Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukraina


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

- OECD po posiedzeniu Rady, która miała miejsce wczoraj, na wniosek dziekana Rady – polskiego ambasadora, zawiesiła postępowanie w ramach ewentualnego przyjęcia Federacji Rosyjskiej do OECD - poinformował agencję informacyjną Newseria Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Polacy przed szereg, jako mięso armatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to chyba niejest kwestia takiej praktycznej opłacalności. Putin zaprzągł cały kraj, gospodarkę i elity żeby osiągnąć swój cel. Tym celem było odbudowanie dominacji i imperium. To obiecał rodakom. Oni tego potrzebują i nic więcej im nie pozostało. Tą drogą szła Rosja i nie może tego odpuścić. Oczywiście że sobie kombinowali że wszystko osiągną przez negocjacje...no ale jak nie tędy to tamtędy

No ale wg mnie państwa bałtyckie są bardziej odrębne od Rosji zarówno kulturowo jak i historycznie. Nie są nawet Słowianami, a przez wieki byli pod wpływem gównie niemieckim a Litwa polskim i z Rosją nie mieli wiele wspólnego, a tacy Ukraińcy już bardziej.

No ale co tam w głowie Putina jest to nie wiem na pewno jemu jak i sporej części społeczeństwa marzy się powrót do granic dawnego ZSRR.

Ale jakoś o próbach aneksji Kazachstanu czy islamskich republik takich jak Tadżykistan, Turkmenistan, Kirgistan jakoś nie słyszałem tam rządzą nadal komunistyczny kacykowie ale dziś w islamskim przebraniu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tam gdzieś rządził taki gość, który chyba styczeń nazwał swoim imieniem. ;)

Tak w Turkemistanie to było, Turkmen Basza się nazywał( znaczy tak się sam nazwał) i wszędzie stawiał swoje pomniki, nawet ze złota i kult jego był niegorszy niż Lenina, Stalina i Kimów a ludność biedę klepała mimo że państwo zasobne w surowce ale cała kasa szła na zachcianki tyrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to nie chodzi przecież o najechanie czołgami. Ukraina tez przecież miała być uzalezniania,ale gospodarczo a nie zdobyta militarnie. Czytałem że to jest doktryna i podstawa strategii geopolitycznej. Jeden z Rosyjskich oligarchów to zaproponował i trudno sie dziwić. Wszyscy w tym rejonie jesteśmy słabi politycznie, gospodarczo, a jednocześnie uzależnieni od surowców Rosyjskich. Ta polityka uzależniania i powolnego ubezwłasnowalniania gospodarczego jest skuteczna..Przecież Łukaszenki to w zasadzie nie ma. Z dnia na dzień, miesiąca na miesiąc on sam sie izoluje od świata i jednocześnie integruje z jedynym który go przygarnia. Putinem....Wystarczy zainstalować Janukowycza. Dać mu wsparcie i zielone światło do wprowadzania dyktatury i jest zamiecione. 5 lat, 10, 20, 30 nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. To może jednak być jednym z elementów gry. Rosyjski miś zaprosi UE do rozmów, zaproponuje Ukrainie pokój pod warunkiem instalacji Janukowycza na ukraińskim tronie. Jak się Ukraina nie zgodzi, to będzie na nią, że nie chce pokoju i miś pociśnie inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, tam gdzieś rządził taki gość, który chyba styczeń nazwał swoim imieniem. ;)

Tak w Turkemistanie to było, Turkmen Basza się nazywał( znaczy tak się sam nazwał) i wszędzie stawiał swoje pomniki, nawet ze złota i kult jego był niegorszy niż Lenina, Stalina i Kimów a ludność biedę klepała mimo że państwo zasobne w surowce ale cała kasa szła na zachcianki tyrana.

 

Ładne jaja! O tamtym regionie świata to się w ogóle mało mówi. Kiedyś był taki cykl reportaży "Szerokie tory" i coś tam było wspominane o tych republikach. Bater jak jeszcze był korespondentem telewizyjnym to też się chyba trochę tymi krajami zajmował, ale potem nagle zniknął i już go nie widziałem.

 

Mi to się tamte kraje z tym filmikiem kojarzą - http://my.mail.ru/video/mail/amanat14-22/_myvideo/15.html#video=/mail/amanat14-22/_myvideo/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty hans nie znałeś wcześniej Turkmenbaszy?...warto kolesiowi sie przyjrzeć bliżej, bo to jedna z takich spraw o których sie mówi że rzeczywistość przerosła fikcje,a żaden Hitchcock by tego nie wymyślił bo nikt by nie łyknął...a z miesiącami nie zakończył na styczniu. Reszta nosiła imiona członków rodziny...Jak miał fazę i pozabraniał muzyki, cyrków, baletu, to zabronił też "synchronizacji" warg do słów piosenek

 

