Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ellwe, no wlosy po tym wychodza , moze nie u kazdego..

 

-- 25 mar 2014, 12:17 --

 

nerwa, jak byc szczesliwa . :?:

 

-- 25 mar 2014, 12:19 --

 

Ellwe, to bierz ten Lamitrin, spróbuj :roll:

 

-- 25 mar 2014, 12:21 --

 

Ellwe, tylko ta ulotka mnie cos wnerwia.. Wskazania

Padaczka. Dorośli i dzieci w wieku ≥13 lat: leczenie skojarzone lub monoterapia napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych; napady związane z zespołem Lennoxa-Gastauta - preparat jest stosowany w leczeniu skojarzonym, jednak może zostać zastosowany jako pierwszy lek przeciwpadaczkowy włączany do leczenia zespołu Lennoxa-Gastauta. Dzieci od 2 do 12 lat: leczenie skojarzone napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych oraz napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta; monoterapia w typowych napadach nieświadomości. Zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Dorośli (w wieku ≥18 lat): zapobieganie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których występują głównie epizody depresji. Lamotrygina nie jest wskazana w doraźnym leczeniu epizodów manii lub depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa :P ja z alko mam normalnie raczej. IWdzenie podowjne ? no nie wiem, ja tylko 1 oko mam rozwalone :D.. drugie nie... na swiatlo chyba tez nie mam nadwrazliwosci. tzn jak kazyd w normalnym stopniu.... ale miesnie i stawy tez mje jebia ( tzn stawy nie jebia tylko strzelaja):P a mialas kiedys kleszcza ?

ja mam jeszcze ucisk /scisk/bol, barkow szyi karku itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, trochę tak szczerze mówiąc. Strasznie się wzbrania przed zapisaniem mi antydepr. twierdzi, że przy moich lękach wystarczy bezno i stabilizator na zmienne nastroje. nie wiem już kurde sama.

 

nerwa, ja mam lęk przed ,,zbrzydnięciem" ogólnie rzecz biorąc też i po częsci boję się, podobnie jak księżniczka, chorób które w jakiś sposób oszpecają, więc powikłań lekowych też. Nie chciałabym być gruba i łysa:why:

 

-- 25 mar 2014, 12:23 --

 

hania33, no właśnie te oba leki są na CHAD też to zauważyłam... :roll: może mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mialam kleszcza, ale tez mysle, ze mgolam miec a o tym nie wiem :)

Mnie kark boli jak dlugo siedze przy kompie przy stole, bo niewygodne krzeslo mam :-/

 

A mnie jeszcze męczy Zespol Niepsokojnych Nog. Czasem jest ok, ale czasem jak mnie nachodzi (teraz juz od 2 dni) to wieczorami i w nocy szału dostaje!!! I n ie moge spac przez to dziadostwo bo tak mnie łaskoczą jakby nogi wewnetrznie w kosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie ten watek ale to na temat stabilizatorów: Leki normotymiczne (stabilizatory nastroju, normotymiki) – grupa leków psychotropowych należąca do leków przeciwdrgawkowych działająca stabilizująco na nastrój i napęd psychoruchowy. Leki te stosuje się głównie w leczeniu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. Zalicza się do nich najstarszy z nich węglan litu oraz karbamazepina, okskarbazepina, sole kwasu walproinowego, oraz nowszej generacji lamotrygina i topiramat. Funkcjonalnie do tej grupy leków zalicza się też niektóre leki przeciwpsychotyczne II generacji - w związku z tym, iż posiadają, potwierdzone badaniami, właściwości zapobiegajace nawrotom ChAD.

