Skocz do zawartości
Nerwica.com

Magnez ...


Gość KOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku bez przerwy lekko drży mi dolna powieka. Rano i tak do godz 16 czuję się jakbym miała kaca. Pocę się, trzęsą mi się ręce i tak od kilku dni. Nie wiem czy to nerwy czy brak magnezu ( a może jedno i drugie). Od 2 dni biorę magne B6 - podobno najbardziej przyswajalny.

 

to nie muszą być jedynie braki magnezu, ale też niedobory witamin z grupy B.

Lub niedobór potasu, który też objawia się drganiami powieki.

 

Polecam gorzkie kakao. Już jedna łyżka stołowa dziennie pokrywa dzienne zapotrzebowanie na magnez. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio kupiłem sobie magnez B6 i pisze, ze dawka jest tylko 1 tabletka dziennie. A jak mam niedobór to mogę wiecej niż na opakowaniu ?

 

Słyszałem, ze poza kawą herbaty nie powinno się też pić za dużo. Zawsze robiłem sobie cały dzbanek i wypijałem ich dziennie z kilkanaście. Od dzisiaj w ogóle zrezygnowałem z herbaty, przerzuciłem sie na wode mineralną gazowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 mg magnezu chyba nieee, spójrz dokładnie ile w jednej tabletce się mieści magnezu, a nie innych pierdół, chyba że to magnez max super plus :P to wtedy proponuje jedną. Wydaje mi się że gaz to gaz, wszystkie gazowane wypłukują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha 700 mg to cała tabletka .

 

Magnezu w tabletce jest 125 mg jonów.

Witamina B6 1,4 mg.

Jeżeli jest 125 mg, to trzy możesz brać na pewno, podejrzewam że więcej do 600 mg na dobę też, ale to już lepiej się upewni jeszcze. Ja mam w jednej tabletce 340 mg i biorę jedną, aczkolwiek zastanawiam się nad jeszcze jedną :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z przełykaniem tabletek... bo wtedy czuję jakbym się dusił :roll: i dlatego nie piłem

takich... a chciałem.

Za to kupiłem sobie takie do rozpuszczania ze Zdrowitu mają takie same działanie i nie trzeba łykać.

Polecam ;)

w sumie już dawno nie piłem ale chyba zacznę znowu... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thazek,

 

Kiedyś nawet aspiryny nie byłam w stanie przełknąć, ale lata praktyki czynią mistrza. Teraz każdą "krowę" już przełknę:)

 

Co do magnezu, przestałam się łudzić,że wiele zmieni. Dawno temu dostawałam dożylnie końskie dawki w szpitalu, ale nic nie pomogły:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×