Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje bardzo wielu leków,szkoda bo w sumie nie znalazłem prawie żadnego ,który biorę,ale dla niektórych napewno będzie ok!!

 

No to ja miałem szczęście. Leki, które mnie interesowały, akurat były na liście.

http://www.doz.pl/apteka/

Tu można sobie samemu, wypełniając fikcyjną receptę, sprawdzić cenę (zapewne też nie wszystkich) leków.

 

A najlepiej to iść do apteki i się zapytać, tam mają obowiązek poinformować Cię, na twoją prośbę, o cenach wszystkich leków i ich tańszych zamienników, albo przynajmniej o tym najtańszym. ;)

 

---- EDIT ----

 

Brakuje bardzo wielu leków,szkoda bo w sumie nie znalazłem prawie żadnego ,który biorę,ale dla niektórych napewno będzie ok!!

 

Mam, w końcu znalazłem coś konkretnego! (zestaw dla leniwych :P)

 

http://bil.aptek.pl/servlet/bil/start

 

Tutaj jest już wszystko! Strona z Ministerstwa Zdrowia, oficjalny informator o lekach. Znajdziesz tam ceny wszystkich leków(oryg. i zamienników) , dowiesz się czy są refundowane itp.

Polecam wyszukiwać w wyszukiwarce :P po nazwie chemicznej leku. Wcześniej musisz se sprawdzić jaka jest miedzynarodowa nazwa danej substancjii, np. dla sertralina - sertralinum . Dzięki takiemu podejściu pojawią Ci się wszystkie dostępne odpowiedniki jakie są na polskim rynku, dopuszczone przez MZ.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nalezy zorientowac sie co wchodzi w sklad naszego laeku nastepnie zorientowac sie co do zamiennikow, zawieracych ta sama substancje (czyli tego samego leku) w nizszej cenie.

Dla przykladu nie ma sensu kupowac xanaxu jesli mozemy kupic zomiren lub afobam, ten sam lek tylko ze duzo tanszy... bo nie z hameryki tylko ze slowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi moj rodzinny dal recepte na Xanax SR 0,5mg doraznie bo go poprosilam, oczywiscie bez literki ''P'' bo to cholerna Polska. U mnie kosztuje 35zl, a Wy ile daliscie?

jest cos co ma ten sam skladnik co xanax ale jest tansze i moge go kupic zamiast xanaxu (na tą sama recepte) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jak zażywasz doraźnie to IMO lepiej bez literek SR. Możesz śmiało kupić zomiren na tą samą receptę. Kosztuje około 11 do 18 zł za wersję 1 mg 30 tabletek. 0.5 mg jest oczywiście tańsza. Około 9 zł. Podobne ceny ma też Afobam. To wszystko i kilka innych (droższych już) to dokładnie to samo jest. Ja na sobie nie widzę żadnej różnicy w działaniu.

 

Ale to zamiast wersji SR Xanaxu - czyli zamiast zwykłego Xanaxu. Odpowiednik Xanaxu SR to Zomiren SR - około 15 zł (co ciekawe - bo Xanax SR kosztuje praktycznie tyle samo co Xanax).

 

 

Ja wolę mieć przy sobie 1mg tabletki zomirenu. Są w listku więc można mieć listek lub wycięty kawałek w portfelu. Jak wolisz w fiolce to Abofam jest dostępny w obu wersjach.

 

 

I ogólna uwaga - to są leki BARDZO uzależniające. Więc najlepiej bierz tylko jak koniecznie musisz.

 

[Dodane po edycji:]

 

Acha - możesz napewno wziąć Zomiren SR na tą receptę. Ale nie wiem czy dostaniesz zwykły (IMO doraźnie lepszy - bo błyskawicznie w porównaniu z wersją SR zaczyna działać i trochę szybciej kończy).

 

 

Prawo jest tu trochę niejasne. Bo mówi, że farmaceuta ma obowiązek wydać generyk na receptę na inny refundowany lek o ile jest w tej samej dawce, ta sama ilość tabletek, etc. Ale kruczek jest w słowie "refundowany". Xanax ani Zomiren nie są refundowane (bez różnicy z P czy bez - ta sama cena). Więc w sumie od dobrej woli zależy. Ale naprawdę trudno trafić na takiego co ma złą wolę. Bo co prawda prowizji od Xanaxu będzie miał więcej - ale możesz tam np. więcej nie pójść. :) So..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedz :) Jutro przejde sie do apteki i zapytam czy mi da ten Zomiren SR na ta recepte z Xanaxem. Zalezy mi zeby ten sam sklad byl, bo Xanax dobrze na mnie dziala. Uzaleznienie mi nie grozi, bralam na stale tylko miesiac, potem doraznie raz na kilka miesiecy, teraz tfu tfu nie mialam ataku od czerwca, wiec rzadko mi potrzebny :) Wystarcza swiadomosc, ze mam go w kieszeni.

I wole SR niz zwykly, bo wole jak pozniej dziala ale za to dluzej, u mnie najgorzej zawsze jest pozbierac sie po ataku, dlatego SR dla mnie jest lepszy nawet doraznie.

Dzieki jeszcze raz, jutro Wam napisze czy mi zamienila w aptece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się cieszę, bo ostatnio moja pani doktor przepisała mi duze opakowanie seronilu 100tabl po 20mg za 31zl, a to jest duzo taniej bo opakowanie 30tabl po 20mg koszt ok20 zl.... :shock: niestety jednak nie w kazdej aptece mają takie duze opakowanie i zanim je dostalam, musialam pojsc do 7aptek az w końcu znalazłam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaminila mi babka w Aptece Xanax 0,5 mg SR na Zomiren 05,mg SR, Xanax za 30-35zl w roznych aptekach, Zomiren za 18zl, 30 kapsulek kazdy, spora roznica. Dzieki za podpowiedz :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Poprawka- Zomiren jest produkcji slowackiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jaki jest najtańszy obecnie dostępny lek zawierający Fluoksetynę? Od miesiąca biorę Andepin, za który płacę 6,5 zł, to może nie dużo, ale dla kogoś kto nie pracuje to każda kwota jest duża, zwłaszcza, że jedno opakowanie starcza mi na 2 tygodnie. Może jest jeszcze jakiś tańszy zamiennik Andepinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×