Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od paru dni biore Parogen 20mg raz dziennie po pol tabletki od jutra mam zaczac brac po calej ale zle sie czuje po tym masakra, doslownie scina mnie z nog czuje sie taki oslabiony i spiacy ze nie mam na nic sily rece mi sie trzesa i czuje dziwna faze. Czytalem ze na poczatku tak moze byc juz sobie wyobrazam jak zaczne brac po calej. Mam pytanie czy ktos wie ile czasu moge sie tak czuc, po jakim czasie zaczne normalnie funkcjonowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkich dziala tak samo nie wiem czy powinienem to dalej brac, dzwonilem do lekarza mowil zeby brac dalej ale samopoczucie mam fatalne

Amon_Rah, mowisz ze dobrze sie czujesz po tym a w jakich dawkach bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy (problem depresja + lęk przed ludźmi)

Paroksetynę (Parogen) 1/2 tabl. biorę od 5 dni, razem z hydroksyzyną (1 tabl.)

Ogólnie jestem, czuję się fatalnie, zaspany, przytumiony.

Mam pytanie, wiem że lek zaczyna działać po 2-3 tygodniach, ale czy to w ogóle działa?

tzn. czy ta senność przytumienie ustąpi? no i czy rzeczywiście nie będę się bał wejść do jakiegoś nowego sklepu i kupić sobie jakieś ubranie? przymierzyć je na spokojnie?

Będę też miał psychoterapię.

Jak takie coś wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co komus to swinstwo powrocilo ?

 

jestem 4 miesiace po terapii seroxatem i ...tak jakby wszystko znowu wrocilo. co prawda nie mam juz napadow leku, umiem sie uspokoic nie panikowac, ale lęki wracają

 

tym co niepokoi bardziej są totalne wahania nastroju - czego do tej pory nie mialem.

doły, głupie myśli...czasem -jak dzis- budze sie rano i mam totalnego doła

 

czy ktos przez cos takiego przechodzil ? wytrwaliscie bez leku, czy jednak wrociliscie do Seroxatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ;) poniekad tak, ale jednak wychodzic z domu moge ;) nauczylem sie opanowywac stres do naprawde rewelacyjnego poziomu... tylko te doliny martwia, totalna hustawka nastroju, stany w ktorych przez godzine jestem radosny i mysle pozytywnie a przez reszte dnia nie moge sie zmotywowac do niczego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze to moze ciut inaczej:

 

przed terapia seroxatem : duzo duzo duzo pozytywnych mysli, dobra motywacja, codzienna walka ...ale tak gigantyczne napady leku, ze nie moglem wyjsc za blok...

 

w trakcie tarapii seroxatem: 0 lekow, super motywacja, zero zmartwien

 

4 miesiace po terapii seroxatem: lek maly, jednak pozwala na codzienne obowiazki, ALE nastrój totalnie popsuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas terapii seroxatem, jakis tam gigantycznych roznic w uczuciach nie zauwazalem...

 

ale tak jak mowie, teraz po terapii zauwazam. mam wrazenie ze po terapii SSRI wszystko wrocilo troche w innym stanie i bardzo nasilone

 

fakt jest natomiast taki, ze gdy zajme sie czyms bardzo intensywnie, np rozmowa z kims, to bardzo czesto zapominam o tym dole, albo po prostu on sam znika..

 

-- 25 kwi 2011, 10:14 --

 

nie ma takiej opcji zeby sie poddawac czy cos w ten desen, to jest tylko i aż rodzaj takiego przygnebienia...

 

co wiecej :) to bardzo ciekawy przypadek :) potrafilbym caly czas spedzac dzien grajac w kosza czy w pilke ..ale zabrac sie do jakiejs nauki/pracy umyslowej totalnie nie potrafie (wtedy intensywnie wracaja czarne mysli, dolina i przygnebienie spowodowane totalnym brakiem skupienia, brakiem efektywnosci...)

