Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wyjazd za granicę.Wątek zbiorczy.


Gość Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Thazek, ale Ty cały czas piszesz o autobusie?

Bo na lotnisku w podręcznym by nie przeszło.....

 

lecąc samolotem leki MUSISZ mieć w bagażu podręcznym. Takie są przepisy. Jakby znaleźli w luku to można by mieć problemy. W teorii przynajmniej ;). Jak się wiezie jakieś leki mocniejsze czy więcej to trzeba mieć zaświadczenie od lekarza. Ale przy takiej ilości i autobusem to nie mam pojęcia, najlepiej zadzwonić do przewoźnika i się go zapytać ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki sa przeswietlane przez sluzby celne. Jesli lek w danym kraju jest niezarejestrowany albo jest tych lekow duzo to zostaje zatrzymany a adresat dostaje wezwanie do urzedu w celu zlozenia wyjasnien.

Co do przewozu autokarem to ja bym sie nie obawiala. Czesto latam z lekami, ale wieksze ilosci tylko w bagazu rejestrowanym. Jesli lekow mi zaczyna brakowac rodzina podsyla mi jedno, dwa opakowanie listem priorytetowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Otóż za kilka tygodni jadę do USA. Muszę zabrać ze sobą całkiem sporą ilość leków.

Czy trzeba podjąć jakieś specjalne kroki w celu bezpiecznego przewiezienia ich w samolocie?

Czy trzeba mieć specjalne zaświadczenie od lekarza o konieczności zażywania tych konkretnych leków (w jakim języku)?

Czy kontrola celna/graniczna może mnie z powodu posiadania leków nie wpuścić do USA?

Czy są jakieś limity co do przewożenia leków w ten sposób (np. ilościowe)?

Jakie są przepisy związane z kontrolą celną/graniczną w sprawie przewożenia leków (polskie, amerykańskie)?

Jakie są przepisy związane z przewozem leków samolotem (czy poszczególne linie mają inne przepisy, czy są one ujednolicone)?

 

To tylko kilka przykładowych pytań, oczywiście chcę wiedzieć jak najwięcej w tej sprawie.

W związku z tym proszę Was o pomoc. Może macie doświadczenie w takich sytuacjach, a może macie namiary na jakieś dokumenty lub przepisy z tym związane?

 

Z góry dziękuję!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do USA nie wolno wwozić wielu leków, między innymi silnych leków psychotropowych, leków nasercowych, anty-depresantów, tabletek nasennych. Jeżeli masz problemy zdrowotne, a używanie takich lekarstw jest w twoim przypadku niezbędne, możesz przewiać tylko ilość, która będzie Ci potrzebna podczas pobytu w USA. Lekarstwa muszą być w oryginalnych opakowaniach. Ponadto trzeba mieć przy sobie pisemne oświadczenie lekarza po angielsku, że leki, które przewozisz są przez Ciebie zażywane tylko i wyłącznie w celach zdrowotnych.

 

 

źródło-

 

http://www.migracje.gov.pl/?2,19,-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Candy14!

 

Mam jeszcze tylko jedno pytanie:

Czy odprawa celna ma jakikolwiek związek z visą pracowniczą?

Chodzi mi o to, czy we wniosku o visę muszę przyznać się, że cierpię na zaburzenia psychiczne?

 

Jakie są Wasze doświadczenia w sprawie wypełniania wniosku o visę i zamieszczonego tam pytania dot. leczenia psychiatrycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już ponad 2 lata odkąd odwołałam mój wyjazd za granice ze względu na strach przed przewożeniem leków psych. za granicę.Dalej nie przekonuje mnie że zaświadczenie od lekarza wystarczy.Nie umiem sobie poradzić z tym.Chce gdzieś wyjechać,ale wydaje mi się ciągle że ktoś mnie zamknie w więzieniu za przemyt.To jest nieracjonalne,ale ja w to wierze.Macie jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko zawsze warto zrobić ksero recepty przed wykupieniem leków-dla własnego spokoju :)

 

 

najlepiej żeby miec dowody ;)

 

Ja teraz chodzę za granicą do lekarza, jakoś chciałam tylko w polsce ale się przełamałam ;) Mój język nie jest idealny ale się umie dogadac ;) I przynajmniej w porównaniu do moich zarobków za granica płace mało za tabletki bo kasa finansuje ;) 5 euro za 100 tabletek ;) Nawet dzisiaj mi do domu przywieźli bo byłąm w aptece i nie mieli na stanie to pani mi tam powiedziała że mają kuriera jak będzie i nie trzeba za niego płacic to może podrzucic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×