Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ritka7x, chyba większość osób chudnie po tym leku, na początku brania ja wogóle nie mialam apetytu, mogłam prawie nic nie jeść, biore seroxat już ponad 2 tyg i apetyt wrócił :) ale wiesz powiem Ci tak wole być gruba i szcęśliwa niż miec super sylwetke i chować się w domu z lękami ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joasia1985,

popieram, ja jak maialm nerwice z atakami paniki to jakby mi ktos powiedzial zjedz gowno to ci przejdzie to bym zjadla :? ale pewnie zalezy od stanu w jakim akurat sie znajduje osoba. moj byl oplakany.

ale ritka musi przemyslec sprawe i dac sobie szanse. i pomyslec o tym, ze im dluzej bedzie zwlekac z leczeniem tym bardziej sie rozwinie choroba i tym trudnej sie taka leczy. nerwica ma to do siebie, ze nasza psychika i cialo doslownie wyuczaja sie tych newicowych zachowan i pozniej ataczek paniki z karetka pogotowia przechodzi do porzadku dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak klaudia i już biorę lek Coaxil...dziś pierwszy dzień,oby pomógł....ale jednak moja nerwica jest nieco inna,bo z biegiem czasu moje objawy powoli się zmniejszają nawet bez brania leków i terapii,jednak na dzień dzisiejszy nie zmniejszyły się do stanu zupełnego zdrowia,są jeszcze niestety uciążliwe...po prostu w pewnym okresie swojego życia stłumiłam zbyt wiele negatywnych emocji w sobie i one uchodzą ze mnie w postaci lęku itd....i dlatego z biegiem czasu ten lęk się zmniejsza,bo emocje uchodzą i uchodzą właśnie w postaci mojego złego samopoczucia, tych nieznośnych objawów...ale jednak teraz musze brać leki bo gorzej radzę sobie z nerwicą,niż wcześniej....bo kiedy człowiek jest całkowicie zanurzony w nerwicy t osobie lepiej z tym radzi,niż wtedy gdy jedną nogą stoi w chorobie a drugą jest blisko zdrowia,ten kontrast jest bardzo bolesnyy...i dlatego,żeby to załagodzić chcę brać leki....i jeszcze jest druga sprawa,że od stresu robią się np.wrzody na żołądku i właśnie jak mnie dopadł silniejszy lęk to mnie tak żołądek bolał,że nie wiem...ale potem przeszło jak się trochę uspokoiłam,ale nieraz mnie pobolewa jak coś zjem na przykład...więc nie chcę,aby moje zdrowie fizyczne zaczęło szfankować więc dlatego też raczej muszę brać leki,ale oczywiście załatwię sobie do tego terapię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, dokładnie tak myślę, nawet gówno bym zjadła żeby wyzdrowieć ;))

Ritka7x, nie licz na to że leki zadziałają od ręki, na efekty trzeba troszkę poczekać ;/, wydaję mi się że nie miałaś nigdy takich silnych ataków paniki " z karetką" skoro zastanawiasz się czy przytyjesz od leku czy nie i ma to dla Ciebie tak wielkie znaczenie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci że na początku mojej nerwicy miałam ataki paniki chyba w sumie z 10 razy takich silnych i naprawdę to był koszmar,no ale wielką trudnością też jest czucie lęku ciągłego bez powodu...no ale te ataki paniki to też bardzo głupiaaa sprawa;/...no a karetka u mnie jeszcze nie była....a teraz nie mam ataków paniki,tylko ciągły lęk bez powodu i natrętne myśli ze stanami depresyjnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, ja też mam teraz podobnie caly czas czuje takie napięcie, zdenerwowanie bez przyczyny i mam stany depresyjne, ale ataki też mam np. w kolejkach w sklepie itd. choć staram się walczyć ale one przychodzą same, nie panuje nad tym. Raz jest lepiej raz gorzej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialam nawet dwie karetki naraz bo zadzwonilam na pogotowie i do lekarza dyzurnego naraz :brawo:

ja po kilku pierwszych atakach paniki zaczelam je miec praktycznie non stop. mamamusiala isc ze mna spac do lozka!!! ja nie wiedzialam wtedy co to nerwica i myslalam, ze poprostu cos sie ze mna zlego dzieje i poprostu umieram i tyle. ale jak mi otworzyli oczy ci zpogotowia to poszlam do psychiatry i musial mnie zmulic silnym benzo, chodzilam zakrecona 24 na dobe plus krople na wypadek ataku. mama mnie brala na sile na spacery z torebka czy reklamowka w kieszeni na wdychanie CO2, bylam w stanie paniki non stop. te zmulenie wcale mi sie nie podobalo ale nie bylo innego wyjscia.

jak zaczelam seroxat to jakos silnie na mnie dzialal, i mdlalam, trzeslo mnie, odruchy wymiotne na jedzenie, dretwiala mi glowa i inne syfiaste skutki uboczne. ale powiem szczerze, ze jak tylo zaczal dzialac to niezle mnie postawil na nogi, panika odeszla i wszystkie te stany lékowe.