Ja lubię jeszcze Mao. Młodszego Mao http://demotywatory.pl/3613510/Mao-Brakowao nie jest taki harcorowy, ale też czasem lubi dorzucić do pieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą III WŚ to takie gadanie. Pewnie że może...ale ja cały czas newsy jak śledzę to wrzucam onet. Tam to już normalnie odlot:). Nie wiedziałem że społeczeństwo mamy nie tylko prorosyjskie, ale też pro Putinowskie...To już nie chodzi o niechęć do Ukrainców, tylko otwartą miłość do Ruskich i wszelkich ich działań. Czego to trole nie zrobią dla odrobiny uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą III WŚ to takie gadanie. Pewnie że może...ale ja cały czas newsy jak śledzę to wrzucam onet. Tam to już normalnie odlot:). Nie wiedziałem że społeczeństwo mamy nie tylko prorosyjskie, ale też pro Putinowskie...To już nie chodzi o niechęć do Ukrainców, tylko otwartą miłość do Ruskich i wszelkich ich działań. Czego to trole nie zrobią dla odrobiny uwagi

Ta onetowa rusofilia to po części reakcja na działania polityków i mediów które są skrajnie promajdanowskie i antyrosyjskie. Jakby nasi politycy i media popierały Putina to reakcja byłaby odwrotna. Ale sama niechęć do Ukrainy, czyli wg nich Banderowców wynika po cześci z tego że media o tym niewiele wspominają, ukrywają zarówno sympatię dla Bandery wśród majdanowców jak i całą tą historię mordów wołyńskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. Rozumu nie ma tam wcale.Jakby napisali że ziemia krązy wokół słońca to też pewnie pisaliby że jest odwrotnie.

 

To że Polacy będą bardziej anty, niż prorosyjscy to chyba jasne....ciężko teraz przerabiać zbrodnie Wołyńskie. Myślę że gdyby media i polityce teraz chcieli dyskutować o zbrodniach wołyńskich to sam bym napisał do Putina z prośbą o pomoc. Jak sie euro zbliżało to też ciągle czytałem że euro nie będzie zanim nas nie przeproszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak. Rozumu nie ma tam wcale.Jakby napisali że ziemia krązy wokół słońca to też pewnie pisaliby że jest odwrotnie.

 

To że Polacy będą bardziej anty, niż prorosyjscy to chyba jasne....ciężko teraz przerabiać zbrodnie Wołyńskie. Myślę że gdyby media i polityce teraz chcieli dyskutować o zbrodniach wołyńskich to sam bym napisał do Putina z prośbą o pomoc. Jak sie euro zbliżało to też ciągle czytałem że euro nie będzie zanim nas nie przeproszą

Ja kiedyś byłem bardziej antyrosyjski dziś staram się być realistą, Putin i Rosja jest jaki jest i trzeba z nim się jakoś układać a nie być z góry anty, bo wiadomo jak to się skończy, na razie zakaz na wieprzowinę a nie długo całkowicie zamkną nam granicę na eksport, inne kraje już się za plecami dogadują z Rosją i wejdą w miejsce polskich eksporterów. Tusk powinien wszystkim tym którzy ucierpią na tym embargu dać kasę bo to jego wina. Słowem typowa polska mentalność zero realizmu i zdrowego rozsądku tylko rzucanie się butelkami i szabelkami na czołgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to było jasne od początku. Nie dasz rady wszystkiego załatwić i jakies straty być musiały. Tym bardziej że mówimy o Ruskach. A świniaki to i tak są po prostu chore...Tusk wszystko zrobił ok. Jakby był Jarek to dopiero by był odlot. Myślę że zachowywaliśmy się rozsądnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Task nadal wypowiada się w imieniu UE do mediów, że niedługo Europa sankcje na Rosję nałoży? Muszą mieć tam w faktycznych ośrodkach władzy UE dobry ubaw z tego mapeta, sytuacja, w której Polska piesek UE za szczekanie dostanie najbardziej po dupie gospodarczo jest wybitnie prawdopodobna. Well done :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście...te sankcje to chyba tylko na takie poprawienie sobie humoru, bo nie bardzo widzę rzeczywiste możliwości wpływania przez nie na kogokolwiek.Niestety. Choć rację mają, to wszystko troche chyba zbyt emocjonalne i zbyt naiwne. Myślę że 100 razy bardziej dotkliwa będzie zmiana myślenia, postrzegania Putina+czysto rynkowe mechanizmy. Wiadomo że na odwrót o 180 nie ma co liczyć, ale tego już sie nie cofnie...Tym bardziej że Rosja to gospodarka III świata. Może mają kase na jakieś machlojki ekonomiczne itd...ale dla gospodarki to będzie ciężka sytuacja...a jeśli sie to wszystko pogłębi....ciekaw jestem jak to wszystko sie rozwinie. Myślę że jeśli sie skończy na Krymie to będzie Rosyjska tragedia. Ten Krym to jest zupełnie do niczego nie potrzebny, a trzeba będzie tam wpompować kupę kasy, z czego większość i tak pewnie sie rozpłynie...Jeśli zwolni gosp. Chińska to ceny ropy polecą w dół...jeśli otworzy sie dodatkowo USA to za 10 lat Rosja będzie miała Krym, ale świecić będą tam świeczkami...Myślę że gdzieś tam w różnych gabinetach już toczą sie dyskusje, plany nad polską bombką...do tego wszystkie tarcze, nie tarcze już w zasadzie są zaklepane...Może świniaków trzeba będzie zacząć jeść troche więcej...ale na poważnie myślę że zmiana optyki i spojrzenia na Putina może sie okazać naszym ogromnym zwycięstwem. Wszystko teraz w zasadzie przyśpieszy ze zdwojoną siłą. Łupki, dozbrojenie, tarcze srarcze itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×