Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      24
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Popiół, to wypróbuj wellbutrin, może ssri i snri nie są dla ciebie. mi w pewnym momencie ani wenlafaksyna nie poprawiała nastroju ani ta ''zajebista'' mirtazapina, dopiero well zadziałał

 

 

ale aktualnie bede trzymac sie chyba tego, bo nastrój jest spoko i co najważniejsze nie ma lęków i śpię doskonale :) co prawda wróciło zmęczenie podłe, wykończenie i muszę ratować się energetykami, choć nie bardzo to działa i motywować się do wszystkiego, ale od tego jest życie, żeby walczyć i każdy się męczy i trzeba z tym żyć, wolę to niż lęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm mam to samo z wenlafaksyna, nie czuje żadnego działania leku, żadnych skutków ubocznych itp. jak bym wcinał witaminę c. Najgorsze jest to że wróciła koszmarna depresja, nie jestem w stanie funkcjonować w jakiejkolwiek sferze życia, jedyne rozwiązanie jakie widzę to śmierć przez samobójstwo. Już nie wiem gdzie szukać pomocy, ta choroba zawsze wraca.

 

Że zawsze wraca przekonałam wielokrotnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w pewnym momencie coś w mózgu nie zatrybi i wszystko się wali do góry nogami w przeciągu jednej chwili. A leczenie tego gówna trwa miesiącami.

Popiół długo bierzesz już te leki? wiesz czasem potrzeba kilku miesiecy aby odczuć jakąkolwiek poprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, brałam i tak i tak. A nie bawię się w takie duże dawki, bo po co? im większa tym bardziej muliła w dzień, masakra. teraz jest znośnie, więc nie będę bawić się w eksperymenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko samą mirtazapine stosowałem ok 2,5 miesiąca w dawce 30mg, niestety lęk z rana był czasami nie do zniesienia, nastrój też chwiejny. Być może ze stabilizatorem nastroju było by lepiej. Z tą depresją różnie też u mnie bywa, raz przebiega z okrutnym lękiem, drugi raz bez lęku, czasem przechodzę taki cykl mieszany z wahaniami nastrojów podbiegającymi pod "chad" tylko że bez manii.

 

Że zawsze wraca przekonałam wielokrotnie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w pewnym momencie coś w mózgu nie zatrybi i wszystko się wali do góry nogami w przeciągu jednej chwili. A leczenie tego gówna trwa miesiącami.

Popiół długo bierzesz już te leki? wiesz czasem potrzeba kilku miesiecy aby odczuć jakąkolwiek poprawe.

ladywind właśnie to mnie dobija, trzeba czekać czasami 2 miesiące aż lek zadziała, leczysz się i leczysz a to wszystko jest jak domek z kart, to gówno zawsze wraca.

Jestem na tym zestawie dopiero 3tyg więc czekam dalej na działanie, tylko to czekanie w takim stanie to męka przez piekło.

 

CórkaNocy do wellbutrinu przymierzam się już od roku, tylko ja jestem człowiekiem który ciągle żyje w stresie i lęku i obawiam się że well będzie ten stan potęgował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, skoro masz problemy z depresją z lękami i wahania nastroju może warto spróbować antydepa który nie ma wpływu na napęd np. paroksetyna, escitalopram, fluwoksamina. Wiem po sobie biorąc fluoksetynę i Wellbutrin, że leki pobudzające mogą przyczynić się do wahań nastroju. Teraz zacząłem brać paroksetynę i widzę że robi się na niej coraz bardziej stabilnie do tego ze świetnym działaniem przeciwlękowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, nie mam za bardzo wyboru. Ostatnio mam problemy głównie z lękami więc paro wydaje się dobrym rozwiązaniem. Mógłbym brać dalej fluo ale nie chcę przez sztuczne pobudzenie. Lamo solo okazało się niewypałem.

Jak na razie lęki się zmniejszyły a do tego mogę się spokojnie odprezony walnąć na kanapie co nie było mi dane na fluo i Well. Poza tym przy wprowadzeniu paro nie muszę brać benzo bo nie nasila lęków. Odpukać jak na razie nie ma nadmiernej sennosci ani anhedonii więc po prostu jestem dobrej myśli.

Ps A którędy droga? Narzekać że leki trują, ze SSRI sa zle? Po antydepach subiektywnie lepiej się czuje i obiektywnie dobrze funkcjonuję. Przy fluo narzekałem na napęd przy paro będę pewnie narzekał na libido i apetyt. Co nie zmienia faktu, że mają one swoje pozytywne działanie. To zawsze bbędzie bilans zysków i strat, trzeba się z tym pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem...tylko dobrze pamietam jak narzekales ze wieczorami juz zasypiales na paroksetynie bo nie dawales rady funkcjonowac. Do tego musiales kilka kaw dziennie pic bo zasypiales na niej na stojaca. To jest najsilniejszy sedatywny lek wsrod ssri i jego sedatywne dzialanie moze ujawniac sie wlasnie po kilku tygodniach.

