Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Mi też pramolan pomaga lekko wycisza nie powoduje aż takiego pobudzenia jak SNRI i SSRI a co za tym idzie wzmożenia lęków. Tylko czuje się trochę jakoś sztucznie na nim ale w końcu to lek psychotropowy.

Nie namawiam do picia przy nim szczególnie że to lek stosowany w leczeniu abstynencji.

Jak ktoś chce się napić piwka czy dwa to najlepiej zrobić przerwę min 48 godzin w zażywaniu ale to też może być niebezpieczne bo wiadomo po jednym chce sie drugie trzecie itp.

 

-- Pn cze 24, 2013 7:53 pm --

 

Rzeczywiście długo się rozkręca u mnie 1,5 miesiąca senność i zamulenie na szczęście minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje, czy jest lek podobny do Pramolanu w działaniu, ale żeby nie kolidował z procentami?

Brakuje już mi wymówek, czemu nie mogę chlapnąć jednego :blabla: , a nie mam ochoty zrazić do siebie wszystkich znajomych odpowiedzią, a co Cię to obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 3 tygodniach brania poczułam niewielką poprawe ale tylko na tydzień pózniej znowu było tak jak przed braniem leków ale nie traciłam nadziei ,kiedy weszłam w 3 miesiąć brania leku odczułam bardzo dużą poprawe samopoczucia, lęki zmalały, depresja ucichła jest dużo lepiej ,słońce znowu zaczeło dla mnie świecić .Nie wiem jak długo te dobre samopoczucie sie utrzyma ale ciesze sie z tego ze jest lepiej i w końcu wracam do świata żywych . Tak wiec nie zrażajcie sie tym ze lek chwilowo nie pomaga to przejsciowe ,on robi swoje, kumuluje sie w organiznie aby potem przynieść ulge . Zycze wytrwałości bo naprawde warto poczekać na jego działanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bierzecie dawki ? Ja 100 niby jest lepiej lekko wycisza ale też troszku zamula ale w końcu to psychotrop a nie wit C. Wiadomo po neuroleptykach jest jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lula221 zalecenia są takie żeby brać min jakieś pół roku po uzyskaniu poprawy tj jakieś 7-8 miesięcy najlepiej skonsultuj to z lekarzem bo każdy przypadek jest inny. Ja chyba pozostanę tylko przy 50 tylko wieczorem bo taka dawka dla mnie jest wystarczająca jest lato więc słońce pobudza produkcję neuroprzekażników a wiadomo im mniej chemii tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z wenlafaksyną powodował jeszcze większe pobudzenie, zamiast uspokojenia. Dodatkowo w ciągu dnia miałem okresy bardzo dużego osłabienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tycia,to ja rzeczywiscie przybrałam około 5kg po Pramolanie,jednak w porównaniu z tym,jaką mi ulgę przyniósł,to niezbyt duzy koszt.Biorąc go przez rok,nie miałam żadnego ataku lęku.Wcześniej próbowałam brac różne leki ,te najnowszej generacji ale nie pomogły a Pramolan bardzo.

Od dwóch dni nie biore już Pramolanu.Mam go oczywiscie przy sobie w torebce.Mam nadzieję,ze będe mogła chociaz w wakacje obejśc się bez niego..bo chciałabym napic sie piwa ;) a przez cały rok nie ruszyłam alkoholu..ponieważ przy Pramolanie nie można absolutnie go używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zażywam od 3 tygodni pramolan 3x50mg (rano,popołudniu i wieczorem). Z początku mi pomagał ,ale nie wiem,czy aby nie był to efekt placebo,bo cały czas sobie powtarzałam,że on mi pomoże i tak było. Przez jakiś czas było idealnie,czułam się taka zadowolona .. nie miałam za dużo ataków paniki i miałam wrażenie,że ten lek w jakiś sposób blokował mi złe myśli. Co prawda ataki paniki były,ale o wiele mniej intensywne niż przed zastosowaniem. Ostatnio zaczęłam mieć zawroty głowy i panika wróciła .. może pogoda też jakoś wpływa na lek? słyszałam,że osoby ,które zażywają leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe są bardziej narażone na udar słoneczny tudzież na przegrzanie organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×