 

bylem u psychiatry ponownie - powiedziala ze nie ma co wracac do seroxatu, ze nie jest zle... odczulem bardzo pozytywny wplyw tej rozmowy. 2 dni totalnej mobilizacji.. no a potem znowu dol ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pm77,

 

Nie bedzie tak ze w trzecim tygodniu po wzieciu tabletki poczujesz sie od razu lepiej i pojdziesz do sklepu. Tu musisz sama probowac, jednego dnia podejdz pod sklep, postój sobie tam itp, nastepnego wejdz do sklepu pochodz sobie w nim, trzeciego wez jakies ciuchy i przymierz.

 

Ja musialem tak stopniowo sie przełamywać, powiem szczerze ze 2 lata temu bylo ciezko wyjsc przed dom, po 2 miesiacach juz poszedlem do kolegi, chodzilem do sklepow, nie dostawalem ataków paniki. W tym roku mam zamiar jechac nad morze a mieszkam na południu polski.

 

Dzieki paroxetynie wyszedlem z bagna i zyje w miare normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, Muszę się dostać do doktorka, który chciał mnie kiedys na oddział dzienny wysłać. Mam nadzieję, że uda mi się to w tym tygodniu. Samopoczucie stabilne jak na razie. Bez fajerwerków ale jakoś da się funkcjonować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku ze tyle ludzi ma takie same problemy, objawy co ja a konkretnie fobia społeczna bylem 1 raz u psychiatry przed świętami dostałem parogen i wizytówkę do psychologa ale jeszcze nie zacząłem brać tego parogenu boje się czytając te skutki uboczne :/ i czy to mi pomoże w ogóle czy nie będzie gorzej :/ przecież co dzień chodzę do pracy spotykam się z wieloma ludźmi eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku - to czego doświadczysz po 14 dniach parogenu kompletnie wynagrodzi ci te skutki uboczne - o ile jakies wystapia - bo u mnie nic a nic nie wystapiło- nie nakrecajcie sie wiadomo ze kazdy lek moze miec jakies skutki ale nie znaczy to ze na 100 procent wystapia ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez przeczytalam ulotke i zastanawialam sie nad porzuceniem leku ale zaczelam ostatecznie brac regularnie i efekt po 2/3 tyg! i zadnych skutkow ubocznych. to jest chore, z problemami lekowymi czesto wiaze sie lekka hipochondria i po zapoznaniu sie z tymi wszytsimi strasznymi efektami ubocznymi czlowiekowi w ogole przestaje chcec sie leczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emgie01,

Dlatego ja jak cos teraz zaczynam brac nowego to nie czytam ulotki, przynajmniej sobie nie wkręcam że cos mi sie bedzie dzialo. Jedynie co pytam lekarza to czy moge laczyc to z tymi lekami ktore teraz biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku - to czego doświadczysz po 14 dniach parogenu kompletnie wynagrodzi ci te skutki uboczne - o ile jakies wystapia - bo u mnie nic a nic nie wystapiło- nie nakrecajcie sie wiadomo ze kazdy lek moze miec jakies skutki ale nie znaczy to ze na 100 procent wystapia ,

Ja niczego szczególnego nie doświadczyłem, poza tym że ciągle chciało mi się spać, a odstawienie tego leku graniczy z cudem

 

-- 01 maja 2011, 10:14 --

 

Witam, jestem tu nowy (problem depresja + lęk przed ludźmi)

Paroksetynę (Parogen) 1/2 tabl. biorę od 5 dni, razem z hydroksyzyną (1 tabl.)

Ogólnie jestem, czuję się fatalnie, zaspany, przytumiony.

Mam pytanie, wiem że lek zaczyna działać po 2-3 tygodniach, ale czy to w ogóle działa?

tzn. czy ta senność przytumienie ustąpi? no i czy rzeczywiście nie będę się bał wejść do jakiegoś nowego sklepu i kupić sobie jakieś ubranie? przymierzyć je na spokojnie?

Będę też miał psychoterapię.

Jak takie coś wygląda?

 

Senność i przytłumienie niekoniecznie musi ustąpić, u mnie po 2 miesiącach nie przeszła, jedynie co to zmniejszyła się ale dopiero po zmniejszeniu dawki do 1/2 tabletki. Na napady lękowe to podobno najlepszy lek, ale u mnie każdy inny (poza Wellbutrinem) tak samo skutecznie na to działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×