Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie biore sertraline, ale przez 8 lat bralam paro I chcialam napisac, ze z tego leku da sie zejsc do dawki minimalnej albo I zerowej-ja bralam na poczatku 30 mg I to dlugo, kilka lat, potem zeszlam na 20 mg I znowu jakis rok, potem 10 mg i po jakims znowu roku bralam 10 mg - czyli pol tabletki co drugi dzien. I wlasciwie zeszlabym do zera, tzn. Zeszlam, ale niestety zycie mi sie pochrzanilo i musialam wrocic do lekow... Teraz mam sertre, przy ktorej mialam masę skutkow ubocznych, przy paro poza wieksza sennością nic mi nie bylo. Lekarz dal mi sertre, bo niby lagodniejsza od paro... Przy ostatecznym rzuceniu paro przez 2 tygodnie miałam zawroty głowy i uczucie przechodzącego prądu, ale to ponoc częsty objaw przy odstawianiu paro. Wiem jedno - jak chcecie ten lek odkładać to bardzo powoli, rozlozcie to sobie nawet na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba będzie zmienić lek, wtedy benzo trzeba będzie brać podczas zmniejszania dawki. Jak zmniejszałem z 60 mg do 20 mg biorąc klonazepam to dobrze sie czułem i przy 20 mg dodałem sertraline 50 mg, no i z 10 dni brałem i troche napięty umysł czułem że jest i sen kiepski, ale jak wziąłem klonazepam to super sie czułem z 20 mg paro i 50mg sertraliny. Ogólnie czuje że mój organizm ma dużą tolerancje na paroksetyne i pamiętam że jak zwiększałem z 40 do 60 mg to przez 7 dni podwyższona dawka sie rozkrecała,po 7 dniach było kilka dni idealnego nastroju a później już tak przeciętnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo :)

 

Paro 80 :shock::shock::shock: łoż matko wszystkie nasze "leki życia"szkodzą na wątrobę ale taka dawka o qrde.

U mnie od czwartku zaczeło serducho "przeskakiwać" nawet przy propranololu więc zapodałam sobie Aspargin biore 2*2 i powiem Wam,że jest ok serducho mi się wyciszyło,że nawet wczoraj nie brałam Propranololu.Ale dziś wziełam ale tylko 10-tkę. Paro już dobrze zaczyna działać więc spróbuję wyeliminować Propranolol ze stałego brania bo kiedyś się od niego uzależniłam i skończyłam na dawce 200 dziennie.Myślę,że skoro biorę na stałę ten Amlozek na ciśnienie i nie dzieje się nic z serduchem to spróbuję brać propranolol doraźnie.

 

Buziaczki i milutkiego pięknego dzionka życzę chorowitkom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowa tuta ale na nerwice zapadlam jut jakis czas temu. Jednank w koncu sierpnia wrocila z potrojona sila. Miesiac bralam cital ale nic nie pomagal a nawet mialam zawroty glowy. Ratowalam sie alprazolanem, ktory dzialal na krotka mete. Znzlazlszy sie ktoregos,,pieknego Dnia na pogotowiu dostalam Xanax sr I zadzialal. Biore go ponad miesiac. Paro biore 3 dzien I dopiero dzis zwiekszylam do 20 mg. probowalam pramolan, ale I tak ratowalam sie xanax. Na noc musze brac trotico bo inaczej nie spie. Pramolan odstawilam. Czy ta franca nigdy nie odpusci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurwa mac po 3 miesiącach jak biorę rexetin pojawił się atak paniki - chyba się nigdy do nich nie przyzwyczaję. Jestem na 20 mg paro nie wiem czy nie iść w górę przynajmniej na 30 mg. Proszę Was o opinie jak było po przejściu z 20 mg na 30 mg :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzipan , ja takze witam Cie serdecznie ;)

 

Jedno jest pewne, nie jestes tu sama ze swoimi problemami. Jesli chodzi o SSRI to musisz dac im szanse, zeby zaczely dzialac. Moze jestes przyzwyczajona przez benzo, ze ulga psychiczna pojawia sie np. po 30 min, ale z parosetyna tak niestety nie jest. Jesli chodzi o efekty, pojawiaja sie one po okolo 3 tygodniach, kazdy reaguje inaczej. Na poczatek mozesz sie wspomagac xanaxem, jesli pojawiaja sie nieprzyjemnie skutki uboczne. U mnie byly to nudnosci, wysoki puls, wewnetrzny niepokoj itd. Ustapily po okolo 10 dniach.

