Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez Alli 12 kwi 2018, 21:39
Mnie takie myśli nachodzą od czasu do czasu. Nie muszą być związane z żadnym strasznym wydarzeniem. Potrafię wstać rano w świetnym humorze, a wieczorem rozmyślać o śmierci. Najczesciej wynika to z tego, iż uświadamiam sobie ze nie potrafię być szczęśliwa. Nie potrafię normalnie żyć. Dzisiaj przyszłam z pracy do domu, wokół bałagan, od rana planowałam go posprzątać. Co prawda zrobiłam to, ale musiałam się zmuszać. Zwykle, codzienne czynności wymagają ode mnie wysiłku. Często ogarnia mnie bezsilność, poczucie beznadziei, wegetacji. Kiedy tylko mogę, uciekam od rzeczywistości - w świat imprez, alkoholu, dragów czy nawet filmów. Jako dziecko uwielbialam czytać i zatracać się w światch z powieści. Niestety teraz nie jestem w stanie skupić uwagi na czytanym tekście. W głowie ciągle kłębią mi się myśli. No i kiedy to wszystko tak do mnie dociera, zaczyna przerażac mnie, że tak może wyglądać reszta mojego życia. Po co mam żyć, skoro całe moje życie polega na uciekaniu od niego? To paradoks. Ale strasznie boję się śmierci. Boję się tego co będę czuła w momencie zgonu. Tego że będę chciała zmienić zdanie gdy będzie już za późno. Albo tego, że po tamtej stronie może być jeszcze gorzej.

Myśli samobójcze

przez lalia 13 kwi 2018, 20:17
Nieustannie od 7 lat...
Nasza normalność polega na tym, że zdajemy sobie sprawę z własnej nienormalności.

Myśli samobójcze

przez Heledore 13 kwi 2018, 21:28
lalia, pisałaś, że leczysz się od 2011, czyli właśnie 7 lat. I przez ten czas nic Ci nie pomogło w kwestii myśli samobójczych?
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez shira123 14 kwi 2018, 09:47
Alli napisał(a):Mnie takie myśli nachodzą od czasu do czasu. Nie muszą być związane z żadnym strasznym wydarzeniem. Potrafię wstać rano w świetnym humorze, a wieczorem rozmyślać o śmierci. Najczesciej wynika to z tego, iż uświadamiam sobie ze nie potrafię być szczęśliwa. Nie potrafię normalnie żyć. Dzisiaj przyszłam z pracy do domu, wokół bałagan, od rana planowałam go posprzątać. Co prawda zrobiłam to, ale musiałam się zmuszać. Zwykle, codzienne czynności wymagają ode mnie wysiłku. Często ogarnia mnie bezsilność, poczucie beznadziei, wegetacji. Kiedy tylko mogę, uciekam od rzeczywistości - w świat imprez, alkoholu, dragów czy nawet filmów. Jako dziecko uwielbialam czytać i zatracać się w światch z powieści. Niestety teraz nie jestem w stanie skupić uwagi na czytanym tekście. W głowie ciągle kłębią mi się myśli. No i kiedy to wszystko tak do mnie dociera, zaczyna przerażac mnie, że tak może wyglądać reszta mojego życia. Po co mam żyć, skoro całe moje życie polega na uciekaniu od niego? To paradoks. Ale strasznie boję się śmierci. Boję się tego co będę czuła w momencie zgonu. Tego że będę chciała zmienić zdanie gdy będzie już za późno. Albo tego, że po tamtej stronie może być jeszcze gorzej.

próbowałas psychoterapii?

Myśli samobójcze

przez lalia 14 kwi 2018, 13:23
Heledore napisał(a):lalia, pisałaś, że leczysz się od 2011, czyli właśnie 7 lat. I przez ten czas nic Ci nie pomogło w kwestii myśli samobójczych?

Nie. Obojętnie jak dobrze psychicznie się czuję, myśli samobójcze są zawsze ze mną... Wydaje mi się, że chodzi o to, że już podjęłam decyzję.

