Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.10.2016 o 10:03, Jurecki napisał:

wiejskifilozof, myślę że na zimę to tylko spodnie dla dziewczyn no bo w spódnicy to im by się z ciqki lodowisko zrobiło :lol:

O dokładnie, jako nastolatka ciągle pomykałam w krótkich spódniczkach  i z gołym tyłkiem, teraz już nie mogę, bo się przeziębi dół i będzie bolało :P 

Ale ogólnie wolę spódnice niż spodnie.

 

A teraz nawet sobie kupiłam kilka sukienek ładnych i zamierzam nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Jaki kolor lubisz najbardziej 😎

Ostatnio kupiłam czarną i fioletową :P

3 godziny temu, acherontia-styx napisał:

@Lunaa, latem ja też głównie na sukienkach bazuje :D ale teraz to już bardziej jesień 🙄🙄

Niby jesień ale też można włożyć jakąś dzianinową i cieplejszą rajstopę..

2 godziny temu, Aurora88 napisał:

A teraz nawet sobie kupiłam kilka sukienek ładnych i zamierzam nosić. 

 

Właśnie...gdzie kupujesz sukienki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lunaa napisał:

Niby jesień ale też można włożyć jakąś dzianinową i cieplejszą rajstopę..

Problem jest taki, że nienawidzę rajstop 😅 także zimą w sukience/spódniczce można mnie zobaczyć bardzo rzadko.

A jak coś to polecam sukienki z Emilie Atelier - cenowo może i są drogie, ale jakościowo super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jetem fanką sklepów Diverse i Medicine. Cała moja garderoba jest stamtąd. 

Ostatnio kupiłam tę: https://diversesystem.com/pl/sukienka-totti#czarny-bialy

Z kodem promocyjnym kosztowała chyba z 45 zł. Jest cieplutka i długa, jak ktoś nie lubi rajstop to nawet bez nich można ją nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem Mam do Was pytanie - jak zajmujecie się swoją cerą naczynkową? Jakich kosmetyków używacie? Chodzi mi o ogół pielęgnacji, co rano, co wieczorem i tak dalej.

Pytam, bo mi od jakiegoś czasu twarz płata figle i jak jak nigdy cery naczynkowej nie miałam, to mi nagle zaczęły pękać naczynka i robią mi się lekkie pajączki gdzieniegdzie na policzkach. A wcześniejszym doświadczeniem nieskalana nie mam nawet pojęcia jak o taką cerę zadbać.

Także każde słowo pomocnym będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma tutaj zarówno dieta jak i pielęgnacja.

Unikalabym peelingow mocnych, bo mi raz po tym popekaly naczynka w okolicy nosa. U mnie lepiej sprawdzają się peelingi enzymatyczne, jeśli wczytasz się w zasady pielegnacji to zobaczysz, ze bardziej są polecane przy takiej skórze. Delikatny żel, serum i krem. Mam rumienie. Dbam o nią normalnie, jak każdą inną cerę. Ważne to unikanie pocierania twarzy, bo to wzmaga zaczerwienienie i pękanie naczynek.

 Oprócz tego musisz zabezpieczać cere przed czynnikami zewnętrznymi. Możesz np. używać oleju różnego lub jakiegoś innego. Zwłaszcza teraz na lato jeśli masz fundusze to poszukaj olejów, które mają naturalny filtr np. z pestek malin. Krem oczywiście przeznaczony do cery naczynkowej, chociaż nie polecam tutaj ulegać reklamie kremów ale wczytac się w ich sklądy. Najlepsze są te z diosminą oraz hesperydyną bo to wlasnie te czynniki maja realny wpływ na stan cery naczynkowej. Uzywam na co dzień Niverosin z apteki. I widzę dużą różnice na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2016 o 00:08, Gość napisał:

 

1. Nałożyć olej. Chodzić z nim ze 3-4 godziny (albo iść spać)

2. Umyć włosy.

3. Nałożyć maskę (maski są lepsze niż odżywki). Najlepiej zawinąć folią, taką spożywczą. Świetnie się ta maska wchłania. I trzymać z pół godziny.

