Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktos z was po pramolanie mial okropne bole glowy w poczatkowych dniach brania? i czy wam one przeszly?I pytanie z innej beczki czy jak sadzicie na kazdy organizm jest jakis lek ktory musi zadzialac chodzi o SSRI?CZy moze byc tak ze na organizm wogole nie znajdzie sie lek ktory pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSRI na mnie pozytywnie działa tylko Citabax (Citalopram), dzięki niemu ograniczyłem o połowę zażywanie Alprazolamu. Stosowałem jeszcze Asentre (Sertralina) oraz Seroxat (Paroksetyna), ale nie pomogły. Jest jeszcze kilka, ale póki co pomaga mi Citabax i innych nie próbowałem.

Trzeba pod okiem lekarza spróbować, tylko tak przez kilka miesięcy zażywać (pierwsze dni mogą być niefajne). Na pewno coś pomoże z SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greenlightt, po tych lekach, zwłaszcza Mirtorze prawie na pewno będziesz senna w dzień, ale taki stan nie będzie utrzymywał się w nieskończoność. U mnie po dwóch tygodniach na Mirtorze senność praktycznie ustąpiła, a w nocy wciąż spałem doskonale. Sympramol też nie usypia wiecznie, gorzej gdybyś musiała brać go w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greenlightt, po tych lekach, zwłaszcza Mirtorze prawie na pewno będziesz senna w dzień, ale taki stan nie będzie utrzymywał się w nieskończoność. U mnie po dwóch tygodniach na Mirtorze senność praktycznie ustąpiła, a w nocy wciąż spałem doskonale. Sympramol też nie usypia wiecznie, gorzej gdybyś musiała brać go w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greenlightt, po tych lekach, zwłaszcza Mirtorze prawie na pewno będziesz senna w dzień, ale taki stan nie będzie utrzymywał się w nieskończoność. U mnie po dwóch tygodniach na Mirtorze senność praktycznie ustąpiła, a w nocy wciąż spałem doskonale. Sympramol też nie usypia wiecznie, gorzej gdybyś musiała brać go w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie hardkor. Ide do lekarza zapytac o psychoterapie i powiedziec mu ze chce zrezygnowac juz z lekow bo nie pomagaja na moje lęki - a biore 30 mg paro a on mi na to że dorzucimy jeszcze do tego zestawu pramolan 3 razy dziennie i jeszcze benzo doraznie. Ku^wa mac !! Pomaga komus ten pramolan na lęki ??

 

-- 22 lut 2013, 22:27 --

 

Biore od 3 dni i ustępuje powoli nadmierna potliwosc i co za tym idzie lęki zmniejszone. Jestem pod wrazeniem tego leku poki co. To pierwszy lek ktory mnie usypia a bralem juz mocne leki typu np. paroksetyna. A podobno to slaby lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie hardkor. Ide do lekarza zapytac o psychoterapie i powiedziec mu ze chce zrezygnowac juz z lekow bo nie pomagaja na moje lęki - a biore 30 mg paro a on mi na to że dorzucimy jeszcze do tego zestawu pramolan 3 razy dziennie i jeszcze benzo doraznie. Ku^wa mac !! Pomaga komus ten pramolan na lęki ??

 

-- 22 lut 2013, 22:27 --

 

