Fantastyka.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Fantastyka.

przez wiejskifilozof 09 lip 2013, 13:46
Bardzo lubię czytać książki fantasty.Ale najbardziej takie mocne,gdzie łby ścinają toporami,gdzie smoki palą swym oddechem ognistym Bogu ducha winnych ludzi.Elfice o dużych biustach chętnych na seks z człowiekiem.Ale zastanawiam się,czy nie jestem na to za stary.Czy takie bajuchy nie są przeznaczone dla 14 latka.

Fantastyka.

przez Vian 09 lip 2013, 14:01
Neh, ja lubię czytać komiksy o Snoopym i Calvinie i Hobbesie. ;-)
Ze nie wspomnę o serii o Mikołajku. :D Czytam ją prawie ćwierć wieku i mi się nie znudziła ^^
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Fantastyka.

przez Sorrow 09 lip 2013, 15:16
detektywmonk napisał(a):Bardzo lubię czytać książki fantasty.Ale najbardziej takie mocne,gdzie łby ścinają toporami,gdzie smoki palą swym oddechem ognistym Bogu ducha winnych ludzi.Elfice o dużych biustach chętnych na seks z człowiekiem.Ale zastanawiam się,czy nie jestem na to za stary.Czy takie bajuchy nie są przeznaczone dla 14 latka.

Zależy co czytasz :D . Jak to są jakieś Forgotten Realmsy albo Dragonlance albo coś w tym stylu to raczej nie wypada czytać takich rzeczy w wieku powyżej 18 lat. Głównie z powodu tego jak okropnie są napisane :D .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fantastyka.

przez Vian 09 lip 2013, 15:28
E tam, dzikie stada bab czytają Gray'a i mają w nosie, że ciężko o gorzej napisaną książkę od tego (serio, Dragonlancy chyba już są lepsze... ^^' ). :P
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Fantastyka.

przez nomorewords43 09 lip 2013, 15:49
Ale fantastyka to szerokie pojęcie. Skupiwszy się się na fantasy. Od mądrego fantasy Tolkiena, które odgrzebało
dla literatury staroceltyckie gnomy elfy , orki i inne stworki, przez naśladowców, w tym zabawne dzieła sapkowskiego, aż po totalną satyrę Pratchetta, która też pod fantasy podpada. Nie jestem koneserem gatunku, więc moglem kikuset autorów pominąć, ale fantasy to wielka studnia, z której można czerpać wodę wiedzy i rozrywki w wielu smakach. Da się znaleźć wiele cennych życiowych wskazówek, które przydają się w życiu. No może nie wszystko przekłada się na moje życie codzienne, ale jakieś pomysły na rozwiązania problemów pojawiają się dzięki przeczytanym w młodości książkom. Także jak ktoś ma np. natręctwa lękowe ze smokami, albo problemy forumowe z trollami to znajomość literatury fantasy jest bardzo pomocna
nomorewords43

Fantastyka.

przez Vian 09 lip 2013, 15:52
nomorewords43 napisał(a):Także jak ktoś ma (...) problemy forumowe z trollami to znajomość literatury fantasy jest bardzo pomocna

:lol: :lol: :great:
Lisbeth Salander

Fantastyka.

przez deader 09 lip 2013, 17:43
A ja lubię oglądać horrory z lat 80tych, pełnych gumowych potworów i rozlewanej na lewo i prawo sztucznej krwi. Czasem człowiek potrzebuje się "odmóżdżyć" przy jakimś popkorniaku, nieważne czy to książka, film czy gra, ani z jakiego gatunku. Nie da się całego życia przejechać na Platonie i Dostojewskim.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Fantastyka.

przez lukk79 09 lip 2013, 17:51
fantastyka to także science-fiction i ten gatunek bardzo lubię, polecam trylogię o Marsie Kima Stanleya Robinsona i 2001 Odyseję kosmiczną A.c. Clarke'a.
Pierwszy Romantyk Forum

Fantastyka.

przez deader 09 lip 2013, 17:58
lukk79 napisał(a):fantastyka to także science-fiction i ten gatunek bardzo lubię, polecam trylogię o Marsie Kima Stanleya Robinsona i 2001 Odyseję kosmiczną A.c. Clarke'a.

Plus wszystko co napisał Philip K. Dick. Bez wyjątków ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Fantastyka.

przez Pieprz 09 lip 2013, 18:04
i H.P. Lovecraft.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Fantastyka.

przez Śmiercionauta 09 lip 2013, 18:07
fantastyka to także horror i ten gatunek średnio lubię ;)

przed chwilą skończyłem świetne opowiadanie z tego gatunku. G. R. R. Martin "Piaseczniki"
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Fantastyka.

przez lukk79 09 lip 2013, 18:11
deader napisał(a):
lukk79 napisał(a):fantastyka to także science-fiction i ten gatunek bardzo lubię, polecam trylogię o Marsie Kima Stanleya Robinsona i 2001 Odyseję kosmiczną A.c. Clarke'a.

Plus wszystko co napisał Philip K. Dick. Bez wyjątków ;)

ja właśnie bym chciał przeczytać "Ubika" jego
Pierwszy Romantyk Forum

Fantastyka.

przez bittersweet 09 lip 2013, 18:16
Ostatnio czytałam druga cześc trylogii o Crobuzon China Mielville, bardzo oryginalne :great:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Fantastyka.

przez Pieprz 09 lip 2013, 18:19
ja lubię filmy sci-fi, nawet te kiszkowate potrafią mieć swój urok
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg