Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      24
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w czasie zimy gdy postanowiłem brać samą mirtazapinę przez dłuższy czas po paru tygodniach byłem bardzo zaskoczony jej zadziałaniem na anhedonię. To było tak, że po wielu dniach bez żadnego efektu zaczęły się pojawiać takie w których dostrzegałem to co mnie kiedyś cieszyło, zaczynało mnie to ekscytować i cieszyć i chciałem się tym zajmować. Czytałem opinie ludzi na zagranicznych forach i sporo osób ma efekt "pstryczka" - długo biorą i nie ma żadnych oznak poprawy aż nagle jakby ktoś zapalił światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, a czemu nie podniesiesz sobie mirty do 30mg albo 45mg. To świetny lek przeciwdepresyjny który też zwiększa motywację i radość życia tak jak pisze Miko. Sam brałem mianseryne w dawce 60mg i efekt był znakomity. Niestety tycie, puchniecie. Dlatego teraz boję się spróbować z mirtą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem wtedy dni ale było tak, że nie dawał żadnych oznak poprawy poza wpływem na sen - głęboki sen i ciekawe sny od pierwszych dawek. Później były takie przebłyski, pierwszy raz miałem coś takiego na tym leku dopiero - gdy patrzyłem na słońce i niebo to takie miłe uczucie nadziei i jasnego nastroju, na SSRI nigdy czegoś takiego nie miałem. Ludzie i tak za mało czasu dają samej mircie, a to lek który może zaskoczyć szybciej ale zazwyczaj potrzebuje wielu tygodni jak i inne leki.

 

Lek mimo że działa inaczej niż SSRI to może początkowo nasilać lęki, dlatego można się ratować benzo.

 

elfrid mirta w wyższych dawkach ponoć mniej zwiększa apetyt, ale to pewnie kwestia indywidualna. A i kiedyś próbowałem mianseryny i ona bardziej zwiększa u mnie apetyt niż mirta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, a apetyt jest mniejszy niż na mianserynie? Z tego co pamiętam brales zarówno mirtazapine jak i mianseryne.

 

-- 15 sie 2013, 18:30 --

 

miko84, a apetyt jest mniejszy niż na mianserynie? Z tego co pamiętam brales zarówno mirtazapine jak i mianseryne.

 

-- 15 sie 2013, 18:30 --

 

miko84, a apetyt jest mniejszy niż na mianserynie? Z tego co pamiętam brales zarówno mirtazapine jak i mianseryne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, a czemu nie podniesiesz sobie mirty do 30mg albo 45mg. To świetny lek przeciwdepresyjny który też zwiększa motywację i radość życia tak jak pisze Miko. Sam brałem mianseryne w dawce 60mg i efekt był znakomity. Niestety tycie, puchniecie. Dlatego teraz boję się spróbować z mirtą.

Podnosilam do 30mg i też nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid mniejszy, na mianserynie miałem większy. Mirta bardziej pobudza niż mianseryna i więcej energii jest, na mianserynie większe osłabienie. Ciekawi mnie dawka 60 mg ale na razie nie kombinuję, poza tym to już trochu drogo.

 

ladywind a brałaś dawkę 30 mg mirty samej przez okres ponad 4 tygodni? Mirta a SSRI/SNRI działają w przeciwne strony - SSRI/SNRI agonizują te receptory które mirta blokuje, więc działanie jest inne niż mirty samej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, mnie mirta otępia strasznie nawet w dawce 15mg branej ponad dwa tygodnie... musi być podawana z czymś bo inaczej mam wrażenie, że straciłem połowę swojego IQ - po prostu staje się ciężko kapującym człowiekiem. Miesiąca aż nie brałem ale brałem nieco ponad dwa tygodnie i otępienie było wciąż, jedynie nieco senność z rana ustała. Nie szło tak funkcjonować w żadnym wypadku. No i coś co mnie strasznie zniechęca, na mircie derealizacja jest silniejsza (zauważalnie od 1-go dnia brania), chyba że dołożę coś aktywizującego (wenla/klomipramina) to jest na normalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bywa, różnie na każdego działa. U mnie SSRI nie powodowały takiej zmuły jak mirta, z czasem to maleje bardzo. Ale co z tego skoro SSRI nie zadziałały u mnie na nastrój, a anhedonię wręcz pogorszyły. Leczenie depresji to niestety na dzień dzisiejszy iście na kompromisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odniosłem wrażenie że mianseryna bardziej "osłabia" powoduje takie dziwne otumanienie, w dawkach 60mg czuć to wyraźnie, np. po pierwszych 60mg mianseryny miałem aż zawroty głowy i mdłości, o mało nie zwymiotowałem w nocy jak się przebudziłem na siku, mirtazapina w dawce 60mg dała tylko głęboką senność bez żadnych niespodzianek, więc różnica jest na pewno, u mnie np. po ok pięciu tygodniach stosowania mirtazapiny mija senność w ciągu dnia i apetyt utrzymuje się w normie, wzmożony apetyt to tylko pierwsze 2 tyg.