 

dodam, ze jak mnie uswiadomili co i jak z tymi atakami to juz wszystko rozumialam i wiedzialam ze tak naprawde nie umieram, ze to bzdura itd, a jak tylko przyszedl atak to nauki szly na darmo... myslalam sobie- tym razem to nie zaden atak paniki, ja naprawde umieram i tyle, tym razem sie myla lekarze, tym razem nikt mnie nie uratuje, juz po mnie............................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x, rozumiem Twoj strach przed tyciem,bo jestem byla anorektyczka,bylam na to w szpitalu,wiec zgadzam sie,ze to sie nadaje do leczenia,nie obraz sie,wiem co to znaczy obsesyjny lek przed przytyciem,bedac w szpit.chowalam jedzenie i ciagle plakalam,nad jedzeniem,wogole plakalam,siedzialam caly czas na sali ,mialam,depresje,nie spalam cale noce

Teraz chybawszystko wraca :(

 

Tez u mnie bylo pare razy pogotowie z powodu napadow paniki,depresji placzu ,czasem nawet agresji,dawali mi zastrzyk,badz tabl,pomoglo na jakis krotki czas,pewnie dostawalam hydro w zastrzyku,nie wiem skoro tak krotko dzialalo potem jak przestalo dzialac,jechalam na oddzial psychiatryczny,tam dostawalam tranxene,albo recepte na nie pare razy jechalam w niedziele i wtedy dostawalam pare tablet,na kilka dni tranxene badz relanium i jakos przechodzila

 

Moim pierwszym lekiem byl wlasnie Seroxat,ale tak mnie strasznie trzesla i dostalam takiego ataku paniki,ze pojechalam na pomoc dorazna,przeczytalam ulotke od seroxatu i mialamwszystkie opisane tam uboczne" tzn tak sie" nakrecilam" zrobili mi badanie krwi,to byla znowu niedziela,wszysko wyszlo dobrze to ta cholerna nerwica,a nie seroxat wtedy jednak nie wytrzymalam i odstawilam po tyg,wiem,ze zle zrobilam ,bo pomogl by mi ten lek,ale to bylo silniejsze ode mnie wtedy

Jak bralam paro 2raz to przeszkadzala mi sennosc i zamulenie ,a wtedy potrzebowalam akurat kopa energetycznego,odstawilam po paru miechach

Terazzastanawialismy sie z dr nad Seroxatem,ale dr stwierdzil,ze lepiej jednak zmniejszyc wenle do 150 i zobaczymy jak bedzie 225 za bardzo mnie jednak speedowalo,a teraz najbardziej jest mi potrzebne uspokojenie

Po paroxetynie boje sie tycia i zamulenia,ale trudno lepsze to niz ciagly lek zwiazany pewnie z minimalnym zredukowaniem dawki afobamu

Jakos wenla nagle przestala dzialac wogole p/ lekowo nie wiem dlaczego?! na depre dobrze dziala raczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dla mnie to nie jest dziwne,innym się wydaje że przesadzam,ja nie mam zapędów do anoreksji, tylko nie chcę ze zgrabnej dziewczyny stać się kluską...teraz podoba mi się moja sylwetka i tylko uważam na to, jakie leki przyjmuję bo nie chcę od jakiegoś przytyć...to dla mnie nie jest nic dziwnego,bo każda młoda dziewczyna chce mieć zgrabną sylwetkę,a jak ją już ma to nie wyobraża sobie jakby miała być gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn,nie mowie,ze masz anoreksje,pisalam o sobie,rozumiem Cie,ale poprostu tak jak inni uwazam,ze powinnas to zglosic swojemu dr,ale zrobisz jak zechcesz.Przepraszam jesli Ciebie w jakis sposob urazilam.

 

Po Coaxilu "na bank" nie przytyjesz!

 

Jak sie czujesz ?

 

Pozdrawiam.

 

-- 25 maja 2011, 13:35 --

 

Masz racje,kazda szczupla, mloda dziewczyna,rzecz jasna nie chce przytyc.

 

jestem teraz znowu b.szczupla,ale bardzo sie z tego ciesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terazzastanawialismy sie z dr nad Seroxatem,ale dr stwierdzil,ze lepiej jednak zmniejszyc wenle do 150 i zobaczymy jak bedzie 225 za bardzo mnie jednak speedowalo,a teraz najbardziej jest mi potrzebne uspokojenie

Po paroxetynie boje sie tycia i zamulenia,ale trudno lepsze to niz ciagly lek zwiazany pewnie z minimalnym zredukowaniem dawki afobamu

Jakos wenla nagle przestala dzialac wogole p/ lekowo nie wiem dlaczego?! na depre dobrze dziala raczej .

