Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

A na mnie jednak działał, mimo że często nie reaguję wcale na leki, potrzebuję wysokich dawek itd. Na pewno mnie dość mocno uspokajał ale i działanie przeciwlękowe dało się odczuć. To jeśli chodzi o efekty natychmiastowe, w ulotce bowiem pisze że pełne, przeciwdepresyjne i anksjolityczne działanie objawia się po paru tygodniach stosowania. Byłem tym lekiem pozytywnie zaskoczony, choć bez wątpienia nie można tu mówić o żadnych fajerwerkach, i benzo to to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey mi własnie mija 4 dzien na tych tabletkach i faktycznie sennosc jest ogromna rano ciezko wstac po tym jak bym niemusiała to spałabym chyba 24 h a oczy przez cały dzien mam jakbym obudzila sie w sierodku nocy, ale pomimo tego powiem wam sie ze sie troche uspokoiłam a wszczególnosci moje serce bo ostatnio było juz okropnie a wszystko prze nerwy . :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viktoria88244, ta senność jeszcze trochę się utrzyma, może około 2 tygodni nawet, potem będzie ustępować. Grunt że odczuwasz i to dosyć szybko jakąś poprawę. Opipramol to dobry lek, bardziej popularny w Niemczech niż u nas jednak, a wiadomo, Niemcy to mają łeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz powiedział ,że opipramol mozna brac doraznie wtedy gdy pojawia się np.atak paniki.

Mnie też tak mówił, że jest podobny do benzodiazepiny tylko o wiele słabszy.

 

Z tego co tutaj czytam, to Pramolan działa po kilku tygodniach, organizm musi się pewnie przyzwyczaić do leku. Podobnie jest z SSRI, zażywam Citabax i dopiero po miesiącu zacząłem czuć się lepiej, a skutki uboczne minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , ja dostałam 1 tab na noc tylko zastanawiam sie po co skoro, to nie obniża tętna a u mnie objaw nerwicy był skurcze brzucha głownie w nocy, tetno 110 , Biorę ten lek tętno mam 95-100 czyli wcale to nie obniża tętna .Stwierdziłam , że z 1 tab zejdę do połowy żeby zasypiać i umówiłam wizytę u kardiologa. Moja mama wyleczyła kiedyś nerwicę żoładka siemieniem i miętą w 2 miesiące tzn że można bez chemii . Ważne jest dobre nastawienie , zmiana myślenia i będzie lepiej . Dobry psycholog moim zdaniem więcej da niż chemia +książki z rozwoju osobistego +muzyka +trening relaksacyjny .Zaczełam się czuć dużo lepiej jak dodałam do pożywienia od wczoraj kwasy omega 3 i koenzym Q10.pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech opipramol przechodzi ponowny renesans,jest tam najczęściej przepisywanym lekiem psychotropowym,ma on oprócz działania przeciwlękowego także rozjaśniać nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1977, może to zabrzmi śmiesznie, ale właśnie fakt że Niemcy z powodzeniem stosują ten lek od kilkudziesięciu lat ponownie mnie do niego przekonał. Poza tym jest to interesujący lek, zaliczany do trójpierścieniowych jednak mocno inny w działaniu. Generalnie zamierzam jeszcze raz go wypróbować, działanie rozjaśniające nastrój brzmi zachęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×