 

Zasadniczą cechą leków tej grupy jest obniżenie napędu i nastroju w manii, od podwyższonego do prawidłowego, bez wykazywania tendencji do obniżania go dalej, czym znamiennie różnią się na przykład od starszej generacji neuroleptyków (np. haloperidolu), które mogły doprowadzić u osoby leczonej do zmiany fazy choroby z maniakalnej na depresyjną. Lustrzanym odbiciem jest zmiana fazy z depresyjnej na maniakalną po TLPD (szczególnie imipramina) w przebiegu ChAD[1]. Leki z tej grupy (poza solami litu) wykazują działanie przeciwdrgawkowe, są więc głównymi lekami przeciwpadaczkowymi, ale też przez to są też skuteczne w opanowaniu innych objawów chorobowych takich jak dysforia, gniewność, wybuchowość[2].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, one w większości albo wszystkie mają działanie przeciwpadaczkowe. spróbuje ten Lamitrin a jesli dostanę wysypki to do niej pójdę bo tej Depakiny faktycznie nie chce . Na benzo dostałam tylko dwa opakowania po 30 tabl. 5 mg i musi mi to starczyć do lipca mniej więcej. Musze dać radę. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka, no ja jak wstane i nimi ruszam to juz jest ok, ale potem jak znow jestem "w stanie spoczynku" to znowu sie zaczyna :-/ Tylko dla mnie to tak ból jest moze czasem, ale raczej takie dziwne uczucie, ze musze nimi ruszac. Ale tez czytalam, ze roznie ludzie odbieraja, niektorzy bol, niektorzy maja w srodku mrownienie, łaskotanie itd.

W kazdym razie wczoraj wyczytalam, ze troche keipsko, bo nie ma za bardzo na to leków :-/ i ogolnie jest podejrzenie, ze to z malej ilosci dopaminy sie bierze.

 

-- 25 mar 2014, 11:33 --

 

hania33, wyczytalam, ze ponoc orgazmy dobre sa na to :D :D :D bo wtedy taki wyrzut dopaminy, lepsze dzialanie niz dawka jakiegos mocnego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, dokładnie tak z benzo najlepiej...po co przemysleć sprawę :roll: Tylko zastanawia mnie dlaczego zapisała mi leki, które teoretycznie bierze się na ChAD??

Fakt częste zaburzenia nastroju i zmienny nastrój mam...

 

-- 25 mar 2014, 12:39 --

 

nerwa, z tym orgazmem to dobre :mrgreen::mrgreen: tylko najpierw musi mi się w ogóle zachcieć :why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu.. dlaczego mnie to spotkało.. pewnie wszyscy to pisza... ale nie jestem wyjatkiem..:(((( boze nienawidze siebie.. dlaczego to robie.. wiecie co panicznie bałąm sie SM teraz wiem ze mam SLA i co.. juz pora na smierc.. po co mam brac antydepresanty jak i tak ide do piachu.. sama sobie to zrobiłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też męczyły mnie te drętwienia iogłnie bóle całego ciała sama niewiem czy to od kręgosłupa bo mam mega skoliozę i nadodatek dyskopaitę odcinak szyjego , pani rehablitant mówiła że to jak najbarzie może być ode tego , a kleszcz miałam w nodze rok czasu dopiero jak się zrobiła stan zapalny to poszłam do lekarza wyciagoł to i powiedział stary kleszcz, nie dstałam wtedy żadnego antybiotyku nic, i terz też tak analizował czy to może być bolerioza zrobiłam test prywatnie i wynik wszystko negatywne choć niby wiele słyszałm o tych wynikach że wychodzą błędnie zależy od labolatorium i metody wykonywania a robić go co chwilę to też nie bazo bo 200 zł prawie kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłumaczyli wiekiem..., brakiem niedowłądów (a moga lada dzien nasapic) stanem psychicznym.. , zespołem łągodnych fascyklacji ( w co nie wierze) i brakiem jakis wyraznych symptomów...

 

-- 25 mar 2014, 12:52 --

 

a ja mam wyrazne syptomy i nawet im to mówie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneczkaaaa, jesli jestes w 100% pewna, to ja bym na Twoim miejscu nie siedziala na hipochondrii, tylko na jakichs forach o tej chorobie i tam sie dowiedziala co mozna jeszcze zrobic. Jak sie leczyc ewentualnie czy cos, albo chociaz polepszyc swoj stan jakos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilam z psychoterapii i zz akupow , dzis mialam seans mega bo 1,5 . i jade na nastepne spotkanie w piatek bo jestem w rozsypce i pani psycholog ji spotkanie zintensyfikowala.

Przy okazji sie zapisalam do psychiatry nowego na 2 kwietnia .

Obaczem kto zacz i co mi zapisze.

 

Uffff padam na pysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×