Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :)

 

AddictGirl21, jak Twoja mam mogla w ogóle ukrywac te wyniki? Rozmawiałaś z nią co ją do tego skłoniło?? I tak dowiedziałabyś się prędzej czy później :( Masz już ustaloną wizytę u lekarza?

 

aneczkaaaa, 1 czy 2, nawet 3 lekarzy mogą się mylić, ale nie 8... Kochana mnie bolą kości nóg, rąk, pachwiny, głowa, brzuch i jakbym miała umierać na to wszystko, to dzięki, ale nie chce mi się. Umówiona już jesteś do psychiatry bądź psychologa?

Jako łaskotanie i mrowienie też może się objawiać nerwica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga9115, Tak mam wizytę u lekarza, Doktora Wachowiaka. Mama ukrywała prawdę żebym nie podłamała się. Wyniki przyszły w przeddzień mojego pierwszego dnia w pracy. Poza tym tata będzie operowany 1 kwietnia na złośliwego raka prostaty. Wiesz, wszystko na raz i człowiek głupieje...

 

-- 25 mar 2014, 21:18 --

 

Lisa_, Lisa, dwa dni trzymała mnie w niewiedzy więc krótko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddictGirl21, w takim razie nie dziwię się jej, ale z drugiej strony masz prawo wiedzieć wszystko o swoim stanie. Bardzo mi przykro z powodu Twojego taty, będę trzymała kciuki, żeby operacja się udała i choroba się cofnęła :) Musimy być dobrej myśli.

Dobrze, że masz już ustalony termin wizyty, będziecie mogli działać już w sprawie SM. Trzymam też kciuki za Ciebie, żebyś mimo wszystko się nie poddawała i korzystała z życia jak najwięcej, no i tryskała humorkiem tutaj z nami na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddictGirl21, Kochana najwazniejsze teraz dobry neurolog .I leczenie zeby wdrozyc jak najszybziej:************** tulam Cie goraco jakbys chciala pogadulic wiesz zawsze mozesz pisac na fb:******* tulam Cie cieplutko Slonce.

 

-- 25 mar 2014, 22:42 --

 

AddictGirl21, dokladnie jestesmy tutaj z Toba wszystkie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellwe, zdziwiło mnie trochę, ze lekarka nie przepisała Ci żadnego antydepresanta. Psychiatra, do którego chodziłam twierdził, ze na antylekowcach nie da się ciągnąć na dluzsza metę, bo ryzyko uzaleznien, a terapia musi być nieco dluzsza. Dlatego dostawałam coś z grupy antydepresantow, które dodatkowo maja działanie przeciwlekowe. Zwykle były to dwa różne preparaty stosowane o różnych porach dnia, ale w małych dawkach każdy. Do tego jakiś stabilizator nastroju i doraźnie benzo. Wydzielane w malutkich dawkach i tylko na wyjątkowe sytuacje, a nie jako podstawa. Ogólnie terapia obejmowała 4-5 leków skojarzonych, za to w jak najmniejszych dawkach.

Czy była skuteczna? Skoro przeszło i miałam ponad 10 lat spokój to chyba tak.

Choć musiałam zmieniać poszczególne leki i na efekty trzeba było trochę czekać.

Za to u mojej mamy takie zestawianie leków (nieco innych niż u mnie, bo ona choruje na depresję) daje rewelacyjne efekty - powrót do pełnej normalności w 2-3 tygodnie.

Co do depakine to z doświadczenia wiem, ze lekarze piszą to na potęgę, szczególnie kiedy nie wiedzą, co ewentualnie zapisać. Taka zapchajdziura. Z lamotrygina nie mialam nigdy do czynienia, kojarze ja z lekiem przeciwpadaczkowym.

Skutków ubocznych jakoś wtedy się nie bałam. Byłam młoda, ufalam lekarzowi, dawki były niewielkie. Poza tym byłam zmęczona choroba i trzeba było z tym dać sobie rade. Jakichś spustoszeń w organizmie nie mam. Po 3 latach terapii watroba ok, przytyłam wprawdzie sporo ale po odstawieniu prochów wróciłam do swojej wagi.

A teraz jestem stara i filozofuje i o przytyciu nie ma mowy,a niewiele jest preparatów, po których się nie tyje (szczególnie, ze mój metabolizm jest na to bardzo wrażliwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawda wyszła na jaw. Matka ukrywała przede mną wyniki rezonansu. Pół godziny temu dowiedziałam się, że mam stwardnienie rozsiane. Lekarze wszystko zwalali na nerwicę a tu O! Niespodzianka. Czy jestem załamana? Sama nie wiem. Teraz przynajmniej jestem świadoma skąd biorą się moje wszystkie dręczące objawy :roll:

 

Ojej, jak mogła? Ale to chyba nie istotne, najważniejsze, że wiesz.

Ja bym też tak chciała. To niekoniecznie musi oznaczać najgorszą postać. Trzymam kciuki żeby było ok. Jesteś już drugą osobą, która się zdiagnozowała.. ty na sm, angie na boreliozę. Może i my się niedługo dowiemy, że coś nam jest.

 

-- 26 mar 2014, 00:05 --

 

no ja biegam po krzakach itp.... ale nie mialam nigdy kleszcza.....:((((( wbitego :((((

Ja mam obu albo jednej , czesciej nog jak rąk, takie mega mrowienie , jakby kosci z przodu, az boli..... i to w spoczynku się pojawia..... i trwa do rana... ( nie codziennie raz na jakis czas) i jak rozchodze przechodzi :((( no ale te strzelania;/??? moze wszedzie maz stawowa znaikac -.-?

