Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.03.2021 o 10:08, chester napisał:

@Marcelina 28 Mnie trochę wycisza, chyba też stabilizuje nastrój. Natomiast dla mnie sam byłby za słaby, muszę brać do tego inne leki. Ale ja to ja 🙂 Tobie pomoże. Zdrowia.

A jak dlugo bierzesz i jak szybko działa? Mam przejsc na tianesal z 25mg agomelatyny. Mam nerwicę lekową i straszne bole somatyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

Nie no Pronoran to na dopaminę, to ostry lek, odradzam... najpierw zapytaj lekarza zanim zaczniesz cokolwiek miksować. A tianeptyna to podobno słabiutki lek, nie powinien zaszkodzić, ale proszę cię, nie rób niczego samemu... Jak przeczytałem przy Pronoranie o omamach to zmroziło mnie... więc wiesz

 

Przeczytaj sobie moje odczucia po Ludiomilu, o których pisałem w wątku o Paroksetynie... nie było zbyt wesoło, noradrenalina podniesiona, nadciśnienie mam teraz, ale nastrój mimo wszystko w miarę ustabilizowany, śpię normalnie. Noradrenalina też idzie w parze z dopaminą, to prawie to samo.

Ja Marek sam nic nie robie . Jakbym sie mial sam leczyc to pewnie by z tego wyszla tylko psychoza. Za to lekarz jest otwarty na rozne nie standardowe metody leczenia. W Polsce to lecza Escitalopramem solo a w USA zobacz co sie dzieje Adderale jakies inne specyfiki a tu zeby dostac np Pronoran musisz miec Parkinsona , to samo Selegilina na drugs.com na depresje rating 9.2 punkta a u nas kto Ci to wypisze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chester napisał:

@Marcelina 28 2 miesiące biorę, działa szybciej niż SSRI, po tygodniu. Według mnie warto tianeptynę połączyć z innym lekiem. Na objawy somatyczne trochę pomógł.

A Ty bierzesz coaxil solo czy z czymś. Ja mam brac wlasnie solo.Aktualnie bralam agomelatyne ale ona jest na leki słaba. Przez pierwsze dwa tyg uprosiłam lekarza na 10mg tranxene poniewaz bardzi boje sie na leki wchodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chester napisał:

@Marcelina 28  Biorę ze 100 mg Zoloftu i 100 mg Lamitrinu

Ok. Dzięki.  Więc myslisz ze warto go spróbowac? Nawet solo? Sama prosilam lekarza o cos slabego a teraz mam obawy ze moze mi nie pomoc. A jak ze skutkami ubocznymi sa jakieś? Nasilony lęk itp itd?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani 🙂 Słuchajcie chodzi o to, że potrzebuję leku na poprawę pamięci i funkcji poznawczych, które mam chyba przez nerwicę. Nastrój mam w miarę ok, choć zdarzają się napady lęku poniekąd. Biorę Ludiomil (lek noradrenalinowy) i dobrze na mnie działa, tylko czasem mam taki mętlik w głowie, ciężko mi zebrać myśli, pamiętam tylko to co teraz się dzieje, ciężko jest mi coś "wydłubać" z pamięci, znaleźć słowa... czasem nawet dwie przeciwstawne rzeczy mi się nasuwają na myśl, moje myślenie nie jest ujednolicone jakby...

 

Myślicie, że tianeptyna była by dobrym pomysłem na taką "małą naprawę" mojego mózgu? 🙂 Bo neuroleptyki i suplementy ziołowe nie działają na mnie dobrze... biorę Citotrop ale nic nie pomaga ehh, brałem Ginkgo Biloba, żeń-szenia nie mogę brać niestety żeby nie wszedł w interakcję z tym lekiem przeciwdepresyjnym... suplementuję obecnie od paru miesięcy magnez 200mg i wit. B6 4mg, do tego wit. B1, B2 i B7 i nic zero efektów 

 

A muszę być trzeźwy na umyśle i myśleć normalnie bo przede mną studia... zawaliłem ostatnie i chcę od nowa zacząć. Poradźcie coś plis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

@MarekWawka01 Jeśli chodzi Ci o koncentrację i poprawę funkcji poznawczych to tak Coaxil może trochę pomóc. W tym aspekcie na mnie zadziałał całkiem dobrze. Natomiast jest to delikatny lek, raczej łagodny.

