie realnie zahaczę o tą całą noradrenalinę. 
Czego się finalnie spodziewać w kwestii: 

1. Samopoczucia (boje się o lęki, ale jak z nastrojem oprócz tego?)
2. Snu
3. Wagi (coś czytałem, że noradrenalina powoduje szybsze spalanie tłuszczu, a ja już wystarczająco w sumie schudłem ostatnio)

4. Libido (chociaż to najmniej ważne ostatnio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Samniewiem napisał:

Wjeżdżam od dziś na 225mg, czyli już pewnie realnie zahaczę o tą całą noradrenalinę. 
Czego się finalnie spodziewać w kwestii: 

1. Samopoczucia (boje się o lęki, ale jak z nastrojem oprócz tego?)
2. Snu
3. Wagi (coś czytałem, że noradrenalina powoduje szybsze spalanie tłuszczu, a ja już wystarczająco w sumie schudłem ostatnio)

4. Libido (chociaż to najmniej ważne ostatnio)

Podbicie dawki pewnie jakieś turbulencje wywoła. Ze snem to różnie bo ja raz śpię po niej lux, a raz taki pół sen. Waga może przykuleć, ale po tygodniu przeważnie już je, się normalnie. Może potliwość się zwiększy to sobie wrzuć tabletkę jakiś elektrolitów do wody, żeby Cię nie wypłukało, bo bez elektrolitów układ nerwowy też potrafi płatać figle. Libido to loteria, na pewno można dłużej, a z chęciami to różnie:) dawka 225mg działa już na noradrenalinę i zapewne zobaczysz jej działanie w majtkach🤏🤫🤭 na 450mg w majtkach jest jak po amfetaminie 🤔 znaczy nie ma😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2023 o 12:58, Pawel.770 napisał:

Ktos bral 375 mg wenlaflaksyny?? Jaka jest roznica w porownaniu do 300 mg w samopoczuciu i skutkach ubocznych?

u mnie nie było żadnej różnicy, dlatego potem już nie chciałem zwiększać do 450 mg tylko naciskałem na zmianę leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 11:45, Samniewiem napisał:

Wjeżdżam od dziś na 225mg, czyli już pewnie realnie zahaczę o tą całą noradrenalinę. 
Czego się finalnie spodziewać w kwestii: 

1. Samopoczucia (boje się o lęki, ale jak z nastrojem oprócz tego?)
2. Snu
3. Wagi (coś czytałem, że noradrenalina powoduje szybsze spalanie tłuszczu, a ja już wystarczająco w sumie schudłem ostatnio)

4. Libido (chociaż to najmniej ważne ostatnio)

Ja od ponad tygodnia jestem na 150mg i napędu nie czuję...za to ziewalstwo i senność, więc pewno też czeka mnie zwiększenie. W jakim czasie wszedłeś na 225mg(ze 150mg)? No i napisz za jakiś czas jak napęd, czy rzeczywiście noradrenalinę czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DEPERS napisał:

znaczy nie ma


W sensie masz na myśli, że libido zero? Bo w sumie to się nie znam na dragach i nie wiem, jak jest na amfie :D
 


 

2 godziny temu, Nowicjuszka napisał:

Ja od ponad tygodnia jestem na 150mg i napędu nie czuję...za to ziewalstwo i senność, więc pewno też czeka mnie zwiększenie. W jakim czasie wszedłeś na 225mg(ze 150mg)? No i napisz za jakiś czas jak napęd, czy rzeczywiście noradrenalinę czujesz?


Ja w sumie nigdy nie miałem senności na wenli akurat (i za to m.in ją lubie), ale to wiadomo kwestia indywidualna. 
Wchodziłem przez tydzień na 187,5 i teraz 225mg po tygodniu. Dziś drugi dzień dopiero, jeszcze nie czuje zmian (no może mam wrażenie, że mi serce jakoś mocniej bije, ale mogę sobie wkręcać). I ja bardziej potrzebuje w sumie wyciągnięcia z doła w sensie nastroju, niż napędu, ale dam znać.
Trochę się zaczynam martwić, że podobnie jak na tym brintellixie wcześniej, nie czuje za bardzo uboków przy podbijaniu dawki. Oby to nie był znak, że wenla nie siądzie tym razem. 

Edytowane przez Samniewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DEPERS napisał:

300 już był przykurczony, ale tylko w stanie spoczynku


Czyli erekcja jeszcze była w miarę?

 

30 minut temu, DEPERS napisał:

Mi na wenli jest gorąco od środka, a jestem na zewnątrz zimny


To ja mam tak już od jakiegoś czasu, czyt na mniejszych dawkach.

 

32 minuty temu, DEPERS napisał:

dlatego też po wenli strasznie wyłysiałem


Będę to obserwował, jeśli się okaże, że też mi włosy lecą, to pierdziele. Nie chce sobie dołożyć kolejnej rzeczy, która mnie dobije. 
Chociaż po tym, co Ty piszesz, to mam wrażenie, że ta noradrenalina rzeczywiście mi już wcześniej wjechała przynajmniej lekko. 

Swoją drogą, czy jeśli noradrenalina działa podobnie jak adrenalina, to nie powinna wpływać korzystkie na funkcje seksualne właśnie, tym samym na np. libido i erekcje? Chyba, że odwrotnie rozumiem ten mechanizm. Rozumiem, że stąd też jej aspekt aktywizujący i można liczyć idąc za tym na poprawę nastroju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Samniewiem napisał:


Czyli erekcja jeszcze była w miarę?

 


To ja mam tak już od jakiegoś czasu, czyt na mniejszych dawkach.

 


Będę to obserwował, jeśli się okaże, że też mi włosy lecą, to pierdziele. Nie chce sobie dołożyć kolejnej rzeczy, która mnie dobije. 
Chociaż po tym, co Ty piszesz, to mam wrażenie, że ta noradrenalina rzeczywiście mi już wcześniej wjechała przynajmniej lekko. 

Swoją drogą, czy jeśli noradrenalina działa podobnie jak adrenalina, to nie powinna wpływać korzystkie na funkcje seksualne właśnie, tym samym na np. libido i erekcje? Chyba, że odwrotnie rozumiem ten mechanizm. Rozumiem, że stąd też jej aspekt aktywizujący i można liczyć idąc za tym na poprawę nastroju. 

Wyjechała , bo to nie jest tak, że ona w ogóle nie mizia jej w małych dawkach, tylko od większych, jest to bardziej znaczące działanie. Jeśli chodzi o libido to ja na reboksetynie miałem praktycznie zerowe, ale krótko ją brałem to nie wiem jak było by przy dłuższym stosowaniu, a rebo to sama noradrenalina, kapeć w ryju, poty i uczucie zatrucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DEPERS napisał:

Wyjechała , bo to nie jest tak, że ona w ogóle nie mizia jej w małych dawkach, tylko od większych, jest to bardziej znaczące działanie. Jeśli chodzi o libido to ja na reboksetynie miałem praktycznie zerowe, ale krótko ją brałem to nie wiem jak było by przy dłuższym stosowaniu, a rebo to sama noradrenalina, kapeć w ryju, poty i uczucie zatrucia


No tak, to w sumie logiczne, bo jakby noradrenalina podnosiła libido, to lekarze by przepisywali wszystkim, którzy na to narzekają wenlę w wysokich dawkach. Chyba pozostaje "jeździć, obserwować". To samo z włosami. 
Ewentualnie fajnie, jakby się jeszcze inni, którzy mają doświadczenie z podobnymi do 225 dawkami wypowiedzili, bo to też jak zawsze może być kwestia indywidualna.
 

Edytowane przez Samniewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×