 

Tak, z przodu.. u mnie jakby mięśni, na całej powierzchni, ale z przodu. Jakbym miała krew gęstą. Ja to z tym strzelaniem wymyśliłam osteoporozę.

Co do boreliozy.. ktoś tu pisał, że komary też przenoszą. Ja nigdy kleszcza nie miałam, ale komary mnie uwielbiają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś już drugą osobą, która się zdiagnozowała.. ty na sm, angie na boreliozę. Może i my się niedługo dowiemy, że coś nam jest.

Dokladnie to samo pomyslalam, ze niby sie nakrecamy ale gdzeistam tez pozostaje raczej przekonanie, ze to od nerwicy pewnie. A tu kurde jednak ludzie maja objawy nerwicy a tez im potem wychodza te rozne choroby :( ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle coraz częściej myślę, że co najmniej w 70% przypadków takie ataki paniki czy zachwiania równowagi mają przyczyny fizyczne tylko lekarzom się nie chce i mówią, że nerwica.

 

-- 26 mar 2014, 00:25 --

 

AddictGirl21 czy zechciałabyś napisać jakie masz najbardziej dręczące objawy? znalazłam coś o chwianiu w czasie chodzenia i dziwnie mi to pasuje do moich objawów. sm masz stwierdzone po mr głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM KOLEŻANKĘ Z SM ....SZCZERZE JAKBY MI NIE POWIEDZIAŁA TO BYM NIGDY NA TO NIE WPADŁA....MA SIĘ DOBRZE PRACUJE , JEST MEGA INTELIGENTNA MIAŁA 2 RZUTY W CIĄGU 5 LAT , FAKT NIEPRZYJEMNE ALE ONA JAKOS SIĘ TYM NIE PRZEJMUJE :):) ENERGII MA WIELE OJ WIELE ! DOBRE NASTAWIENIE JEST MEGA WAŻNE :) JA CI ŻYCZĘ JAK NAJLEPIEJ , SĄ LEKI , I INNE TERAPIE , MYSLĘ , ŻE NIE MA SIĘ CO ZAŁAMYWAĆ BO TO JEST NAJGORSZE W TEJ CHOROBIE . LEKARZ POMOŻE CI ZŁAGODZIĆ OBJAWY :)

 

OGÓLNIE TEŻ MA WKRĘTKE NA SM BO MAM PRAWIE WSZYSTKIE OBJAWY I JESTEM POSRANA ;/ ECH SAMA NIE WIEM JUŻ...ALE DZIEWCZYNY NIE WKRĘCAJCIE SOBIE , CHORÓB WIELE Z NAS NIESTETY MA NERWICĘ CZY TEŻ HIPOCHONDRIĘ....POPATRZCIE ILE JUŻ BADAŃ NIEKTÓRE Z WAS ZROBIŁY . JA JESTEM PRZED BADANIAMI , OGÓLNIE MAM RAKA CO NAJMNIEJ 7 NARZĄDÓW , LUB WŁAŚNIE SM , LUB ZANIK MIĘŚNI ....

 

-- 25 mar 2014, 23:55 --

 

MAM PYTANIE JESZCZE DO OSÓB KTÓRE BADANIA KRWI ROBIŁY CZĘSTO GĘSTO. JADĘ DO PL MOJE OBJAWY ;dRŻENIA MIĘSNI , BÓLE CAŁEGO CIAŁA , KŁUCIA W CIELE ,ZACHWIANIA RÓWNOWAGI , BÓLE GŁOWY , PRZESZYWAJĄCE BÓLE NÓG RĄK ,MIĘŚNI, ZATWARDZENIE, CZĘSTE BÓLE PĘCHERZA , NEREK OGÓLNIE APATIA , ZMĘCZENIE, KOŁATANIE SERCA, GULA W GARDLE, OSŁABIENIE MIĘŚNI ....MAM ZROBIĆ TAKIE BADANIA JAK;

-MORFOLOGIA OGÓLNA

-CRP

-TSH

-FT4 ( JEZU NIE WIEM CZY DOBRZE BO ODCZYTAĆ NIE UMIEM!)

-PRZECIWCIAŁA PRZECIWJĄDROWE

-KOMÓRKI LE

-CZYNNIK REUMATOIDALNY

-ALT

-BILURIBINA ( ZNOWU NIE WIEM CZY DOBRZE)

-MOCZ

 

TERAZ POWIEDZCIE CO JESZCZE MOGĘ ZROBIĆ BARDZO WAŻNE TO DLA MNIE BO W PL MAM TYLKO DWA TYG NA TE BADANIA I NA LEKARZY! NIE CHCE NICZEGO PRZEOCZYĆ JESZCZE ZROBIĘ KAŁ NA PASOŻYTY I KREW UTAJONĄ , TĄ BOLERKĘ MOŻE TOKSPOLZAMOZE I CO JESZCZE MI PROPONUJECIE?? MUSZĘ SPISAĆ DOKŁADNIE WSZYSTKO CO I JAK ! BEDĘ WAM WDZIĘCZNA BARDZO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakunia 123, Nie krzycz na forum, proszę :)

Możesz jeszcze pokusić się o USG jamy brzusznej, tak mi się nasuwa. Zawsze to jakieś badanie obrazowe ;)

 

 

Kurcze! Zmierzyłam dziś poziom cukru na czczo i wyszedł mi 106... A norma jest poniżej 100... I mam jazdy na stan przedcukrzycowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×