Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mateina (Yerba Mate herbaty)


blitz

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle zastanawiam się, co oni mają z tymi zestawami "dla singla". To Yerbę kupują zwykle pary? Na walentynki się tykwy dostaje?

 

Jak się kupuje różne rzeczy na sztuki albo w komplecie, to zwykle nie jest na nich wypisany status związku.

 

Może to jest jakieś złe tłumaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, kiedyś liczyłam z kolegą, ile WWA jest w standardowej filiżance kawy i porcji yerby i jakoś podobnie wszystko wychodziło. Ja nie palę, rzadko jem coś z grilla, więc WWA nie mam tak dużo w organizmie 8) Myślę, że z yerbą trzeba jak ze wszystkim, co za dużo to niezdrowo, ale yerba ma jak dla mnie bardzo dobre działanie na przewód pokarmowy, dlatego po jakimś czasie zawsze do niej wracam i liczę na to, że zamiast WWA będą wchłaniać się polifenole, inne antyoksydanty, witaminki i minerałki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś piłam zieloną herbatę w herbaciarni, gdzie obsługa donosiła wodę na drugi i trzeci zalew, ale w trzecim już czułam wyraźne nuty wody przegotowanej ;)

Zobaczymy co wyjdzie, bo to też zależy jakie listki mi zapakowali do tego zestawu.

Pewne rzeczy po prostu trzeba sprawdzić na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam czajnikowy.pl dużo ciekawostek http://www.youtube.com/user/mailpatpl/videos

"Tak naprawdę Yerba Mate można parzyć wodą o każdej temperaturze! Jedźmy po kolei:

 

1. Woda zimna i zmrożona da nam terrere, czyli Yerba Mate zaparzone na zimno. Będzie nieco delikatniejsza w smaku i w mocy, ale przyjemnie nas ochłodzi i lekko pobudzi. Możemy zrobić 2-3 zimne zalania Yerba Mate i wciąż będziemy otrzymywać pełnowartościowy napar.

 

2. Letnia woda (30-40*C) da nam bardzo łagodne Yerba Mate, będziemy też musieli zdecydowanie dłużej zanurzać je w wodzie, żeby dostać swoją dawkę kofeiny.

 

3. Woda o temperaturze 50-60*C również świetnie sprawdzi się do długiego parzenia Yerba Mate, taki napar możemy wypić nawet pod wieczór.

 

4. 70-80*C da nam tradycyjną moc Yerba Mate, czyli mocnego kofeinowego kopa, ale także dosyć ciężki smak (szczególnie dla początkujących).

 

5. Woda 90*C bardzo szybko zaparzy nam Yerba Mate, dlatego po krótkim (do 1 minuty) parzeniu najlepiej przelać przez sitko nasz napar, żeby dłużej się nie parzył dając nieprzyjemny gorzki smaki.

 

6. Świeżo zagotowana woda generalnie nie jest polecana do Yerba Mate, ale i tu dosłownie przelewając wodą Yerba Mate przez kilka sekund można otrzymać bardzo szybko fajny mocny napar. Polecamy jednak takie parzenie tylko zaawansowanym Yerbo-pijaczom.

 

7. Gotowanie Yerba Mate daje również bardzo ciekawe efekty. Można na przykład zagotować mleko z prażoną Yerbą w garnku i otrzymać pobudzające mleczko, które po posłodzeniu znakomicie nasz ogrzeje w zimne zimowe poranki. Również gotowanie Yerba Mate w małej ilości wody (zrobienie esencji), a następnie dodawanie do tego słodkiego mleka sojowego znajduje swoich zwolenników na całym świecie."

 

No może się komuś przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba sobie po prostu zagotuję wodę i wleję do szklanki niech stoi, a jak będzie miała taką przyjemną jak dla mnie temperaturę pi razy drzwi to zaleję tykwę.

 

-- 31 lip 2014, 13:00 --

 

Jedyne co mi się nie podoba, to zmniejszenie apetytu, bo praktycznie nie posiadam takiego waloru :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsza na jaką trafiłam była strasznie gorzka, nie wiem czy to było Taragui bodajże. Najchętniej wypróbowałabym wszystkie. A Ty jaką masz?

 

pierwsza może "smakować jak zielsko i zalatywać tytoniem" jak to mówi większość osób, które częstuję :)

im dalej w yerbę, tym więcej rozkosznych nut smakowych można wyczuć :mrgreen:

 

-- 02 sie 2014, 21:21 --

 

hmm może intenso to nazwa odmiany, bo tak teraz czytam to chyba brazylijska mate. Ciekawe. Może Qrf nas oświeci :smile: ja piłam tylko argentyńskie i paragwajskie.

 

Intenso to pewnie jakieś określenie typu "100% yerby w yerbie", wątpię, że to jakiś gatunek. Co do dodatków, ja próbowałam wiele smaków, con anis (anyżowa), limón (cytrynowa), naranja (pomarańczowa), menta (mięta), hierbas serranas (zioła górskie), silueta (odchudzającą) i nawet jakąś z aromatem kawy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na upały dobra Taragui z kawałkiem pomarańczy, chociaż była jakaś cytrusowa inna dobra jeszcze, nie pamiętam :D

 

-- 02 sie 2014, 21:25 --

 

MamSwojePoglady, cyklopka, podobno yerba mate z racji bogactwa witamin B wpływa pozytywnie na psychikę, więc sobie nie żałujmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku mnie zapach samej tykwy obrzydził, jak ją wyparzałam, ale już chyba przechodzi.

Gorycz mi nie przeszkadza, bo już dawno piję wszystkie ziółka i herbatki bez cukru.

A wędzony posmak po paru razach przestał przykuwać moją uwagę i jest ok.

 

Natomiast zielonych herbat z aromatem cytrusowym nie poważam tak że na początek chyba tylko będę czyste kupować.

 

Dobrze się sprawuje z letnią wodą, a spodziewałam się, że nie będzie to zbyt apetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu jeszcze jacyś piwoszy yerba mate? Ja naprzemiennie zmieniam kawe na yerba mate żeby uniknąć tolerancji, i aktualnie właśnie jestem na yerbie. Działa mocniej niż kawa, lecz nie jest to jakaś kolosalna różnica. Pije pajarito na dziś dzień, jedna z najmocniejszych, lecz najmocniejsza to ponoć le major yerba mate, zamierzam sobie ją kupić. Co jest na plus yerby że ba działa bardziej długofalowo niż kawa, chociaż przez to bywają problemy ze snem lekkie przez to, ale zwykła hydroksyzyna 25mg mnie wtedy usypia.

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×