Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory do europarlamentu 2014 (ankieta)


Gość monooso

Na kogo zamierzasz zagłosować w tegorocznych wyborach do parlamentu europejskiego?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zamierzasz zagłosować w tegorocznych wyborach do parlamentu europejskiego?

    • Demokracja Bezpośrednia
      2
    • Europa Plus Twój Ruch
      1
    • Nowa Prawica
      10
    • Partia Zieloni
      1
    • Platforma Obywatelska
      4
    • Polska Razem
      2
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Prawo i Sprawiedliwość
      3
    • Ruch Narodowy
      1
    • Samoobrona
      0
    • Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy
      1
    • Solidarna Polska
      0
    • Nie idę na wybory
      17


Rekomendowane odpowiedzi

 

marwil, ruskiej mowy nauczyłi mnie w szkole i to bynajmniej nie rosjanie. A to ze lubią gorżałkę to może i dobrze,prędzej się wyniszczą

Dobrowolnie wybrałaś rosyjski? Ja od podstawówki nie miałem wyboru.

Co do fajności ruskich to był lekki sarkazm. Jako ludzie pewnie duża część z nich jest w porządku.

Pewnie i niejeden jodłujący szkopik jest do rany przyłóż.

Jednak jako nacje, rządzone przez ich wszelkie władze - od cara przez stalina do putina, od Bismarcka, przez adolfa, do merkel są najbliższymi sercu wrogami.

 

-- 02 cze 2014, 16:25 --

 

Zacząłem właśnie zażywać Cervezę, więc od tej chwili mogę być bardziej radykalny.

Na prawo ode mnie jest już tylko ściana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil, pewnie ze dobrowolnie ruska nie wybrałam ;);) i masz rację-w każdej nacji znajdą się spoko ludzie ,nie można generalizować. Nie wszyscy ruscy są żli tylko dlatego że putin nimi rządzi. To samo z niemcamiitd

 

-- 02 cze 2014, 16:52 --

 

marwil, pewnie ze dobrowolnie ruska nie wybrałam ;);) i masz rację-w każdej nacji znajdą się spoko ludzie ,nie można generalizować. Nie wszyscy ruscy są żli tylko dlatego że putin nimi rządzi. To samo z niemcamiitd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARWIL

 

Pięknie. Płynnie przeszedłeś z cen gazu: do zdrajców, złodziei, jedzenia gówna, puszczania bąków, utraty suwerenności...Ktoś kto uważa że zaostrzenie i wyartykułowanie negatywnego stos. do kogoś pomoże w negocjacjach jest idiotą. Jest kompletnym kretynem. Nie było i chyba nie będzie takiego przypadku w dziejach świata. Z resztą..tutaj liczą sie przede wszystkim twarde argumenty, a nie sympatie...choć one na pewno sprawę ułatwiają. Tak jak w każdych negocjacjach biznesowych...Czy pomiędzy krajami, czy pomiędzy firmami, czy pojedynczymi ludzmi

 

Możemy w twojej wypowiedzi jasno rozdzielić jedno od drugiego. Ty wolisz nienawidzić, ostentacyjnie okazywac wrogość i uwazasz że to jest najważniejsze...a jeśli ktoś tego nie robi to piszesz o sprzedawczykach, zdrajcach...Dobrze że są ludzie odpowiedzialni i pragmatyczni z nie tylko tacy egoiści jak ty, którzy dodatkowo nie są zbyt bystrzy. Generalnie ja widzę że zdecydowana większość ludzi podobnych do ciebie głosuje na PiS i ta część przegrywa...Dzięki Bogu przegrywa.

