METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
83%

Nie
6
14%

Zaszkodził
1
2%

Liczba głosów : 42

przez SongoSSJ 04 gru 2016, 23:41
Czy metylofenidat może przestać działać? Chodzi mi o motywacje jaką się po nim ma

przez Ashton 05 gru 2016, 13:30
Zalatwiłem sobie 2 opakowania Concerta 18mg i 36mg.

Na codzień biore rano Wenle 150mg i wieczorem 30mg Mirty.

Jesli dorzucę do tego 18mg Concerty na początek, to nie przedobrze?

-- 07 gru 2016, 14:47 --

Byłem wczoraj zrealizować receptę Concerty 18mg. Na zamówienie miałem odebrać dnia następnego.
Na potwierdzeniu malym druczkiem napisała mi "Rp narkotyczna" :lol:

No nic, myślę sobie:
- wzieła mnie za ćpuna.
Dzis poszedłem po odbiór, daje jej pokwitowanie, babka znika na zapleczu na dobre 5 minut.
Myślę sobie:
-Pewnie dzwoni na policję i bierze mnie na przeczekanie.

Wychodzi po 5 minutach i mowi, zebym się podpisał na recepcie, a po chwili prosi o numer dowodu osobistego.
Mówię do niej:
-Po co pani numer mojego dowodu?
A ona, ze może byc tylko sam podpis jednak.
-Przepraszam, czy bierze mnie Pani za narkomana?
Nie w żadnym wypadku, ale to bardzo silny lek na specjalną receptę rpw.
-Ale ten lek jest przepisywany dzieciom, wiec chyba nie taki silny, rozumiem gdybym kupował opiaty, ale ten lek mam przepisany na poprawę koncentracji.

Zapłaciłem i wyszedłem.

Ponawiam pytanie.
Czy moge go brac jesli przyjmuję 150mg Wenli i 30mg Mirty?

przez ArtemisNT 04 sty 2017, 12:41
Witam,

Jeśli ma ktoś na sprzedaż receptę albo sam medikinet to prosiłbym o kontakt mailowy:
dia_2@op.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 03 lut 2017, 01:50
http://www.pediatricneurologybriefs.com ... s-11-8-10/

Effect of Methylphenidate on the Immune System
Author: J Gordon Millichap
Abstract
The effects of methylphenidate (MPH) on the immune system was studied in laboratory mice and in 6 healthy boys treated for ADHD with 30-45 mg/day MPH at the Kings County Hospital, Brooklyn, NY.
Keywords: Methylphenidate, Immune System, Hypergammaglobulinemia

The effects of methylphenidate (MPH) on the immune system was studied in laboratory mice and in 6 healthy boys treated for ADHD with 30-45 mg/day MPH at the Kings County Hospital, Brooklyn, NY. In mice, MPH (1, 5, or 10 mg/kg) reduced by up to 63% numbers of T-helper/inducer cells and also IgG+ cells in the spleen and increased up to 400-fold the serum levels of IgG (ELISA), both in a dose-dependent pattern. Three of 6 boys had twofold increases in IgE levels (188-285 IU/mL). MPH induced a marked hypersensitivity to mitogen-induced proliferation of lymphocytes, a hypergammaglobulinemia, and increased IgE levels. [1]

COMMENT. The apparent immunological effects of methylphenidate suggested by these studies is a disturbing finding which should discourage the use of larger and more toxic doses of MPH in the treatment of ADHD. Further investigations of this MPH-induced immune system hyperactivity are indicated, especially in children with IgE-mediated asthma, allergic rhinitis, and other atopic diseases, in HIV infected children, and its possible interference with immunizations and the normal maturation of the immune system in young children. Drugs used in asthma have been implicated in causation of ADHD. We are now concerned with the possible effects of stimulant treatment of ADHD on the outcome of asthmatic and other allergic disorders.

przez Kalebx3 Gorliwy 03 lut 2017, 14:40
xanonymous,
--- Panie czy to jest angielskie forum ?
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez kokos7 09 lut 2017, 22:36
fobik123 napisał(a):
Tomek858 napisał(a):Podejrzewam, ze moja depresja i nerwica i zwiazanie z nimi lęki sa wynikiem niedoboru dopaminy. W dziecinstwie mialem jej zdecydowanie za duzo, krotkie epizody wytworcze( widzenie duchow, znieksztalcone twarze), ktore minely. Teraz poszlo w druga strone i mam fobie spoleczna. Przerobilem juz wszystkie SSRI, teraz chyba pora na Metylofenidat albo Selegiline, jak myslicie, jezeli rzeczywiscie mam niedobor dopaminy to moze pomoc?