 

Kiedyś ponad 10 lat wstecz leczyłem się mianseryną dość długo bo ponad rok, był to mój pierwszy antydepresant, dobrze wspominam ten okres. Z tego co pamiętam senność i wzmożony apetyt mija całkowicie po dłuższym czasie, nawet zaraz po przyjęciu wieczornej dawki lek nie działał już na mnie nasennie w żadnym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół mianseryna to antagonista alfa 1, więc może powodować osłabienie przez spadki ciśnienia itp.

 

Ja senności w ciągu dnia nie mam, na SSRI już miałem większą. Największą różnicą jaką odczułem między mirtą a SSRI to działanie na nastrój i anhedonię - na SSRI nie miałem poprawy nastroju podwyżej poziom zero - nie było spadków ale ja nigdy nie miałem większych spadków nastroju, tylko u mnie był problem z brakiem pozytywnych emocji i nastroju. No a anhedonię SSRI wręcz pogarszały - ten prawie rok na paro to był regres w pracy i nie czułem przyjemności z pasji więc je prawie całkiem wykluczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, mi apetyt na mircie mimo brania wenlafaksyny czy wellbutrinu nie przeszedł, cały czas jest taki sam, duużo większy niż przed braniem, ale na szczęście wagę utrzymuję stałą, bo powstrzymuję się przed niezdrowym obżeraniem

 

zaczyna mi po odstawieniu wellu dokuczać ta podła anhedonia :/ ale póki co daję radę, jest dobrze, staram się nie narzekać, nie musi być cały czas kolorowo i euforycznie, życie takie nie jest, potrafię się roześmiać w towarzystwie, czasem mnie coś rozbawi, więc źle nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w ogóle sądzicie o dodaniu lamotryginy do mixów typu CRF? Ja ciągłymi wahaniami jestem wykończony, miałem je nawet będąc pół roku cały czas na jednakowej dawce monoterapii paroksetyną. Wieczne huśtawki, co najmniej kilkanaście razy dziennie - od mega dołu do wielkich nadziei, pozytywnego nastawienia itp. Dodam, iż będę mieć prawdopodobnie zdiagnozowaną osobowość chwiejną emocjonalnie typ impulsywny (wszystko na to wskazuje), więc dla mnie to kolejny argument, który jest za włączeniem lamo do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, Lamo to dobry pomysł. Sama nie daje rady na depresję i lęki ale na wahania nastroju i pobudzenie po SSRI jest dobra, miło wyciszy. Ja właśnie dodałem do niej paro.

 

-- 15 sie 2013, 20:42 --

 

Zresztą mam takie wrażenie że aktywizujace antydepy fluo wenla Well moklo, reboksetyna mogą przyczyniać się do wahań nastroju. Dlatego teraz próbuje neutralnej paro w połączeniu z lamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, ja niezależnie od rodzaju antydepa mam ostre wahania, kilkanaście razy dziennie to moje minimum (choć na wenli jest ich najwięcej). Dziś miałem myśli s., a po chwili już wielkie chęci na życie. To jest nie do zniesienia. Startuję jutro z sertraliną i mianseryną, myślę żeby we wtorek poprosić lekarza o lamotryginę. elfrid, płacisz 100%, czy lekarz kombinuje i kupujesz refundowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson też przechodziłem takie stany, to już podbiega pod "chad" więc stabilizator jest wskazany, według mojego lekarza lamotrygina daje też świetne efekty przy depresjach nawracających, tylko tu też potrzeba cierpliwości i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid mniejszy, na mianserynie miałem większy. Mirta bardziej pobudza niż mianseryna i więcej energii jest, na mianserynie większe osłabienie. Ciekawi mnie dawka 60 mg ale na razie nie kombinuję, poza tym to już trochu drogo.

 

ladywind a brałaś dawkę 30 mg mirty samej przez okres ponad 4 tygodni? Mirta a SSRI/SNRI działają w przeciwne strony - SSRI/SNRI agonizują te receptory które mirta blokuje, więc działanie jest inne niż mirty samej.

Samej trochę się boję , bo nie wiem jakby sobie poradziła z moją nn .

 

-- 15 sie 2013, 21:05 --

 

elfrid mniejszy, na mianserynie miałem większy. Mirta bardziej pobudza niż mianseryna i więcej energii jest, na mianserynie większe osłabienie. Ciekawi mnie dawka 60 mg ale na razie nie kombinuję, poza tym to już trochu drogo.

 

ladywind a brałaś dawkę 30 mg mirty samej przez okres ponad 4 tygodni? Mirta a SSRI/SNRI działają w przeciwne strony - SSRI/SNRI agonizują te receptory które mirta blokuje, więc działanie jest inne niż mirty samej.

Samej trochę się boję , bo nie wiem jakby sobie poradziła z moją nn .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, póki nie poczytałem nieco więcej o chad, przez chwilę to u siebie podejrzewałem, ale u mnie to prawdopodobnie po części kwestia osobowości chwiejnej impulsywnej. Zresztą sam nie wiem. W jednym momencie myślę o śmierci, a parę sekund później snuję marzenia, które napawają mnie optymizmem i mam ochotę skakać z radości. Wtedy zadaję sobie pytanie - co mi ku*** jest? :roll: Niepokoi mnie, że neuroleptyki takie jak pernazinum działają na mnie świetnie przeciwdepresyjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×