Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2024 o 08:56, Pssd98 napisał(a):

A próbował z was ktoś elektrowstrząsów? Mają one bardzo wysoka skuteczność leczenia depresji, więc może elektrowstrząsy by były w stanie pobudzić te szlaki, receptory ktore są odpowiedzialne za odczuwanie popędu, emocji. 

To już chyba hardcore.. Jakie Ty masz objawy PSSD? Masz coś na wzór dysautonomii / neuropatii małych włókien nerwowych / neuropatii autonomicznej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 14:10, lukas900 napisał(a):

To już chyba hardcore.. Jakie Ty masz objawy PSSD? Masz coś na wzór dysautonomii / neuropatii małych włókien nerwowych / neuropatii autonomicznej? 

Mam po prostu duża anhedonie, nie odczuwam radości prawie wcale i mam bardzo niski popęd do dziewczyn( prawie 0) problemy ze wzwodem etc.

Edytowane przez Pssd98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Piszę tutaj, bo zastanawiam się czy nie mam tego samego problemu co tutaj opisujecie. Może ktoś mi coś podpowie. Moja historia zaczęła się 15 marca 2024 r. kiedy to pierwszy raz w życiu wziąłem psychotropy, tj. duloxetine sandoz oraz pragiolę. Psychiatra przepisał mi to na nerwicę lękową i mimo, że uprzedzałem go, że bardzo zależy mi na zachowaniu sprawności seksualnej, ponieważ staramy się z żoną o dziecko to jedyne przed czym mnie ostrzegł to o możliwości wydłużonego orgazmu. Leki brałem od 15.03. do 19.03. i przerwałem ponieważ już na drugi dzień od wzięcia drugiej dawki zaniknęła u mnie potencja, czego obawiałem się najbardziej od początku. Teraz po prawie miesiącu od zakończenia brania tego świństwa nadal mam problem z potencją, nie jestem wstanie się podniecić, gdzie nigdy wcześniej w moim życiu nie miałem z tym żadnego problemu. Pomimo bardzo stresujących sytuacji w moim życiu nigdy nie miałem problemu z erekcją, zwłaszcza, że mam dopiero 34 lata. Przez ten miesiąc miałem jedynie parę epizodów w nocy, że czułem że mam erekcję. Raz udało mi się po wypiciu paru piw mieć wzwód, raz na próbę kupiłem braveran i też sprzęt po nim zadziałał. Ale jak po raz kolejny następnego dnia wziąłem braveran to już nie zadziałał. Zapisałem się do seksuologa, który twierdzi, że to przejściowe problemy, które powinny ustąpić po 3-6 miesięcy. Seksuolog zapisał mi suplementy diety: codziennie mam brać 3000 jd. wit. D, 600 g kozieradki, kore sosny nadmorskiej z L Argininą i 3-6 g L Cytruliny. Biorę to od około tygodnia i w sumie żadnej poprawy nie widzę. Ostatnio zrobiłem sobie jeszcze badania testosteronu, kortyzolu i prolaktyny - wszystko w normie. Nie jestem w stanie sam w trakcie masturbacji wywołać wzwodu, żona nie jest wstanie oralnie ani w żaden innym sposób mnie podniecić, a kiedyś (przed wzięciem tych leków) wystarczyło, że mnie dotknęła i już byłem gotowy. Teraz jedynie jak wieczorem zrobię trening to często w nocy mimowolnie mam erekcję. Psychiatra zaprzecza, że istnieje coś takiego jak pssd. I przepisał mi kolejne leki tym razem tritico i erlis. Nie wziąłem już nic więcej co mi przepisał bo boję się że zostanę z tym problemem do końca życia. Niestety coraz więcej faktów wskazuje, że mam pssd i będę miał tak już do końca życia. Coś mi się spieprzyło w układzie nerwowym czy czym takim i nie chce wrócić do normy. Co o tym myślicie? Myślicie, że to pssd? Co powonieniem dalej z tym robić? Jestem zrozpaczony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kokol napisał(a):