 

 

Pisales tez , ze przy paroksetynie czules sie jakbys byl w bance odciety od uczuc. Sam zastanow sie czy dobrze robisz....bo mi sie wydaje ze zla droge znowu obrales. Z reszta pomysl...ciagle zmieniasz te leki a mimo to funkcjonujesz...bez nich mysle funkcjonowalbys tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Nie brałem antydepów od końca maja (samo lamo) i wszystko wróciło. ..permanętny ciągły lęk i strach niezależnie od miejsca i otoczenia. Nie mam ochoty na taką wegetacje. Nie da się funkcjonować w takim lęku że aż trudno zebrać myśli usiedziec w miejscu skupić się na rozmowie czytaniu itp. Nie wiem czy paro działa sedatywnie, w końcu zalecane jest branie rano. Wydaje mi się że te objawy które przywolujesz występowały od paro niezależnie.

Ps Zastanawia mnie postawa Twoja i paru innych forumowiczów żeby zniechęcać do brania leków. Czemu to ma służyć? Komuś pomagają bierze, nie pomagają nie bierze. Żadna filozofia. Nie bierzesz ale daj brać innym:-) Mogę Ci obiecać, że jak tylko nie będę widział żadnych korzyści z brania, to przestanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wenlafaksyna byłaby spoko? mnie nie muli tak bardzo ale też nie energetyzuje, ta zamułka jest do zniesienia a do tego kasuje mi wszyściusieńkie lęki. w tym momencie to takie popadanie ze skrajności w skrajnosc - z czegos aktywizujacego od razu na maksymalnego zamulacza - paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, Brałem wenle przez trzy lata. Mój najlepszy antydepresant. Aktywizowala i działała świetnie przeciwlękowo. Ale przestała.

Bardziej sedatywna od paro jest fluwoksamina. Ale nie przesadzajmy pto nie są neuroleptyki. Wydaje mi się że jedne działają na napęd inne nie ale LPDnie są zmulaczami i z założenia powinny motywować i aktywizowac.

 

-- 14 sie 2013, 22:24 --

 

lubudubu, nie bronię bo za krótko biorę. Po prostu mam wrażenie że senność i kawy wynikały z pogorszenia a nie z winy paro.

Mam nadzieję że nie będzie tak jak napisałeś ale nie wykluczam. W końcu nie chcę przespać życia, jak też nie chcę przeżyć go w lęku. Chociaż po ostatnim okresie chcę tylko spokoju i dystansu nawet kosztem sennosci.

A Ty bierzesz coś teraz? Gdzieś pisałeś że się przymierzasz:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna za pierwszym podejściem zadziałała u mnie rewelacyjnie, stabilny nastrój i wyeliminowane lęki, terapia trwała jakieś 8 miesięcy, niestety paro u mnie oznacza kastracje chemiczną, niemożność osiągnięcia orgazmu podczas stosunku, brak odczuwania przyjemności ze stosunku czy masturbacji no i członek staje się mniej wrażliwy na bodźcie dotykowe (wrażenie jak by był 60% mniej unerwiony niż powinien) Z tego powodu przerwałem terapię, no i depresja wróciła ze zdwojoną częstotliwością zachorowań.

 

Paro to był mój pierwszy ssri którym się leczyłem, zadziałał najlepiej z pośród wszystkich leków jakie dotąd stosowałem. Niestety przy drugim podejściu paroksetyna już nie zadziałała, być może potrzebna by była zdwojona dawka z pierwszej terapii np. 40mg.

 

elfrid u mnie paroksetyna pokazała swoje pełne działanie po ponad dwóch miesiącach, przyjmowana w niezmiennej dawce 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, No to idź tym tropem i spróbuj innych nienakręcajacych leków jak fluwoksamina, escitalopram, mirtazapina i manseryna albo trazodon. Te trzy ostatnie bez wpływu na f.seksualne.

PS Ale na prawdę na paro wraz z biegiem czasu to się nie poprawia? Bo faktycznie przyjemność jest mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trazodon, miansa, mirta solo nie dają u mnie rady.

 

No u mnie po 8 miesiącach zbyt wiele się nie poprawiło w tej kwestii, jeśli masz dziewczynę to dobrą opcją jest pomijanie dawki w dzień planowania stosunku. Z czasem wzrosła u mnie ochota na seks ale niestety nie potrafiłem czerpać z tego przyjemności a bez pominięcia dawki o orgazmie mogłem pomarzyć.

 

Rozważam też powrót do paroksetyny, ale będę musiał próbować większych dawek bo widzę że wzrosła u mnie tolerancja na ssri/snri.

 

Edit:

 

Dam jeszcze trochę czasu tej wenlafaksynie może zaskoczy, wskoczę na 300mg i będę czekał, dziś miałem parę przebłysków nadziei że może kiedyś zwalczę tą chorobę, niestety nadal męczą mnie mocne planowane myśli samobójcze. Może jakoś to przetrwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, jak widzę libido jest dla ciebie tak samo istotne jak dla mnie a z własnego doświadczenia na wenli nawet na 75 mg dojście to był koszmar a na sertralinie 50 mg (przy większym potencjale przeciwlękowym jak 75 wenli) jest dobrze orgazm to nie problem :) jest trochę słabszy wzwód ale to można zawsze poprawić żeń-szeniem argininą itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×