Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest zaburzenie osobowości ?


Peter_HS

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam bardzo trudny problem - przejawia się on tym, że nie mogę niczego zrobić - nie mogę się uczyć (a zdaję maturę w 2013), nie mogę robić pracy domowej, ciągle tracę koncentrację, a jak się zmuszę, to mam wielki stres i co chwila szukam pretekstu, żeby od tego odejść. Tak mam najczęściej, choć czasami na długie okresy czasu nie mam tego problemu w ogóle. Czy to jest jakiś problem z moją osobowością ? Co zrobić, żeby z tego wyjść ? Matura się zbliża, i od ponad miesiąca nic nie robię, help !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - prokrastynacja, brak pewności siebie, może i dystymia... Ale diagnozę to dostaniesz w gabinecie psychiatry lub i pedagoga szkolnego.

Warto poczytać:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prokrastynacja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dystymia

 

Leczenie przedstawi ci pewnie lekarz, ale pewnie to będzie coś w stylu SSRI i koniecznie psychoterapia.

Ale może to też być coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, nie wiedzialam ze z Ciebie taki diagnosta :D Nie ma to ja komus choroby wyszukac :roll: i nakrecic jeszcze bardziej

 

Śmiej się śmiej. Baw się dobrze, ale nie pisałbym tego co wyżej, gdybym nie znał tego osobiście i nie miał zdiagnozowanego w odpowiednim czasie... Niestety w moim przypadku otoczenie nie dało mi żyć, niszczyło mnie jak tylko mogło z racji "lenistwa" vel "taki zdolny a leniwy!" i dopiero po latach wiem co mam i z czym muszę się mierzyć praktycznie na codzień.

 

Ale mniejsza - @Peter - przejdź się do psychologa lub pedagoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter_HS,

też mi to na lenistwo wygląda i cierpi na nie poro osób, które maja żle oceny

Właśnie w tym rzecz, że ja nie jestem takim typem, który nie potrafi się uczyć. Ja chodzę do biol-chem, i bardzo lubię się uczyć biologii, jak się w to wciągnę, i potrafię dostać świetne oceny. Problem jest przed - zanim zacznę, mam okropnego stresa, mam dylemat, czy się uczyć, czy nie, wpadam w jakby małą panikę.

nie wyszukuj sobie chorób/zaburzeń!

Nie o to mi chodzi, abym robił z siebie męczennika, jestem po prostu ciekawy, czy można to jakimiś metodami psychologicznymi wyeliminować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Candy14 - póki co to nie znasz mnie i nie masz prawa wypowiadać się ani o mnie, ani o tym co u mnie zdiagnozowano. Nadto mowa w tym wątku jest o problemie Petera.

 

@Peter - o podobnych problemach rozmawialiśmy wczoraj na pewnej grupie, i to jest właśnie prokrastynacja. Szanowna Candy może sobie zaprzeczać, poskakać i pokrzyczeć co najwyżej, ale póki nie znajdzie żadnego mądrzejsszego wyjaśnienia, to musi niestety pogodzić się z tym, co potrafią i wiedząlepiej od niej inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×