Myśli samobójcze

przez Heledore 14 kwi 2018, 17:21
lalia, szkoda. Mało to optymistyczna wizja.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Myśli samobójcze

przez carlosbueno 14 kwi 2018, 17:51
Ja mam już ponad 30 lat myśli samobójcze i jeszcze żyję :mrgreen: , choć to nie jest za bardzo udane życie. A największe myśli samobójcze łącznie z pseudo próbą to miałem jak chodziłem na psychoterapię, podobno to częste na jej początku bo se jeszcze bardziej uświadamiasz jak beznadziejny jesteś. Ostatnimi laty mam jakby mniej, nawet tu mnie rezygnacja dopadła.
Największy Forumowy Maruda

Myśli samobójcze

przez Heledore 15 kwi 2018, 09:07
carlosbueno, ja też mam myśli samobójcze od dzieciaka tak właściwie. Będzie już z 10 lat. I tak jak piszesz- niezbyt to udane życie.
Ciekawe co piszesz o terapii. Ta jest jeszcze przede mną.
na sen kwetiapina 25mg

F 41.2 | F 60.3

Moderator

Myśli samobójcze

przez Alli 15 kwi 2018, 20:21
Shira, niedawno byłam na badaniu psychologicznym, ICD 10. 8 maja mam się zgłosić po wyniki i iść z nimi do psychiatry. Cóż, zobaczymy co dalej. Chętnie poszłabym na terapię, boję się jedynie ze może ona pogorszyć sprawę. Czasem w relacjach z ludźmi lubię sobie dopoowiadać pewne rzeczy. Boje się, że taka relacja z terapeutą może mnie wiele kosztować. Boję się oceniania albo bagatelizacji problemów.

Myśli samobójcze

przez carlosbueno 15 kwi 2018, 20:30
Heledore napisał(a):carlosbueno, ja też mam myśli samobójcze od dzieciaka tak właściwie. Będzie już z 10 lat. I tak jak piszesz- niezbyt to udane życie.
Ciekawe co piszesz o terapii. Ta jest jeszcze przede mną.
Nie u każdego terapia powoduje wzrost myśli samobójczych, czy próby ale wiem że w początkowej fazie terapii to częste, piszą o tym w necie i psychoterapeuta też mi to mówiła chyba, to było tak dawno że nie pamiętam dokładnie. Ja mam myśli samobójcze co najmniej od pierwszej klasy podstawówki, a może to było jeszcze przedszkole.
Największy Forumowy Maruda

Myśli samobójcze

przez kia_ sportage 16 kwi 2018, 08:41
carlosbueno, :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: masakra
straszne.
Rozejrzałem się dookoła i nie mogłem znaleźć dla siebie samochodu, o którym marzyłem. Dlatego podjąłem decyzję - zbuduje go sam – Enzo Ferrari.

Myśli samobójcze

przez kia_ sportage 16 kwi 2018, 08:44
Heledore, moje życie też nie jest udane, ale żyję dla córki. I staram się coś zmieniać, a że mi nie wychodzi to już inna sprawa.
Rozejrzałem się dookoła i nie mogłem znaleźć dla siebie samochodu, o którym marzyłem. Dlatego podjąłem decyzję - zbuduje go sam – Enzo Ferrari.

Myśli samobójcze

przez shira123 16 kwi 2018, 10:47
Alli napisał(a):Shira, niedawno byłam na badaniu psychologicznym, ICD 10. 8 maja mam się zgłosić po wyniki i iść z nimi do psychiatry. Cóż, zobaczymy co dalej. Chętnie poszłabym na terapię, boję się jedynie ze może ona pogorszyć sprawę. Czasem w relacjach z ludźmi lubię sobie dopoowiadać pewne rzeczy. Boje się, że taka relacja z terapeutą może mnie wiele kosztować. Boję się oceniania albo bagatelizacji problemów.

nie boj sie. strach ma wielkie oczy. psycholog nie ocenia, nie bagatelizuje-dobry psycholog.
trzym,am kciuki!

Myśli samobójcze

przez shira123 16 kwi 2018, 10:48
kia_ sportage napisał(a):Heledore, moje życie też nie jest udane, ale żyję dla córki. I staram się coś zmieniać, a że mi nie wychodzi to już inna sprawa.

a jakby to bylo zyc tez-dla siebie? sprawiac sobie radosc?

Sortuj wg