Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Arnaldur Indridason Hipotermia.

 

Wielu zna,tego islandzkiego pisarza.Autora tak dobrych powieści jak Głos czy Jezioro.

Oto w poszukiwaniu dobrego klimatu nordyckiego,po raz kolejny trafiłem na islandzkiego pisarza.

Tym razem jest to Hipotermia.

 

Autor przyzwyczaił mnie,że w jego powieściach nie ma pościgów samochodowych,strzelanin,latynoskich gangów czy służ specjalnych.

 

Powieści,charakteryzuję nie śpieszna akcja.Dociekliwość komisarza Erlendura.Barwne opisy Islandii,zwłaszcza jak tu jej jezior.

Przepraszam,że nie przytoczę żadnego z nich.Ale nazwy dla mnie były zbyt trudne.

 

Hipotermia to książka,bardzo podobna w stylu choćby do Głos.

Mamy tu do czynienia z samobójstwem.Maria,kobieta głęboko religijna odbiera sobie życie.

Czy,ta śmierć ma coś wspólnego z wypadkiem na jeziorze ?

I co z tym wspólnego ma umierający starzec.

To wszystko,nieoficjalnie wyjaśnia komisarz.

 

W książce,mamy opis islandzkiego świata teatru.Przyznam,że nie znam żadnych aktorów z Islandii.

Autor opisuje,też relacje komisarza z córką.

 

Finał książki,można powiedzieć jest nie mal bajkowy.

Hipotermia to kryminał,gdzie akcja płynie powoli.Jednak mnogość postaci i nagłe zwroty akcji.Sprawiaj,że jest to bardzo przyjemna lektura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie tytuły ksiazek jakis motywujacych?? jak zyc?

oraz jak zyc po toksycznym zwiazku

 

 

I cos o Oswiecimiu, jak wygladalo zycie w obozach k...ale tak "lekko" pisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię czasem oderwać się od otaczającej mnie rzeczywistości i poczytać książki SF, to mi pomaga w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Ciężko mi wskazać jedną książkę wartą uwagi, jeśli ktoś lubi tego typu literaturę, to polecam całą listę znajdującą się w tym artykule https://sprzedajemy.pl/poradnik/top-10-najciekawsze-ksiazki-postapokaliptyczne-402203-art2723. Niektórzy twierdzą, że tego typu książki są dołujące, a jak dla nie pomagają docenić otaczającą rzeczywistość, nawet gdy wydaje się bardzo kiepska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I coś o Oświęcimiu, jak wyglądało życie w obozach k...ale tak "lekko" pisane

Proponuję "Opowiadania Borowskiego", nie wiem jednak, czy język tego autora Ci podpasuje.

Ściągniesz stąd (za darmo, tak mi się wydaje): http://chomikuj.pl/Magda_line/Ksi*c4*85*c5*bcki/Lektury+szkolne.pdf/Opowiadania+Borowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Trylogię Husycką. Czytałem jakiś czas temu i nie mogłem się oderwać. Trochę ciężko się czyta, ale warto :)
Polecam Trylogię Husycką. Czytałem jakiś czas temu i nie mogłem się oderwać. Trochę ciężko się czyta, ale warto :)
Polecam Trylogię Husycką. Czytałem jakiś czas temu i nie mogłem się oderwać. Trochę ciężko się czyta, ale warto :)

 

Wolę Wiedźmina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×