 

Szampon najlepiej chyba nawilżający.

Z tym olejem to trzeba umieć dobrze trafić. Oliwa z oliwek jest za słaba dla mnie, zaś olej słonecznikowy zbyt mocny. Mam włosy wysokoporowate, czyli dość szybko wysychające. Stosowałam aloes (humektany), który nie pomógł. Przypuszczalnie był za słaby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


tak pomyślałam, że fajnie by było gdyby był taki babski wątek kosmetyczno - zakupowy. 🙂 oczywiście faceci mogą stworzyć tożsamy wątek o autach i motorach ;)

Co ostatnio sobie kupiłaś? jakie kosmetyki są dobre na włosy? malujesz się na co dzień? masz dużą torebkę i co w niej trzymasz?
ile masz par butów? jakie są twoje ulubione perfumy?
zapraszam do dyskusji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to ja chyba muszę być na dziale męskim, bo lubię sport, komputery i gadżety typu scyzoryk itp.

chociaż w sumie na kobiece tematy też mogę pogadać. Ulubiona marka ciuchów? Ja lubię takie bardziej młodzieżowe/ skejtowskie ciuchy, jak Cropp czy New Yorker., a buty to przeważnie Vansy. Z kosmetyków to lubię Nivea oraz Avon, ale nie znam żadnej konsultantki, więc nie zamawiam. Z Nivea lubię np. takie małe błyszczyki, nie wiem, jak się nazywają. Ogólnie fajny temat założyłaś. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupiłam? Książki, a cóż innego mogłabym kupić? ;)

Jeśli włosy mi bardzo doskwierają tzn. wypadają albo są sianowate używam olejku arganowego. 

Nie maluję się na co dzień, nie noszę torebki, tylko plecak. Par butów mam na bank mniej niż 10, ale nie chce mi się liczyć ile ;) Moje ulubione perfumy to Sì Armaniego, a kosmetyki ogólnie, to marki Nivea, bo odpowiada mi zapach i mnie nie uczulają ;) to chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, edta napisał(a):

Książki, a cóż innego mogłabym kupić?

tak, to też są moje najczęstsze zakupy :P

 

a co do torebki to też nie lubię jej nosić i zawsze wychodzę z plecakiem. No i nie cierpię nosić siatek z zakupami. Wszystko pakuję do kostki.

 

Ja ostatnio zrobiłam sobie małe zakupy. Byłam ciekawa tej marki, bo czytałam o niej same dobre recenzje.

taką odżywkę proteinową

 

791-large_default.webp

 

oraz szampon nawilżający 

795-large_default.webp

 

i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam 🙂 włosy są lśniące, proste, odżywione i łatwo się rozczesują. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, edta napisał(a):

Co kupiłam? Książki, a cóż innego mogłabym kupić? ;)

Jeśli włosy mi bardzo doskwierają tzn. wypadają albo są sianowate używam olejku arganowego. 

Nie maluję się na co dzień, nie noszę torebki, tylko plecak. Par butów mam na bank mniej niż 10, ale nie chce mi się liczyć ile ;) Moje ulubione perfumy to Sì Armaniego, a kosmetyki ogólnie, to marki Nivea, bo odpowiada mi zapach i mnie nie uczulają ;) to chyba tyle.

O rany, mamy sporo wspólnego. Też czytam, noszę plecak i uwielbiam buty typu sneakers, zwłaszcza vany. Też się nie maluję, trochę dlatego, że mnie potem oczy szczypią. 

Co do włosów, chciałam mieć dredy, ale mężowi się nie podobają. A ja mam zazwyczaj problem z ułożeniem włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bogu nie jestem jedyna jak widać, z tym plecakiem zamiast torebki. ;) Kiedyś poznałam też dziewczynę, która tak jak ja nie lubiła sałatek. Jadła osobno wszystkie warzywa, a ja tak samo. 

Dobra, nakreciłyście mnie na wizytę w Rossmannie. A przy okazji na deskorolce pojeżdżę. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×