Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maribellcherry napisał:

Znowu mnie cos zaczyna kluc. Po lewej stronie raz na plecach raz ponizej zeber z przodu. I wyproznienia znowu szwankuja. Prawie rok sie z tym juz mecze. Chyba jakby to cos zlego bylo typu rak to by juz chyba wyszlo? Czy nie…? Bylam u lekarza z tym zeby nie bylo. Bylam na badaniu krwi ktore wyszlo w sumie okej.

Ja miałam ostatnio całkiem podobnie. I kiedyś wiem,że też tak miałam. Potrzymalo i przechodziło a też myślałam a strasznych rzeczach. Za to teraz mam drgania drobnych włókien mięśniowych ma całym ciele. Oczywiście naprzemian w różnych miejscach a nie wszystkie naraz i teraz też mam stracha przed czymś niedobrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja byłam we wtorek już u gastrologa z tymi moimi wynikami. Okazało się, że ten stan zapalny dwunastnicy co wyszło z wycinków to jest tylko histopatologicznie czy jakoś tak. A organicznie to tam nic nie ma. No i ostateczna diagnoza to właśnie IBS (zespół jelita drażliwego), dyspepsja. Oczywiście czynnościowe to wszystko, no bo w żołądku nic nie ma i nic złego się nie dzieje. Cieszę się z tego naprawdę bardzo😍! i przepisała mi po prostu probiotyk Sanprobi IBS i żebym sobie codziennie raz dziennie brała, no i taką zawiesinę w saszetkach gdybym miała nudności, które wciąż często mi się zdarzają. Najgorsze teraz jest to, że mam kwarantannę od dziś aż do 27 listopada bo moja mama ma covida. Bać się tego nie boję bo w sumie nigdy się go nie bałam, ale muszę znowu zmienić termin na terapię...A miałam na 16-tego...Zwariuje w tym domu przez te 2 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ju467 napisał:

Mam siniaka i to zgrubienie właśnie lekko wyczuwalne pod siniakiem. Boli jak dotykam, tak jak stłuczenie. Tylko, że nie pamiętam kiedy się uderzyłam :D. Jak czytałam na internecie to oczywiście zdiagnozowałam sobie mięsaka kości. W każdej chorobie jaką sobie wmawiam zgadzają mi się wszystkie objawy. Nie chce tak żyć naprawdę :( mam dość. Każda najmniejsza dolegliwość to u mnie straszny niepokój.

 

Widzę, że u nas podobne dolegliwości, z tym, że mnie to akurat nie stresuje...też mam jakiegoś dziwnego guza który w przeciągu 2 tygodni od stanu zero (nic w tym miejscu nie miałam) urósł do średnicy prawie 1 cm (u mnie to taka okrągła kulka po prostu, pod niezmienioną skórą), byłam z tym u dermatologa (przy okazji) który stwierdził, że nie wie co to jest i kazał iść do chirurga, albo ortopedy bo wg niego to coś na ścięgnie...szansa że to mięsak jest jak wygrana w totka, raczej obstawiam, że to coś zapalnego (chociaż nie boli). Właściwie obstawiałam tłuszczaka właśnie ale chyba dermatolog by go rozpoznał? Hmmm

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nieprzenikniona napisał:

Właściwie obstawiałam tłuszczaka właśnie ale chyba dermatolog by go rozpoznał? Hmmm

Zależy w jakim miejscu to jest zlokalizowane, bo tłuszczaki jednak najczęściej się robią w określonych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, acherontia styx napisał:

Zależy w jakim miejscu to jest zlokalizowane, bo tłuszczaki jednak najczęściej się robią w określonych miejscach.

Na przedramieniu jakieś 2 cm nad nadgarstkiem...początkowo myślałam, że to ganglion ale za wysoko, ewidentnie jest to coś otorbionego i nieprzyczepionego do kości, pewnie po usg będzie wiadomo co to za g...o i czy szukać już kwatery na cmentarzu czy jeszcze chwila;)

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, nieprzenikniona napisał:

Na przedramieniu jakieś 2 cm nad nadgarstkiem...

To rzadko spotykana lokalizacja jak na tłuszczaka, bo tam nie ma za bardzo tkanki tłuszczowej, tym bardziej, że Ty jesteś chyba szczupła z tego co kojarzę to nie masz tam nadmiaru tk. tłuszczowej. Włókniak? Kaszak? Ciężko stwierdzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, gdzie dokladnie boli trzustka???? 

 

Pisalam wczoraj nawet (wczesniej kilka tyg temu tez), ze kluje mnie znouw po lewej stronie, czasem na plecach... Ogolnie w roznych punktach po lewej, nigdy w tym samym miejscu...

 

Ale GDZIE boli trzustka? Na jakiej wysokosci konkretnie? Czy ponizej zeber? Czy pod zebrami, pod spodem w tym sensie...? Czy jak...?

Wiem, ze boli wyzej z przodu za zoladkiem, ze na kregoslupie tez... Ale jak to jest z lewa strona... Tam sa tez pluca i zebra... 

Patrze na zdjecia w necie, obrazki z organami, i organy "se leza jak chca", na kazdym obrazku inaczej.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maribellcherry napisał:

A ja mam pytanie, gdzie dokladnie boli trzustka???? 

 

Pisalam wczoraj nawet (wczesniej kilka tyg temu tez), ze kluje mnie znouw po lewej stronie, czasem na plecach... Ogolnie w roznych punktach po lewej, nigdy w tym samym miejscu...

 

Ale GDZIE boli trzustka? Na jakiej wysokosci konkretnie? Czy ponizej zeber? Czy pod zebrami, pod spodem w tym sensie...? Czy jak...?