Biore od 3 dni i ustępuje powoli nadmierna potliwosc i co za tym idzie lęki zmniejszone. Jestem pod wrazeniem tego leku poki co. To pierwszy lek ktory mnie usypia a bralem juz mocne leki typu np. paroksetyna. A podobno to slaby lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na forum nowa,choc juz kilka watkow przeczytalam ;) Dostalam od lekarza Opipramol na nerwice lekowa(sorry za brak pl znakow,ale ich poprostu nie mam ) zaczelam brac go w pn po poludniu,mialam bardzo ostry napad leku,nawet z domu nie moglam wyjsc,do lekarza pojechal moj facet bo myslalam ze sie przekrece...Zapisal mi go lekarz domowy,robil to tez wczesniej bo chodzilam do niego gdy bylo mi zle.Tutaj u nas czeka sie na wizyte u psychologa 6 mies.A wiec tak z tych wczesniejszych tabletek co mi wypisywal zarzylam moze pare na noc kiedys i to nie pod rzad a to tylko dlatego,ze jestem straszna panikara i wszystkich tabletek sie boje nawet przeciwbolowych :why: i po tym moim poniedzialkowym napadzie KAZAL mi je brac 3 razy dziennie.A ja juz nie wydalam..piszecie tutaj ze to bardzo lekki lek a ja sie czuje okropnie!!!! Wzielam w poniedzialek 2 tabletki,nie spalam cala noc,rano zasnelam na 3 godzinki i po spaniu,gdy sie obudzilam znowu wzielam,mialam straszne kolatanie serca(to chyba panika?) uspokoilam sie na troszke i wzielam na noc,nastepna noc nieprzespana,miliony mysli w glowie sie gonily itp,wstalam rano z lozka wykonczona i wyczerpana,nogi jak z waty,uczucie derealizacji,robilam wszystko co mialam do zrobienia w domu do teraz i dalej spac nie moge.Czuje sie jakbym byla bardzo nacpana i denerwije mnie to ze nie moge myslec tak jak chce,nie wiem jak to opisac nie czuje jasnosci umyslu i znowu przez to panikuje :( Juz nie wiem czy brac dzisiejsza nocna tabletke czy nie .bo 2 napewno tak jak mi kazal lekarz nie zaryzykuje jak on mnie nie usypia tylko pobudza.Doradzcie cos prosze i przemowcie do tej prawie pustej lepetynki :-| I zapomnialam dodac ze tak po poludniu mialam okropne mysli,ze jak to otepienie zaraz nie przejdzie to cos zrobie zlego :( Ile to stezenie leku bedzie sie utrzymywalo we krwi? wzielam od pon 5 tabletek TYLKO a mam takie jazdy :( Dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytam właśnie ten wątek i jestem coraz bardziej przerażona :( Dostałam dziś Pramolan i będe schodziła z Seronilu powoli (bo nie działa).

Psychiaatra powiedział, że Pramolan można brać doraźnie, nie trzeba regularnie, że to delikatny lek i nie powinno być skutków ubocznych. Że jest delikatnie uspokajacy. Mam problem z nadmierną sennością i zmęczeniem... i czytam, że chce się po nim bardzo spać. Trochę nie rozumiem decyzji mojego psychiatry :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie hardkor. Ide do lekarza zapytac o psychoterapie i powiedziec mu ze chce zrezygnowac juz z lekow bo nie pomagaja na moje lęki - a biore 30 mg paro a on mi na to że dorzucimy jeszcze do tego zestawu pramolan 3 razy dziennie i jeszcze benzo doraznie. Ku^wa mac !! Pomaga komus ten pramolan na lęki ??

 

-- 22 lut 2013, 22:27 --

 

Biore od 3 dni i ustępuje powoli nadmierna potliwosc i co za tym idzie lęki zmniejszone. Jestem pod wrazeniem tego leku poki co. To pierwszy lek ktory mnie usypia a bralem juz mocne leki typu np. paroksetyna. A podobno to slaby lek

 

Ja uważam, że to bardzo dobry lek wyciszający i uspokajający, szczególnie brany regularnie, ale doraźnie u mnie też o dziwo pomagał. Spało się też cudnie. Tylko ma taką wadę, że naprawdę nie wolno pić alkoholu - ani przed, ani po pigułce (tak, wiadomo, że z żadnym lekiem nie powinno się pić, ale realistycznie, większość z nas biorących coś np. codziennie w końcu chce się napić i raczej nie szkodzi to, przynajmniej mnie np. z escitilem kompletnie nie przeszkadza). Jak dla mnie najlepsze co istnieje poza benzo, a od którego jest bezpieczniejsze (i które niestety czasem biorę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Sympramol od listopada 2012r. Jedną tabletkę rano. jestem bardzo zadowolona z tego leku chodź zauważyłam że chyba trochę osłabło jego działanie. Ale nie zamierzam zwiększać dawki tylko staram sobie jakoś radzić. Planuję w najbliższym czasie zajść w ciążę, czy stosowanie tego leku może być niebezpieczne. Opinie lekarzy są podzielone, a ja nie wiem co robić. Bo z jednej strony lek może szkodzić ciąży a z drugiej strony takie ostre napady lękowe też. Proszę o jakieś wypowiedzi w tym temacie. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam nadzieję, że mnie nie zlinczujecie :hide: ale czy próbował ktoś mimo wszystko małą dawkę alkoholu (np jedno piwo, czy trochę whisky) przy braniu opipramolu? Jakie były tego efekty, tylko złe samopoczucie, czy coś gorszego? Pytam, bo w sumie dobrze by było wyjść ze znajomymi nie pijąc ciągle coca-coli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze ten lek jest bardzo dobry w leczeniu nerwicy. Ja u siebie zauważyłam poprawe po 3 tygodniach, lęki osłabły, zdobyłam wiecej pewnosci siebie ładnie wyciszyły organizm ale podkreślam jeszcze raz jest dobry przy nerwicy na depresje nie działa to są dwie różne choroby choć maja podobne objawy. Biore go rano 1 i w południe 1 tabletka na noc doxepin 10mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×