Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

10dzien na tianesal 1tabl rano 12.5mg. 

Rano jak wezmę to pół dnia jestem śpiąca i zmęczona. 4 dni nic nie robię tylko leżę,nic mi się nie chce i z humorem kiepsko. Po południu zaczynają się zawroty głowy i lęk. Do tego nic nie jem a jak wody się napije to mam biegunki. Na siłę coś zjem to też zaraz biegunka. Czuje jak mi w głowie aż pulsuje. Nie wiem co robić. Może mi coś doradzicie? Strasznie zmęczona jest już tym wszystkim. Czy to kiedyś się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey 🙂 Powiedzcie mi czy tianeptyna nadawała by się wspomagająco do leczenia ciężkiego zaburzenia depresyjnego (MDD)? Czy działa na napady lęku? Czy nie ma po niej senności w ciągu dnia? Czy nie powoduje koszmarów sennych? Ktoś wie, proszę o odp 😊. Pozdrawiam, psychomordki 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciężkiego napadu depresyjnego, nie mogę Ci odpowiedzieć. Natomiast coaxil usunął moje koszmary. Senności też nie miałam, co było super, bo jeździłam na studia w trakcie leczenia i to byłoby jak strzał w stopę ;) a brałam Coaxil na zaburzenia lękowo-depresyjne mieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Obecnie od 13 dni biorę Tianesal 3xd od rodzinnego Wcześniej była paroksetyna z 10 lat temu później Escitalopram najlepiej wspominam zero zero u boków ale po 4 latach przestał działać mimo zwiększenia dawki do 15 mg, a ostatnio sertralina 9 mce  100 mg ale hmm nie działała jak należy Więc przyszedł czas na Tianesal  niby ssri a niby nie... 13 dzień biorę ale nadal nie ma super dzialania Tzn mam nerwice lękowa dodatkowo doszła depresja Czy należy jeszcze odczekać czy zmienić lek na inny Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź też mi się tak wydaje na paroksetyne czekałem chyba z 4 tyg Escitalopram około 10 dni każdy jest inny więc jest to wróżenie z fusów Na jednego Sertralina działa źle na innego super Co do Tianesalu to czy może być brany jak leki ssri tzn długotrwałe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 dzień Tianesalu dziś lęki w sklepie większe Zastanawiam się nad zmiana leki na cital WG lekarza można po 1 dniu zmienić Tylko mam dylemat czy dać szansę jeszcze tianesalowi po 27 dniach raczej poprawy nie ma lęki nawet większe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 12:39, majkK napisał:

27 dzień Tianesalu dziś lęki w sklepie większe Zastanawiam się nad zmiana leki na cital WG lekarza można po 1 dniu zmienić Tylko mam dylemat czy dać szansę jeszcze tianesalowi po 27 dniach raczej poprawy nie ma lęki nawet większe... 

 
I jak tam zaskoczylo czy odstawiles?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazywam Coaxil już 2 raz .Pierwszy raz zaczęłam w tamtym roku w sierpniu -po nim minęła mi poranną nerwowość i lęk ,pierwszy raz w życiu pomimo nerwicy makowej udało mi się samej pojechać autem do Szwecji ,nie bałam się podróżowania, nie marzyłam często cisnienia i pulsu ,lepiej rozmawiało mi się z ludźmi, chodziłam na imprezy ,gdzie zawsze wcześniej tego unikałam. Przestałam brać w kwietniu tego roku ,skłoniła mnie do tego praca zdalna ,czyli mniejszy kontakt z ludźmi, od kilku miesięcy nie miałam ataku lęku i chyba poczułam się za pewnie .W lipcu tego roku lęki się nasiliły, więc od razu postanowiłam wrócić do tianeptyny.Teraz zazywam od 3 tygodni ,przez Pierwsze 2 tygodnie jak przy pierwszym razie gdy je brałam, dosyć mocny ból głowy, 3 dni niesamowitej migreny -nie miałam takiej od kilku lat ,natomiast śpi mi się dobrze ,kładę się i po prostu urywa mi się film ,rano jeszcze trochę bym pospała, ale trzeba wstawać do pracy ,czasem sny - dla mnie bardzo przyjemne ,lek mnie wycisza ,ale czasem szczególnie po kawie czuje wkurwa, nie wstaje z lękiem,do pracy nie jadę spięta, jestem poważniejsze w kontaktach z innymi ,zaczęłam wychodzić do znajomych i nie dostaje w tym czasie ataków paniki .Ponieważ pracuje umysłowo i niestety w multitaskingu ,nie stresuje mnie to jak zwykle.Na mnie działa i nikt mi nie wmówi ,że to placebo, natomiast trzeba liczyć się z tym ,że na każdy organizm będzie działał inaczej .Mi niestety w ogóle nie podchodzą SSRI, tragedia .Nie mam potrzeby mierzenia pulsu i cisnienia .Na nerwice lękowo-depresyjną wlecze się od 2007 roku na początku głównie psychoterapia. U mnie zaburzenia powstały jako skutek stresu pourazowego -podobno ,ale wtedy też zaczęły się moje problemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy ta tianeptyna faktycznie powoduje koszmary, bo straszą w ulotce... a nie chciałbym przeżywać tego drugi raz jak miałem na Ketrelu koszmary...