Wiem, ze boli wyzej z przodu za zoladkiem, ze na kregoslupie tez... Ale jak to jest z lewa strona... Tam sa tez pluca i zebra... 

Patrze na zdjecia w necie, obrazki z organami, i organy "se leza jak chca", na kazdym obrazku inaczej.... 

Trzustka nie kłuje, ona jak już boli to jest to odczuwalne bardzo dotkliwie i na pewno nie w postaci kłucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo mozna kaszlec po zapaleniu oskrzeli?

 

Podejrzewam ze mialam zapalenie oskrzeli albo krtani/tchawicy (bardzo bolalo mnie w klatce i glosu nie mialam) jakies 4,5 tyg temu. Od tego czasu caly czas mam kaszel. Aktualnie jest to suche pokaslywanie 2-3 razy dziennie. Ale takie mocniejsze konczy sie mokrym kaszel, alw nie silnym. Czesto musze odchrzakiwac. Czasem jest to ewidentnie z gardla a czasem jednak nizej, moze oskrzela. Nie odczuwam tak tego ze to na pewno z oskrzeli. Nie wiem czy to wyraznie byloby czuc ze to oskrzela albo wrecz pluca?
Zalozmy ze bylo to wtedy zapalenie oskrzeli albo krtani/tchawicy, jak dlugo mozna po tym kaszlec??? Bo juz mam wkreta na raka pluc…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ju467 napisał:

Czy ktoś z Was odczuwa czasem w ciele takie kłucia i takie „ciągniecie” palców u rak na przykład?

Klucia mam takie mrozace jakbym zjadla mietusa i zrobila wdech albo nalykala sie zimnego powietrza.

Ciagniecia palcow nie mam raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 23 lata a do ginekologa chodzę już jakoś od 7 lat. I tez miałam zawsze to z głowy, chociaż sobie nie wmawialam żadnego raka szyjki czy cokolwiek innego do września tego roku. Miałam plamienia w środku cyklu(tabletki biorę od 2 lat) poszłam do dwóch ginekologów prywatnie, jeden zrobił mi wymaz czy posiew i wyszła grzybica. Przed tym jak to wyszło, mialam odrobine dosłownie krwi w śluzie po stosunku. I się zaczęło. Dostałam globulki na grzybice podczas ich brania mialam krew, wydaje mi się ze wszystko było tam podrażnione. No ale to było w połowie września i od tamtej pory jak wyleczyłam infekcje nic sie nie dzieje. Do ginekologa ide jeszcze w grudniu bo wtedy mam wizytę na nfz jak co roku i pewnie zrobi mi cytologię bo ostatnia była właśnie w tamtym. Wszytsko jest okej, ale ja oczywiście muszę sobie coś wkręcać i czytać o raku szyjki macicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 20:34, maribellcherry napisał:

Jak dlugo mozna kaszlec po zapaleniu oskrzeli?

 

Podejrzewam ze mialam zapalenie oskrzeli albo krtani/tchawicy (bardzo bolalo mnie w klatce i glosu nie mialam) jakies 4,5 tyg temu. Od tego czasu caly czas mam kaszel. Aktualnie jest to suche pokaslywanie 2-3 razy dziennie. Ale takie mocniejsze konczy sie mokrym kaszel, alw nie silnym. Czesto musze odchrzakiwac. Czasem jest to ewidentnie z gardla a czasem jednak nizej, moze oskrzela. Nie odczuwam tak tego ze to na pewno z oskrzeli. Nie wiem czy to wyraznie byloby czuc ze to oskrzela albo wrecz pluca?
Zalozmy ze bylo to wtedy zapalenie oskrzeli albo krtani/tchawicy, jak dlugo mozna po tym kaszlec??? Bo juz mam wkreta na raka pluc…

Kaszlałem 2miesiace az wkoncu pomógł steryd wziewny od pulmunologa.z tym ze to byl tak mocny kaszel ze musialem spać na siedząco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 17:07, maribellcherry napisał:

to ja tez mam takie zgrubienie. Ucieka pod palcem i boli nawet czasem przy chodzeniu. Kiedys mialam dokladnie to samo. Bylam na usg i to byl tluszczak. Takie narosle nie sa niebezpieczne. A nie uderzylas sie jakis czas temu w piszczel? Mi sie wlasnie niedawno znowu zrobilo.

 

Właśnie jak wtedy się uderzyłam to była gulka pos skóra nawet trochę bylo ja widać. Teraz już się zmniejszyło bardzo i jest dosc miekkie przesuwalne pod palcami ale czasem ciężko mi to nawet wyczuć 😆. Zastawnaim się co to. To co miałaś wtedy i byłaś na usg to zniknęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 19:53, Ju467 napisał:

Właśnie jak wtedy się uderzyłam to była gulka pos skóra nawet trochę bylo ja widać. Teraz już się zmniejszyło bardzo i jest dosc miekkie przesuwalne pod palcami ale czasem ciężko mi to nawet wyczuć 😆. Zastawnaim się co to. To co miałaś wtedy i byłaś na usg to zniknęło?

No ja to mialam duze wtedy. Jakies 2 na3 cm i teraz tez mam takie i wtedy mnie bolalo nawet no i w sumie teraz tez mnie boli.

tak zniknelo samo, wchlonelo sie zapewne. Mam nadzieje ze teraz tez znowu sie samo wchlonie 😇🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maribellcherry napisał:

No ja to mialam duze wtedy. Jakies 2 na3 cm i teraz tez mam takie i wtedy mnie bolalo nawet no i w sumie teraz tez mnie boli.

tak zniknelo samo, wchlonelo sie zapewne. Mam nadzieje ze teraz tez znowu sie samo wchlonie 😇🤪

A było takie dość miękkie i uciekające pod palcami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×