 

To w ogóle jest jakieś kuriozum. Przecież wiele krajów miało problem z Rosją. Teraz te które chcą mieć z nią jak najlepsze stosunki to chcą wprowadzać jej model polityczno-społeczny? Robią to z czystej sympatii? NIE..chcą mieć z tego wymnierne korzyści. Generalnie małe upośledzone dzieci to ogarniają. Jak chce zyskać to mówię "jesteś wrogiem"? A jak mi nie zalezy to mówię" jestes moim przyjacielem"?...WOW

 

Ty na prawdę uważasz że jakbyśmy mówi że Rosjanie są wrogami to ceny gazu mielibyśmy niższe? Ty wiesz ile my go kupujemy i ile to % ich całej sprzedaży? Wiesz ile % całości od nich bierzemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasz kraj zawsze był i będzie pojebany bo sąsiaduje z kacapami.będziemy dawać się zarzynać jak prosiaki w nieskończoność.zajebista przyszłość i przeszłość polski.niema jak rodzić się i dorastać na polu minowym.

Z Rosją graniczy w chwili obecnej chyba z kilkadziesiąt państw, aż takiego wielkiego pecha nie mamy, z Niemcami też sporo graniczy. Robienie z polski cierpiętnika świata bo graniczy z takimi państwami to frazes powtarzany od lat jakbyśmy sami na świecie byli w podobnej sytuacji a przecież wiele krajów ma silnych ekspansywnych sąsiadów, wielokrotnie w nich dochodziło do wojen, zaborów i rzezi ale nie Polacy zawsze mieli najgorzej. Druga sprawa że Polacy nigdy nie potrafili się z nimi, a przynajmniej z 1dnym z nich ugadać, była taka szansa w końcówce lat 30-tych z Niemcami ale nie górę wzięła antyniemiecka niechęć i skończyło się jak skończyło i to przez polski chory patriotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

git-cwel? o czym ty piszesz?...z resztą jeszcze odnośnie tej Rosji i Polski. My i tak mamy w ich oczach wizerunek wrogów...i zawsze tak będzie. Po prostu mamy rozbieżne interesy i kto by sie na szczet nie wdrapał to tego nie przeskoczy....no co ja ci tu mogę napisać, skoro ty uważasz że jakbyśmy powiedzieli Rosjanom że są naszymi wrogami to byśmy płacili mniej za gaz:)...To ja ze studiów pamiętam że negocjacje na twardo to można prowadzić tylko ze strony siły. Mam na myśli pozycje negocjacyjną a nie motywację do dania w ryj. Niestety to my jesteśmy uzależnieni od gazu Rosyjskiego, a nie oni od sprzedaży go nam......A Rosjanie są dodatkowo wiele w stanie zaryzykować pod względem ekonomicznym, na rzecz polityki....teraz umowa z Chinami. Rosja padnie. Ona już pada. Chińczycy tak z nich zdarli że oni w tej Moskwie nawet w ten kontrakt zaglądać nie chcą...ten kraj jest już na równi pochyłej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie osobistym, personalnym nie widzę żeby ktoś miał z Rosjanami problem...co innego z Nemcami. Niemcy są po prostu nie fajni i nie mają znaczenia kwestie historyczne....Niestety Rosjanie to w dużej czesci też państwo Rosyjskie, które jest jakie jest i jakby nie było z którego dokonań sami Rosjanie są dumni

To pokazuje że co człowiek to opinia ;) W liceum będąc pojechałem w ramach wymiany uczniowskiej do dojczlandu i ludzie wcale nie byli "niefajni" - ichniejsi nauczyciele pili z nami piwo na grilu, ludzie nie zamykali samochodów na kluczyk bo wiadomo było że nikt nie ukradnie... Za to historycznie właśnie to ten kraj miał do nas zawsze największe "ale" - że przypomnę wymuszenie chrztu Polski, Grunwald czy rozbiory. O zapędach do panowania nad światem nie muszę chyba wspominać. Historia powinna nas czegoś uczyć - a najwyraźniej nie uczy. Nie w tej kwestii przynajmniej...

 

Jaki tam rusek naszą rodziną ? :shock:

Inny kraj , inna mentalnośc , inni ludzie inna historia . W dodatku agresorzy i kolonizatorzy jakich mało. Niemiec nie lepszy , obydwoje siebie warci .

