Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy wiecie może coś na temat interakcji Harmonetu z Seronilem? Mój ginekolog powiedział tylko, że nie zna Seronilu,

 

Jak można nie znać najpopularniejszej grupy SSRI? Co to za lekarz? To niech się skonsultuje. Powiedz mu więc, że to Prozac/fluoksetyna (to jest to samo). Albo zmień ginekologa na takiego który się choć trochę orientuje w Twoich innych dolegliwościach. Z informacji przezemnie posiadanych większość się zna więc...

 

IMHO Seronil nie powinien wpływać na żadne hormony, ale...

Raczej psychiatra będzie mało wiedział. On raczej będzie wiedział co mu mogą szkodzić jakiś hormony w jego lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Kobietki

 

Szukam kobiet które razem z lekami na nerwicę ,depresję przyjmują tabletki antykoncepcyjne...

Lekarz mi przepisał teraz pigułki,ale zastanawiam sie jak bede sie czuła ...??

 

Biore Citabax na depresję.

 

Pani doktor mówiła ,że to łagodne leki antykoncepcyjne...więc nie powinno być problemu.

 

Być może wyleczę sie z depresji????

Słyszałam,że zdrowe kobiety biorące pigułki dostają depresji :D więc może Ja chora na depresje wyzdrowieje :?::?::?:

 

A jak libido spadnie mi do zera???

 

Piszcie jakie macie doświadczenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę antydepresanty - dokładnie fluoksetynę 20mg dziennie a przy tym biorę tabletki antykoncepcyjne - lekarz psychiatra sam zalecił taką formę antykoncepcji, stwierdził, ze najważniejsze narazie jest moje zdrowie i lepiej żebym nie zachodziła w tym momencie swojego życia w ciążę......

Poza tym brałam już tabletki wcześniej zaczym dopadła mnie nerwica i depresja...potem przestałam brać .....także to chyba nie jest uzależnione od tabletek antykoncepcyjnych.

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne nie powinny wpływać na libido, niestety antydepresanty je obniżają ale to powinno poprawić się wraz z wzrostem dobrego nastroju..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Ja mam takie pytanie,czy Ktoś nie orientuję się może czy jednoczesne zażywanie yasminelli i leków przeciwdepresyjnych setaloft100 i hydroxyzinum i jeszcze antybiotyku furaginy na zapalenie pęcherza,wpływa na skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę antydepresanty (aktualnie wenlafaksyna, była też fluoksetyna i sertralinum), jednocześnie środki antykoncepcyjne (niestety muszę, mam problemy hormonalne). nie zauważyłam, żebym wychodziła z depresji i tyle, czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale nie mam pojęcia czy to wpływ antykoncepcji. Faktycznie na ulotce wyraźnie piszą, że antykoncepcja (konkretnie Jasmin) może powodować depresję. Ale chyba jakiś drastycznych zmian nie ma.

Libido mi chyba nie spadło (chociaż z powodu aktualnego braku faceta, nawet nie miałabym nic przeciwko :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(Jestem z dziewczyną którą kocham juz 7 miesiecy, od 3 miesiecy uprawiamy stosunek, zanim zaczęlismy poszliśmy do ginekologa by dowiedziec sie o środki antykoncepcyjne i zapisała mojej dziewczynie jakieś tabletki co sie nazywają jakoś jasmile czy coś, po pierwszym opakowaniu nic nie zaobserwowałem, cieszyłem się, że wszystko jest ok ale przy 2 zaczęła się mnie czepiać o jakieś błachostki, że pisze wono smsy, że się pociąg spóźnia i takiego typu rzeczy zaczynaly male kłótnie bylo to dość dziwne dla mnie bo nigdy taka nie byla do mnie ale nie łączyłem tego z tabletkami, gdy zaczęła zażywac 3 bylo gorzej, zaczęła dostawać depresji oskarżać mnie, że podrywam inne dziewczyny choć jestem jej wierny i powód do kłótni miala zawsze, wyzywala mnie np. że jest brzydka pogoda:( i jeszcze dostała gdzie niegdzie szorstką skórę:((.

Pomóżcie ja już nie mogę ja ją kocham ale ja wysiadam psychicznie kłócimy sie prawie codziennie, codziennie ma powód ja staram sie jakos jej przytakiewać że ma rację ale już nie mogę, coraz częściej wyprowadza mnie z równowagi, wiecej wybucham i krzyczę nie potrafię wytrzymać z osobą ktorą kocham a ona mnie :(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja biore paromerc antydepresant i regulon antykoncepcje i powiem szczeże,że to ma jakiś wpływ na zdrowie,robiłam ostatnio pruby wątrobowe i wyszły mi podwyższone psychiatra doradza żeby nie panikować uważać na diete i powturzyć badanie,a ginekolog gdy mu powiedziałam że biore paromerc zaczoł się ze mnie śmiać po co to łykam i kazał natychmiast odstawić i cholera kto ma racje bądz tu mądry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi przyszedl czas na mnie

 

hmm ciekawi mnei czy antykoncepcja wchodzi w intreakcje z Srri

i stilnoxem i na sen Lerivonem...

 

:roll:

ginekologa o to pytac raczej powinnam ale to dopiero jutro

a was pytam czy ktos stosowal i jak dzialaly;)

 

wlasciwie lekow nie lykam juz zadnych od 3 tygodni ale wole wiedziec na zapas gdybym miala wrocic do brania ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałabym zwrócić się z tym bardzo ważnym dla mnie pytaniem do eksperta w tej dziedzinie. Otóż pytałam się swojego ginekologa, zadałam pytanie na innych forach, rozmawiałam z farmaceutą, czytałam w Internecie, przestudiowałam ulotki i ciągle nic...Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy antydepresanty, (w moim przypadku, to Velafax), wpływają na działanie pigułek antykoncepcyjnych (Microgynon21). Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości? Zaprzestałam łykania antydepresantów, żeby niepotrzebnie nie mieszać sobie w głowie ewentualnym zajściem w ciążę, jeśli faktycznie obniżają one skuteczność pigułek anty, ale czuję się coraz gorzej, bo nie przyjmuję ich od ponad miesiąca i jednak wolałabym wrócić do ich zażywania. A oczywiście łykanie antydepresantów i hormonów oraz stosowanie przez cały ten czas prezerwatyw, jako dodatkowego zabezpieczenia mija się wg mnie z celem. Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×