Ja też chcę zmienić na paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nigdy nie wróce do Seroxatu. Już prędzej do ''głupiej'' Sertraliny. Jak sam Anafranil nie okaże się lekiem w 100% dobrym, to dołoże do niego fluoksetynę, ewentualnie sertralinę. Albo wogóle wrócę do wenlafaksyny. W kązdym bądź razie, nigdy więcej paro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze dziewczyny 20 kg to duzo :( , wspolczuje.

 

Jesli tyle przyjdzie mi przytyc to na pewno odstawie

 

5kg,bylo by dla mnie trudne do przyjecia,a co dopiero tyle

No nic zobaczymy czy bede brala paro,czy tez zmniejszenie wenli pomoze,nie bede sie zamartwiac na zapas,czas pokaze jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka nic się nie stało...Ja po Coxilu niestety mam zaparcia;/...i młdłości i osłabienie lekkie...poczekam do tygodnia jak mi te objawy nie ustąpią to pomyślę o zmianie leku....ale powiem Ci,że mi już po 2 dniach zażywania obniżył napięcie....ale jednak te skutki uboczne są i jak nie ustąpią to zmienię lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84,

tez sie tak telepalas po seroxacie?? ja nie moglam smsa napisac hehhe.musialam, telefon brac w dwie lapki. czasem mnie tak trzepalo, ze po schodach jak schodzilam to musial mnie ktos podtrzymac. niezla jazda. psychiatra u ktorej wtedy sie leczylam powiedziala, ze mam brac i ze mi przejdzie i dala na trzesawki proranol czy jak to sie nazywa. wbijal mnie w siedzenie tak mi chamowal czynnosci serca czy nie wiem czego. dodala mi jeszcze depakine co chyba sie na padaczke stosuje typowo, jakas przykra ta lekarka. rzucilam wszystko i zostalam przy seroxacie i po jakis 2 tyg zaczelam miec gdzies to trzesienie sie. kilka miesiecy co bralam seroxat tak mnie telepalo. moze pozniej troche mniej niz na poczatku ale i tak telepalo.

 

ritka, te objawy uboczne przejda. takze glowa do gory i wcinaj tablety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudia mam nadzieję...a najgorsze u mnie to zaparcia bo powodują,że brzuszek robi się okrągły;/....teraz właśnie muszę unikac słodyczy i bardziej kalorycznych rzeczy,a wcześniej wszystko wcinałam i zawsze byłam chuda,bo moja przemiana materii przed braniem leku była genialna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

zacznij jesc na kolacje jakies platki, mousli, cos pelnoziarnistego, nie platki kukurydziane. to niezle reguluje. jogurty activia itd nie dzialaja az tak dobrze. u mnie kellogs all bran choco dziala wysmienicie :lol: nie jestem pewna czy w polsce jest ten sam produkt kellogs to daje link do fotki http://www.kelloggs.es/allbran/cereales-fibra-desayuno/allbran-choco.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudia, o kurcze,jak Ciebie tak caly czas telepalo,no to masakra

Mnie telepalo przez ten tydzien jak bralam seroxat pierwszy,raz i potem tak szybko odstawilam,bo myslalam,ze sie wykoncze,strasznie trzesly mi sie rece i nogi,jak bym miala padaczke .Pani dr do ,ktorej chodzilam mowila,ze to od nerwicy i ,ze mam przetrwac z 2 tyg i jak zacznie dzialac lek to "telepanie " fizyczne przejdzie a i nie bede czula leku psychicznego,uspokoje sie,nie bedzie napadow leku(przynajmniej po czesci one przejda,bo po 2 tyg lek jeszcze w pelni nie dziala Nie bedzie juz leku przed braniem seroxatu i wkrecania sobie wszystkich ubocznych z ulotki Nie wytrzymalam wtedy,jak juz pisalak wyzej

 

Za drugim podejsciem do paro.telepalo mnie kilka dni bardzo,potem przeszlo i po tygodniu bylam spokojniejsza,senna i wogole(zaczelo mi za bardzo przeszkadzac to "zamulenie")

 

Telepalo mnie po fluoxetynie (prozac),trzesly mi sie rece,ale potem to troche zmalalo i przestalam sie tym przejmowac,bo potrzebowalam kopa energetycznego,bo przed prozaciem mialam tak,ze mialam chroniczna sennosc,nic nie mialam sily robic,a codzienne czynnosci to byl dla mnie ogromny wysilek po prozacu zmeczenie przeslo jak reka odjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to pierwsza u mnie klomi zaczeła działać, nie paro - odwrtonie. Kto wie czy samo paro by tak działało. Od 2 dni czuję się bosko na dawce 150 Anafranilu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×