Witajcie. Piszę tutaj, bo zastanawiam się czy nie mam tego samego problemu co tutaj opisujecie. Może ktoś mi coś podpowie. Moja historia zaczęła się 15 marca 2024 r. kiedy to pierwszy raz w życiu wziąłem psychotropy, tj. duloxetine sandoz oraz pragiolę. Psychiatra przepisał mi to na nerwicę lękową i mimo, że uprzedzałem go, że bardzo zależy mi na zachowaniu sprawności seksualnej, ponieważ staramy się z żoną o dziecko to jedyne przed czym mnie ostrzegł to o możliwości wydłużonego orgazmu. Leki brałem od 15.03. do 19.03. i przerwałem ponieważ już na drugi dzień od wzięcia drugiej dawki zaniknęła u mnie potencja, czego obawiałem się najbardziej od początku. Teraz po prawie miesiącu od zakończenia brania tego świństwa nadal mam problem z potencją, nie jestem wstanie się podniecić, gdzie nigdy wcześniej w moim życiu nie miałem z tym żadnego problemu. Pomimo bardzo stresujących sytuacji w moim życiu nigdy nie miałem problemu z erekcją, zwłaszcza, że mam dopiero 34 lata. Przez ten miesiąc miałem jedynie parę epizodów w nocy, że czułem że mam erekcję. Raz udało mi się po wypiciu paru piw mieć wzwód, raz na próbę kupiłem braveran i też sprzęt po nim zadziałał. Ale jak po raz kolejny następnego dnia wziąłem braveran to już nie zadziałał. Zapisałem się do seksuologa, który twierdzi, że to przejściowe problemy, które powinny ustąpić po 3-6 miesięcy. Seksuolog zapisał mi suplementy diety: codziennie mam brać 3000 jd. wit. D, 600 g kozieradki, kore sosny nadmorskiej z L Argininą i 3-6 g L Cytruliny. Biorę to od około tygodnia i w sumie żadnej poprawy nie widzę. Ostatnio zrobiłem sobie jeszcze badania testosteronu, kortyzolu i prolaktyny - wszystko w normie. Nie jestem w stanie sam w trakcie masturbacji wywołać wzwodu, żona nie jest wstanie oralnie ani w żaden innym sposób mnie podniecić, a kiedyś (przed wzięciem tych leków) wystarczyło, że mnie dotknęła i już byłem gotowy. Teraz jedynie jak wieczorem zrobię trening to często w nocy mimowolnie mam erekcję. Psychiatra zaprzecza, że istnieje coś takiego jak pssd. I przepisał mi kolejne leki tym razem tritico i erlis. Nie wziąłem już nic więcej co mi przepisał bo boję się że zostanę z tym problemem do końca życia. Niestety coraz więcej faktów wskazuje, że mam pssd i będę miał tak już do końca życia. Coś mi się spieprzyło w układzie nerwowym czy czym takim i nie chce wrócić do normy. Co o tym myślicie? Myślicie, że to pssd? Co powonieniem dalej z tym robić? Jestem zrozpaczony. 

Stary, jakbym czytał swoją historię… 🙂 Też mam 34 lata, też się staraliśmy o dziecko kilka lat i też dostałem dragi od psychiatry na nerwicę lękową. To co się stało to wypisz, wymaluj mój przypadek. Ja mam nawet gorzej, bo mi leki tak rozwaliły układ nerwowy, że nie pocę się, skóra gorąca gdy było słońce, słabo mi, nie toleruję wysokiej temperatury i wysiłku - serce wali. Jakby jakaś dysautonomia układu nerwowego albo neuropatia autonomiczna. 2-3 miesiące libido leżało i kwiczało, erekcja to samo. Też dostałem l-cytrulinę. Gówno pomaga.. ja mam jakąś dysfunkcję mięśni dna miednicy, nerwy zwalone. Nie czuje prawidłowego parcia na pęcherz. Na szczęście sprzęt się poprawił i normalnie się z żoną kochałem ostatnio kilka razy tzn… normalnie, co to znaczy w ogóle. Erekcja na 75%, orgazm spoko, ale fajka znieczulona jak przez gumę. Nawet skóra w ciele, prądy i ciarki to już nie to samo co było. Chcesz to pisz na wiadomość prywatną do mnie, to Ci dam namiar na mój messenger. Możemy pogadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem SIĘ POCIĆ po Brintellixie :(