A próbowałeś benzodiazepin? Bo być może problem leży nie w dopaminie a w gaba.

Mnie zastanawia jeżeli stosujemy środki na gaba, to czy nie działamy depresyjnie na OUN, jak wówczas zachowują się pozostałe neuroprzekaźniki.
Czy poprawianie gaba powinno odbywać się tylko w jednostkowych sytuacjach stresowych, a nie jako przewlekłe leczenie nawet środkami naturalnymi.

przez evita1981 07 mar 2017, 17:44
Kto ma na sprzedaż Medikinet. proszę o priv.
Mozarin 10mg-10mg-0
Pramolan 50mg-50mg-100 mg
Trittico 0-0-75mg
Fluanxol 0,5 - 1,5 mg
Baclofen 50 - 125 mg

przez benny10 21 mar 2017, 04:04
Witam! Jak ktoś ma medikinet/concerte Prosze o priv Bardzo mi potrzebne! lub na mail b.wielgat@gmail.com

przez marbu 06 cze 2017, 19:01
Witam,
Potrzebny Medikinat. Nie musi być pełne opakowanie. Może ktoś ma i mu nie służy. Chętnie odkupię. Kontakt dreamless@wp.pl

pozdrawiam,
M.

przez Arnin 17 sie 2017, 21:33
Potrzebuję czegoś na napęd, po odstawieniu efectinu nie mam żadnej motywacji, anhedonia, marazm, nie nazwałbym tego depresją , może się sprawdzić ten lek ? Ah, zapomniałem, główna sprawa to także FS, jak ten lek i czy w ogóle może sobie z nią poradzić ? Jak interakcje z innymi lekami ? Można wspomagać się benzo lub mianseryną ?

przez ernest00 17 sie 2017, 21:49
Jeśli Ci ktoś przepisze ten lek, albo go zdobędziesz innym sposobem na takie zaburzenia to gratuluję ;) To stymulant, dowali w dopaminę to poczujesz się lepiej i będziesz szczęśliwszy. Benzo raczej zagłuszy działanie metylo i będzie mijać się to z celem, chyba że chcesz osiągnąć stan pośredni.
Skoro odstawiłeś efectin, który też działa w pewnym stopniu na dopaminę i noradrenalinę to ten lek może nie poskutkować dużą poprawą względem wenli. Wenla też jest silna i pobudzająca.
Może spróbuj coś z nootropów typu piracetam, noopept.
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez Arnin 17 sie 2017, 22:22
Właśnie wenla w dawce nawet 150-300mg nie działała na FS w moim przypadku, musiałem dorzucać benzo, za bardzo trułem organizm, nie byłem też szczęśliwy, mam do wypróbowania właśnie metylo 18 mg o przedłużonym uwalnianiu i jestem ciekaw efektów, gdyby właśnie działanie było zbyt intensywne to mógłbym tak jak piszesz pośrednio zadziałać używając benzo (clon). 2 miesiące po odstawieniu wenli czuję się jak "gówno" bez żadnej motywacji, nie to chyba abym miał depresję, tylko totalna anhedonia, marazm. Zmierzam właśnie w kierunku dopaminy, testowałem 2 miesiące welbutrin 150mg to nie zauważyłem pozytywnych działań, tylko zwiększyła się agresja, bolała głowa i bardzo mały apetyt
.

przez dr. Psycho Trepens 17 sie 2017, 23:37
pomoże Ci tylko z początku a potem będzie coraz gorzej, przy jakichkolwiek zab. lękowych ten lek tylko pogarsza, kurwica Cię strzeli po paru dniach, jak resztki serotoniny zostaną wyparte.
sam sprawdzałem, tak było.

Paroksetyna - 80mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

przez Arnin 18 sie 2017, 12:49
Ale jeżeli lęki wynikają u mnie z FS, a ten lek podnosi poziom dopaminy i sporo osób w tym temacie twierdzi, że im pomogło to uważam, że warto spróbować. Zawsze można odstawić i wrócić do zamulaczy (SNRI, SSRI)...

Sortuj wg