 - jednak raczej Coaxilu nie powinno sie łączyć z Ludiomilem , SSRI .

 Inna sprawa , to fakt ,że lek ( Coaxil ) pomaga , jęsli chodzi o pamięć , spostrzegawczość , humor ,,, ale efekt ten szybko sie kończy i pózniej lek ten bardziej szkodzi niż pomaga . Max do 3 miesięcy i solo .

 Lek został stworzony przez Francuzów dla alkoholików wychodzących z nałogu , przywraca lepszą bioelekrycznośc między neuronami , ale działa jesli chodzi o wychwyt bioamin w przeciwnym kierunku niż SSRI .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalebx3 Gorliwy Są badania , które pokazują skuteczność łączenia tianeptyny i SSRI. W ogóle teoria, że Tiane obniżała serotoninę, to była bzdura. Z czasem doszli do wniosku, że ona w ogóle nie działa na ten neuroprzekaźnik, tylko na opio, dopaminę i hipokampa. Na angielskiej wiki jest dobrze opisane. Co do Ludomilu to nie mam pojęcia. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, chester napisał:

Kalebx3 Gorliwy Są badania , które pokazują skuteczność łączenia tianeptyny i SSRI. W ogóle teoria, że Tiane obniżała serotoninę, to była bzdura

 Rozumiem , 

 pewnie mam stare informacje .

 Swego czasu jak sie pojawiła w Polsce tianeptyna łączyłem ją  z paro . Lipa do kwadratu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 11:39, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Inna sprawa , to fakt ,że lek ( Coaxil ) pomaga , jęsli chodzi o pamięć , spostrzegawczość , humor ,,, ale efekt ten szybko sie kończy i pózniej lek ten bardziej szkodzi niż pomaga . Max do 3 miesięcy i solo .

 Lek został stworzony przez Francuzów dla alkoholików wychodzących z nałogu , przywraca lepszą bioelekrycznośc między neuronami , ale działa jesli chodzi o wychwyt bioamin w przeciwnym kierunku niż SSRI .

 

 

Dzięki za info raz jeszcze 🙂

 

Obecnie jestem na Ludiomilu 75mg/d i czuję się nawet dobrze, no najgorzej mam rano taki trochę niepokój i nieraz koło godz. 10-11 napad lęku się zdarzy ale to podobno minie... biorę Ludiomil dopiero 3 miesiące, zamierzam dłużej, być może nawet lekarz mi go zwiększy do 150mg/d. Jedyne co mi troszkę przeszkadza na Ludiomilu to problemy z pamięcią i koncentracją, ale to się może zdarzać przy lekach działających na noradrenalinę. Podobno Ludiomil w dawce 150mg/d delikatnie też zwiększa serotoninę, wyczytałem 🙂 Niestety ze mną jest tak, że SSRI nie mogę brać bo mam przez nie koszmary w nocy, SNRI też nie mogę, TLPD również bo zaparcia przez nie mam, neuroleptyków o działaniu przeciwdepresyjnym (kwetiapina, olanzapina, arypiprazol) też nie mogę... jak narazie zostaje u mnie Ludiomil. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marciano napisał:

Brałem Bunandol- to jakiś opioid jest i też nic nie dał, jestem trochę zrezygnowany już

Jak ten Bunandol dzialal cos ? Mam Bunorfin w domu a chyba sa podobne. Tianeptyna to lipa nawet sobie glowy nie zawracaj brana solo, z Piribedilem cos smyralo lekko ale gdzie jak nas jic nie rusza to tianeptyna 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×