…i przez to ciało nie umie regulować temperatury, robię się słaby, serce bije szybciej i ściska w klatce, oddech jest płytki. Oprócz klasycznych objawów PSSD tj. znieczulony penis, pęcherz i skóra w ciele, słabe libido to ten objaw zaburzonej termoregulacji mi przeszkadza najbardziej. 
 

Ponadto mam wrażenie, że zwiększył mi się próg bólu. Gdy szedłem na spacer w słońcu dwa tygodnie temu przy temperaturze 27* to serce mi strasznie waliło i nie mogłem szybciej oddychać, skóra sucha i piekąca jakby. 
 

Co to się porobiło po tym leku? To wygląda jak jakaś dysautonomia układu nerwowego. Mam teraz brać inne prochy żeby to naprawić czy co? Nie mam objawów ze strony psychiki, chce żyć normalnie. Fizycznie mnie ten lek uszkodził. Nie wiem gdzie szukać pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2024 o 09:10, MiśMały napisał(a):

Miałem PSSD. Biorę leki jak w podpisie i jest spora poprawa w tej kwestii. Mam silne erekcje, nie ma przykurcza, zyły są stale widoczne. Jedyny problem, to kompletnie nie mogę dojść, nawet z pomocą filmików.

No to chyba masz, a nie miałeś 🤔

 

Ja mam nietypowe objawy po kilku miesiącach zażywania leków na nerwicę (wortioksetyna) i nie wiem co mam z tym zrobić. Nie mam ataków paniki, lęku jakiegoś przesadnego..

a moje objawy to:

- nie pocę się, brak zapachu potu tego, który minimalnie się pojawia,
- sucha i mało wrażliwa na dotyk skóra,
- znieczulone nerwy w pęcherzu, nie wiem kiedy iść do toalety,
- znieczulony członek i moszna, słabe doznania przy zbliżeniu,
- niskie libido i problemy z erekcją,
- płytki oddech, ucisk w klatce piersiowej, kołatanie serca (puls normalny 60-70-80+ zależy od wysiłku),
- gdy jest wyższa temperatura przytyka mnie, brak kondycji, ten płytki i nienaturalny oddech plus brak pocenia powodują, że się męczę,
- mam wrażenie, że mam wyższy próg bólu, wcześniej przed braniem leków miałem bóle somatyczne, teraz nawet głowa mnie nie boli tylko ucisk czuję,
- po wypiciu kilku piw nie czuję się pijany i w humorze, jedynie śpiący,
- nie mam przyjemności przy drapaniu pleców czy słuchaniu ASMR na słuchawkach, normalnie dostawałem od tego dreszczy, a teraz nic 😞
- gdy jest zimno to mam aż za duże drgawki, a gdy gorąco to skóra kłuje, piecze i jest mi aż za gorąco od środka,
- mam jakby wysuszoną śluzówkę oka..

Pewnie jeszcze kilka innych objawów, ale już nie chcę o tym rozmyślać. Komfort życia strasznie spadł, a chce robić różne rzeczy np. podróże, praca, spotkania ze znajomymi. Teraz to sport mnie męczy, nie umiem się upić, a orgazm to 30% tego co było. Leki brałem 4 miesiące i odkąd przestałem to wszystko się pojawiło i trwa. 


Ktoś mi coś podpowie? Co się mogło w mózgu poprzestawiać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×