Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory do europarlamentu 2014 (ankieta)


Gość monooso

Na kogo zamierzasz zagłosować w tegorocznych wyborach do parlamentu europejskiego?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zamierzasz zagłosować w tegorocznych wyborach do parlamentu europejskiego?

    • Demokracja Bezpośrednia
      2
    • Europa Plus Twój Ruch
      1
    • Nowa Prawica
      10
    • Partia Zieloni
      1
    • Platforma Obywatelska
      4
    • Polska Razem
      2
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Prawo i Sprawiedliwość
      3
    • Ruch Narodowy
      1
    • Samoobrona
      0
    • Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy
      1
    • Solidarna Polska
      0
    • Nie idę na wybory
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dlam mnie cała nadzieja w PIS-e ,że zrobi z czerwonymi pachołkami porządek i rozliczy całą byłą komunę

Przecież była do tego okazja, jak rządzili. Nie zmienili ani jednej ustawy platformy. Głosowali za acta i tak samo podpisali traktat lizboński. Do tego mają podobne poglądy na gospodarkę do SLD, bo stawiają bardziej na socjalizm, niż kapitalizm. Obie partie są siebie warte niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalizacja zatrudnienia w adminstracji. Liczba pracowników zatrudnionych w urzędach administracji publicznej nieustannie rośnie. Zjawisko to powinno być monitorowane, należy przeprowadzić analize zadań realizowanych na poszczególnych stanowiskach pod kątem zoptymalizowania struktury poszczególnych instytucji oraz racjonalnego wykorzystania ich potencjału kadrowego

To jeden z punktów programu wyborczego SLD w sprawie administracji. Jesteśmy krajem uboższym od Niemców, Anglii czy Francji, a nasz prezydent ma 11 zastępców przy czym prezydent Francji ma 2 :lol: A oni piszą, że trzeba to monitorować i wykorzystać racjonalnie ich potencjał. Trzeba ich pozwalniać, bo są tylko zbędnym balastem, a nie racjonalnie wykorzystać ich potencjał. Mogę dalej sobie tak punktować SLD, ale podobno gówno się znam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w tym krajów urzędników -obiboków , emerytów wojskowych i górniczych w wieku niewile ponad 40 lat . Urzędnicza gangrena zżera mój kraj , dzięki takim matołom.

Siora poznala teraz chlopaka , 43 lata wojskowy trep na emeryturze( po 15 latach pracy ) . Na rękę bierze 3600zł + na pól etatu 1200zł na rękę . I takim ma być żle , razem 4800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo w tym krajów urzędników -obiboków , emerytów wojskowych i górniczych w wieku niewile ponad 40 lat . Urzędnicza gangrena zżera mój kraj , dzięki takim matołom.

Siora poznala teraz chlopaka , 43 lata wojskowy trep na emeryturze( po 15 latach pracy ) . Na rękę bierze 3600zł + na pól etatu 1200zł na rękę . I takim ma być żle , razem 4800zł.

Rzadko się z Tobą zgadzam,ale to fakt.Zero przywilejów.

 

-- 27 maja 2014, 20:48 --

 

detektywmonk, Ja też. Cokolwiek by nie pisali uważam że wybrałam najlepsze opcje.

 

-- 27 maja 2014, 15:25 --

 

Kalebx3, PIS-jaki w armaturę, w kosmos a kaczkę na obiad. Ale dla hien bo ludzie by się potruli na śmierć

SLD to jedyna partia,której ufam.

 

-- 27 maja 2014, 20:49 --

 

Nie jestem Włochem.

Z logicznym mysleniem tez masz problem. To chyba jasne, że skoro silnie gospodarczo Włochy bankrutują przy tej walucie, to dużo słabsza gospodarka jaką jest Polska podzieli ich los. Margaret Tchater mówiła "UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów" popieram w 100%. Skoro Niemcy nie mogli zdobyć europy militarnie, to zrobią to ekonomicznie.

Ale ja zawsze byłem za lewico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie pierwsze posiedzenie parlamentu europejskiego i czy będzie pokazywane w polskiej tv? Nie mogę tego przegapić, to będzie niezły cyrk. Korwin w wywiadach mówił, że po tym co zrobi na długo go zapamiętają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, od kiedy mam prawa wyborcze zawsze glosowalam na SLD

za komuny to było najlepiej, ochocho ;) , tylko ,żeby nie te kilometrowe kolejki i puste haki w mięsnym ( no często wisiala słoninka ) , a w delikatesach panował ocet ,,, jak dziś pamietam te scenki . Zdobycie szynki to było dopiero coś . Rarytas , którego zapach do dziś pamiętam.

