Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciężka sprawa...licze na wasza pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój problem się ok. 6 miesiecy temu od objawów zwyklej depresji (przygnebienie,rozdraznienie,niechec do wszystkiego,brak erekcji, brak radosci z seksu) pozniej zaczely sie rozne dziwne objawy derealizacja,ciągła zmienność nastroju,przygnębienie i ciągłe wybuchy agresji z którymi juz do dnia dzisiejszego obrywa sie mojej dziewczynie i juz nie mozemy ale sie kochamy.Gdy jakas blachostka mnie wkurzy to juz jestem przygnebiony albo nerwowy caly dzien chociaz tego nie chce ale nie potrafie tego zmienic, jakby za mnie cos kierowalo emocjami.Bylem u psychiatry ktory przepisywal rozne leki pramolan,leki ssri,snri itp i dzialaly one przez pierwsze dni gdy sobie wkrecilem ze one zadzialaja i faktycznie tak bylo odzyskiwalem wlasne "ja" bylem znowu jakby inteligentny, wrocilo mi to jak powinno wygladac zycie,jak sie powinienem zachowac w danej sytuacji, nic mnie nie bylo w stanie wyprowadzic z rownowagi ale po paru dniach wraca to samo na dlugi czas dopoki nie uwierze ze cos mi naprawde pomoze i tak sie dzieje na pare dni (nawet zwykly magnez zlikwidowal moje dolegliwosci na tydzien bo sie naczytalem i uwierzylem ze to jego brak powoduje te stany).Probowalem z tym walczyc na rozne sposoby wziasc sie w garsc,niemyslec o tym jednak nic nie pomaga dopiero gdy wezme cos co wiem ze mi pomoze to jestem soba i nie mam ciaglej hustawki nastrojow,agresji z wybuchami krzyku jak opetany a gdy napije sie alkoholu szczegolnie wodki nagle nie wiem co sie dzieje jestem calkowicie nie soba, bije sie z ludzmi,krzycze ze zabije wszystkich nozem itp.Przypisywalem sobie schizofrenie ale raczej jej nie mam bo wiem kiedy jest cos nie tak nauczylem juz sie odrozniac ten stan niestety ten zly trwa prawie caly czas i zapominam czasem jak wyglada to wlasne ja, czy to moze byc bordeline?? te hustawki nastrojow? jakie leki moga tu pomoc a moze terapia prosze o odp bo nie chce kolejny raz isc do psychiatry da mi leki i nadal nic a tak to moze ja mu cos zaproponuje? Prosze bardzo o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dano666, drogą wirtualną nikt nie jest w stanie postawić rzetelnej diagnozy. Można jedynie spekulować co do potencjalnej choroby. Huśtawki nastrojów, niestabilność emocjonalna, drażliwość, ataki agresji i przygnębienie mogą wskazywać na jakieś zaburzenia ze spektrum CHAD - choroby afektywnej dwubiegunowej, cyklotymię albo na borderline. Rzetelna diagnoza wymaga jednak różnicowania i zastosowania odpowiednich metod diagnostycznych. Przy spotkaniu z psychiatrą mógłbyś zapytać o diagnozę. Lekarz ma obowiązek ci o tym powiedzieć, a nie tylko ograniczać się do wypisania recepty. O CHAD, cyklotymii i osobowości chwiejnej emocjonalnie możesz przeczytać pod poniższymi linkami:

 

http://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-chwiejna-emocjonalnie

http://portal.abczdrowie.pl/choroba-afektywna-dwubiegunowa

http://portal.abczdrowie.pl/cyklotymia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×