OGÓLNIE to sie zgodzę, ja zresztą Ruskich też nie bardzo lubię, ale fakt jest faktem: pochodzimy z tej samej grupy etnicznej - Słowian - a to że stali się tacy jacy sie stali to już inna bajka (skoro już przy bajkach jesteśmy - legenda o Lechu, Czechu i Rusie upamiętnia to że jesteśmy "rodziną", żadnego Hansa czy Helmuta z nimi nie było...).

 

Ja to obrazowo rozpatruję w ten sposób: może kojarzycie taki film z Lee Marvinem "Piekło na Pacyfiku"? W skrócie: jest II Wojna Światowa, na bezludną wyspę morze wyrzuca ocalałych z bitwy: Amerykanina i Japończyka. Film pokazywał jak to najpierw traktowali się jako wrogów, brali wzajemnie do niewoli jako jeńców, stopniowo odkrywając że jedynym ratunkiem jest dla nich pokonanie wzajemnej niechęci, współpraca żeby zbudować tratwę i wynieść się z wyspy. Oczywiście kiedy docierają do celu, w bardzo krótkim czasie stają się znów wrogami...

 

Ale ja nie o filmie chciałem, tylko o Niemcach i Ruskach. Więc: wyobrażam sobie taką sytuację: jest II Wojna Światowa, na brzeg bezludnej wyspy morze wyrzuca Niemca, Ruska i mnie. Co robię najpierw? Dogaduję się z Ruskim i upier*alamy Niemca!! I tak samo gdyby mnie ktoś posadził przy stole dzisiaj z Ruskim i Niemcem i flaszką, to dogadałbym się z Ruskim a z Niemcem to by mi się nie chciało nawet próbować...

 

Zaznaczam, nie jestem rusofilem. Wiem ile syfu wyrządzili nam, światu i jacy są generalnie fe.

 

Ale i tak wolę ich od Niemców.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader...mi nie chodzi o ich stosunek do nas. Chodzi mi o to jacy są. Mam siostrę tam i ich chwali ale mówi że nie chciała by żeby w PL ludzie byli podobni. Są bardzo zasadniczy, sztywni, zamknięci i powierzchowni...Mam tez znajomego w Rosji i on jako zwykły tam pracownik nie mówicy po Rosyjsku był bardzo dobrze traktowany. Zapraszany na imprezy itd...Słowianie to zupełnie inni ludzie niż Germanie, Holendrzy

 

-- 02 cze 2014, 17:36 --

 

Co tak się uczepiłeś tego gazu? To przez to pierdzenie?

Naucz się przede wszystkim szanować odmienne poglàdy, bo już kilkakrotnie personalnie mnie atakujesz.

Bo w ryj dać mogę, mogę dać...

no przecież o gaz chodziło...w tym cytacie o wrogach Cejrowski argumentował to w ten sposób. Że jak im powiemy że są wrogami to mniej zapłacimy...no ale to mogło ci uciec. Zajęty byłeś pewnie już rozmyślaniem nad następną kwestią:)...a gdzie cie zaatakowałem personalnie?

 

-- 02 cze 2014, 17:40 --

 

A jeszcze odnośnie Rusków i Polaków. Gazociąg północny miał iść pierwotnie przez nasze terytorium...ale my sie nie zgodziliśmy. Chcieliśmy Ruskom pokrzyżować plany i narzucić jego trasę przez terytorium Ukrainy. Robił to nawet Kwaśniewski...także tutaj my z Ruskami wrogami jesteśmy od dawna. Dla tego za gaz walimy mniej niż Niemcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader...mi nie chodzi o ich stosunek do nas. Chodzi mi o to jacy są. Mam siostrę tam i ich chwali ale mówi że nie chciała by żeby w PL ludzie byli podobni. Są bardzo zasadniczy, sztywni, zamknięci i powierzchowni...

No bo Niemcy to roboty są :P

 

No dokładnie. Mój wujas ma znajomych których córka za Niemca wyszła. Mówią że nawet nie sądzili że takie fujary są na świecie. Nawet już skończyli żartować przy nim, bo to nie ma sensu...Tak to jasne, że są mili porządni itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×