Ale nie musze chyba wspominac, ze z benzo powinnas obchodzic sie oszczednie.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile przyjecie do grupy :D Paro bralam juz jakies 4 lata temu I wtedy pomagal, tylko leki nie byly takie silne. Normalnie pracowalam I nawet nice zauwazylam kiedy przeszly. Natomiast teraz jester na zwolnieniu i powolo trace nadzieje ze jakiekolwiel leki pomoga. Ale chcialam powiedziec,ze odstawilam paro , nie bylo to proste pare dni nudności i zawroty glowy, ale to nic w porównaniu z tym co dzieje się teraz. Wenlectine dużo trudniej odstawialam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem kiedyś 60 mg, jak dla mnie to była totalna masakra, ten lek nawet w dawce 20mg potrafi zamulić, a 60mg to piekło. :pirate:

mnie dwudziestka wpierw zamulala ale to bylo na poczatku przygody z psychotropami... zas 60 wrecz przeciwnie bo aktywizowala

 

No widzisz, każdy inaczej reaguje, ja się czułem jak trup na tej dawce, ogólnie serotoninowce mi nie służa, w sumie żałuje, że zszedłem z paro+wenla, to był dobry mix, tylko mi się powkręcało, żeby spróbować, czegoś innego, z perspektywy czasu, widzę, że to był błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/cenzura/ mac po 3 miesiącach jak biorę rexetin pojawił się atak paniki - chyba się nigdy do nich nie przyzwyczaję. Jestem na 20 mg paro nie wiem czy nie iść w górę przynajmniej na 30 mg. Proszę Was o opinie jak było po przejściu z 20 mg na 30 mg :?:

 

Spokojnie. 1 atak paniki niczego nie przesądza. Ja bym trochę poczekała z tym zwiększaniem dawki.

 

Jestem bardzo wrażliwa na działania leków psychotropowych ale o dziwo naprawdę zwiększenie dawki leku niczego negatywnego u mnie nie powodowało. A już z 20mg na 30mg to naprawdę żadna różnica jeśli chodzi o uboki. Jeśli zaś chodzi o samopoczucie po zwiększaniu dawek, to cóż. Byłam na 30mg paro przez rok. Było różnie. Teraz biorę już 40mg i znowu jest nieco gorzej.

 

Poczekaj jeszcze trochę na tej 20-tce. Na zwiększenie masz zawsze czas. A jeśli to będzie konieczne, to się nie bój. Paro pomagała mi przez długie 3 lata choróbska i sprawdzała się całkiem sensownie. Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni biorę 20paro na noc tritico50,a jeszcze xanax w dzień . Od wczoraj mamzawroty glowy. Myśle, ze to od zbyt szybkiego zwiększenia leku, bo paro tylko trzy dni brałam 10 i razem ze zwiększeniem dawki paro wzięłam tri 50. Mam wrażliwy błędnik.Czy ktoś miał podobnie, co myslicie? W piątek mam badanie właśnie błędnika i już umieram ze strachu. Leki teraz zaczely się właśnie od zawrotów głowy. A tam bedą mi te zawroty wywolywac :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni biorę 20paro na noc tritico50,a jeszcze xanax w dzień . Od wczoraj mamzawroty glowy. Myśle, ze to od zbyt szybkiego zwiększenia leku, bo paro tylko trzy dni brałam 10 i razem ze zwiększeniem dawki paro wzięłam tri 50. Mam wrażliwy błędnik.Czy ktoś miał podobnie, co myslicie? W piątek mam badanie właśnie błędnika i już umieram ze strachu. Leki teraz zaczely się właśnie od zawrotów głowy. A tam bedą mi te zawroty wywolywac :oops:

 

 

Miałam badanie błędnika - bałam się jak cholera ale....zupełnie niepotrzebnie :) Wlewają wodę do ucha, raz do jednego, raz do drugiego. To nie boli, choć jest po prostu nie przyjemne ale ja nie wspominam źle :) U mnie ataków paniki to nie wywołało, u Ciebie też nie będzie, zobaczysz :)

 

Ja również "tylko" 3 dni brałam 10mg i potem zwiększałam. Nie ma się co chrzanić, uboki jak mają być to i tak będą. Odwlekanie w czasie niczego nie da. Pomagaj sobie xanaxem (ja brałam akurat Lorafen na 30 minut przed wzięciem dawki paro) i jakoś poszło. Będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×