SLD to dla mnie PZPR inaczej ubrane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice to zauważysz sam jak wreszcie mózgownicą ruszysz

Na argument o liczbie biurokratów nie powiedziałaś ani słowa. Ale to już jakiś standard u lewaków, że nie wygodne wypowiedzi omijają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, po prostu nie widziałam sensu drąźyć tematu. Masz jakąś chorą obsesję jeśli chodzi o lewicę, mylisz pojęcia lewicowiec a komunista a to, chocbys nie wiem jak chciał mnie przekonać są dwie różne rzeczy. Może to kiedyś zrozumiesz. Życzę Ci tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem kiedyś radykalnym antykomunistą złorzeczącym na SLD, że to komuchy, złodzieje itd ale mi przeszło. Teraz to dla mnie partia na poziomie PiS czy PO, zwykła partia władzy i status qvo. Mój ojciec wciąż przeklina SLD i wyzywa ich od komuchów, ale ma myślenie wybitnie komunistyczne uważa że to państwo powinno dawać wszystkim ludziom pracę, że związki zawodowe są za słabe i wielką niechęcią darzy kapitalistów, psiędsiębiorców którzy wg niego wykorzystują pracowników niczym niewolników . Tak naprawde jest katolickim komunistą no ale w końcu głosuje na PiS a czym ze ona jest( gospodarczo) jak nie lewicą maryjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scarlett33, już przychylniejszym okiem patrzyłbym na komunistów, bo oni przy najmniej sprawiają sprawe jasno na czym im zależy. SLD to podobno socjaldemokraci :lol: Ludzie coś takiego w ogóle nie istnieje. W socjalizmie ( z definicji) centralną władze ma państwo ( szczególnie naczelny planista), a nie obywatele. Demokracja i socjalizm, to oksymoron. A żeby to pokazać np to spójrzcie na obecne kraje socjalistyczne. W Chinach rządzi partia komunistyczna i co jest tam demokracja ? To samo się tyczy Kuby. Jak widzicie nie istnieje coś takiego jak socjaldemokracja, bo to błąd logiczny. Takie hasełka mogą sprzedawać idiotom. Jak ktoś się nazywa narodowym socjalistą, to rzeczywiście nim jest, ale jak ktoś sie nazywa socjaldemokratą, to nie wiem czy tak naprawdę jest oszustem, czy matołem który ma problem z logicznym mysleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym z tych krajów panuje 100% socjalizm ? W Norwegii 20 % przedsiębiorstw posiada państwo, ale 80% jest w rękach prywatnych. To samo w Australii, gdzie przeważa kapitalizm. 100% socjalizm skończyły się bankructwem w Polsce i musieliśmy po 89 zmienić ustrój, bo ta ideologia z natury jest głupia i ekonomicznie nie może się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te czasy w których SLD należałoby traktować jak PZPR- bis jednak już minęły, program gospodarczy to oni mają oni przecież zbliżony do PiS czy solidarnej Polski, a młodszych chcą przyciągnąć otwartością obyczajową, euroentuzjazmem czy bardziej stonowanym od Palikota antyklerykalizmem. Pewnie część starszego pokolenia wciąż na nch głosuje z tęsknoty za Prlem, ale ci ludzie szybko wymierają i część z nich przeszła na stronę PiS, który jest równie prosocjalny i za to jeszcze katolicki co ważne dla welu starszych ludzi. Jeszcze 10-20 lat temu zdarzało się SLD otrzymywało 30-40% głosów a dzś nawet do 10% nie mogą dojść elektorat resentymentu chyba się mocno wyczerpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym z tych krajów panuje 100% socjalizm ? W Norwegii 20 % przedsiębiorstw posiada państwo, ale 80% jest w rękach prywatnych. To samo w Australii, gdzie przeważa kapitalizm. 100% socjalizm skończyły się bankructwem w Polsce i musieliśmy po 89 zmienić ustrój, bo ta ideologia z natury jest głupia i ekonomicznie nie może się sprawdzić.

100 % socjalizmu ? nie ma.No może Korea i Kuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym z tych krajów panuje 100% socjalizm ? W Norwegii 20 % przedsiębiorstw posiada państwo, ale 80% jest w rękach prywatnych. To samo w Australii, gdzie przeważa kapitalizm. 100% socjalizm skończyły się bankructwem w Polsce i musieliśmy po 89 zmienić ustrój, bo ta ideologia z natury jest głupia i ekonomicznie nie może się sprawdzić.

100 % socjalizmu ? nie ma.No może Korea i Kuba.

W Korei jest monarchia i to dziedziczna o której tak marzy Korwin a nie żaden Komunizm. :mrgreen: Tą dyktaturę trudno dziś już nawet wiązać z komunizmem, to prywatne poletko kimów i ich popleczników którzy wprowadzają własną inżynierię społeczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×