 

No i czy ktoś może coś wyczuł działanie odbudowujące na neurony... czy tianeptyna wpływa na koncentrację i myślenie??? Myślę, żeby ta tianeptyna była zamiennikiem dla pregabaliny, która leciutko mnie czasem otępia jakby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 16:45, melon432 napisał:

Pasuje, a zwłaszcza do sertlaliny

Siemka moglbys rozwinac?

W sensie chodzi mi o polaczenie tianeptyna plus ssri? Czy takie polaczenie np mogloby byc przydatne w terapii alkpholizmu? Z jednej strony wyciszenie po ssri a z drugiej opioiodowe dzialanie tianeptyny? Nie bralem nigdy obydwu na raz ale teoretucznie to moglby byc swietne polaczenie na depresje ktore nie obniza libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 09:35, chester napisał:

@oko.grzegorz. Ja biorę kilka miesięcy ze 100 mg sertraliny. Dla mnie ok. Niweluje skutki uboczne po Zolofcie, działa na napęd. Są badania, które potwierdzają skuteczność dodania tianeptyny do SSRI, chociaż wydaje się to egzotyczna kombinacja.Na mnie działa.

Zdrowia.

 

A poprawia u ciebie u funkcje poznawcze? Lepsza pamięć, motywacja, koncentracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarekWawka01 napisał:

 

A poprawia u ciebie u funkcje poznawcze? Lepsza pamięć, motywacja, koncentracja?

 

Marek a co Ty na to co pisalem ? Wyczytalem na hypperreal ze sie fajnie te leki lacza i nastepuje synergia, w zasadzie wczoraj kolo poludnia wzialem pierwsza tabse Pronoranu a dzis rano druga , w nocy ledwo spalem. A co pisza ze mix ten daje duzo energi i wogole fajnie sie komponuje. Na libido dziala korzystnie tez itd

Edytowane przez PiotrekLondon
brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PiotrekLondon napisał:

 

Marek a co Ty na to co pisalem ? Wyczytalem na hypperreal ze sie fajnie te leki lacza i nastepuje synergia, w zasadzie wczoraj kolo poludnia wzialem pierwsza tabse Pronoranu a dzis rano druga , w nocy ledwo spalem. A co pisza ze mix ten daje duzo energi i wogole fajnie sie komponuje. Na libido dziala korzystnie tez itd

 

Nie no Pronoran to na dopaminę, to ostry lek, odradzam... najpierw zapytaj lekarza zanim zaczniesz cokolwiek miksować. A tianeptyna to podobno słabiutki lek, nie powinien zaszkodzić, ale proszę cię, nie rób niczego samemu... Jak przeczytałem przy Pronoranie o omamach to zmroziło mnie... więc wiesz

 

Przeczytaj sobie moje odczucia po Ludiomilu, o których pisałem w wątku o Paroksetynie... nie było zbyt wesoło, noradrenalina podniesiona, nadciśnienie mam teraz, ale nastrój mimo wszystko w miarę ustabilizowany, śpię normalnie. Noradrenalina też idzie w parze z dopaminą, to prawie to samo.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Marek dalej biore Ludiomil 150mg do wczoraj w parze z 150mg Chlorprotixenu. Efekty raczej slabe , gdyby nie Sedam bylo by cienko. Jak nie noradrenalina ani serotonina to cos musi byc chyba dopamina ? Nie ma zbytnio innego wyjscia. Jestem zmuszony eksperymentowac niestety a musze zobaczyc co pisales o Ludiomilu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×