Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Mona75 17 cze 2007, 13:03
11 minut P. Coehlo świetna. No i trylogia M Sandemo: Saga o Ludziach Lodu, Saga o Czarnoksiężniku, Saga o Królestwia Światła.

przez kasieńka12 17 cze 2007, 23:06
oczywiście "Alhemik" Paulo Coelho :) Przepiękna książka :)
"Weronika postanawia umrzeć" Paulo Coelho
oraz "Demon i panna Prym" Paulo Coelho :)
Książki tego autora sprawiają że potrafię żyć...

przez vampirek82 09 lip 2007, 13:37
ksiazka w ktorej sie zakochalam to William Wharton "Opowieści z Moulin DuBruit", swietna ksiazka, a poza tym to prawie wszystkie jego ksiazka poza tym Masterton!!!!! uwielbiam :) nio i Coehlo, Grochola, King i wiele wiele innych :)
wlasnie czytam "Weronika postanawia umrzec" i sie wkurzam ze musze siedziec w pracy a nie moge czytac!!!!! chyba jutro ukradkiem w pracy bede poczytywala ;)
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mona75 09 lip 2007, 22:34
Ja w pracy przerobiłam " Demon i panna Prym", gorąco polecam

przez lovefoxxx 23 lip 2007, 19:27
ja czytam 3, 4 książki tygodniowo. to pomaga mi odganiać myśli, skoncentrować się, zapomnieć...
jeśli masz ochotę na lekkie, przyjemne historie polecam świetnie napisaną 'owocową trylogię' Izabeli Sowy. (1.smak świeżych malin, 2. cierpkość wiśni, 3. herbatniki z jagodami). generalnie czytuję tylko polskich autorów. doskonałą książką jest 'global nation. obrazki z czasów popkultury.' grzegorza kopaczewskiego. również ironiczne opowiadania sławomira shuty zebrane w 'cukier w normie z ekstrabonusem.' na zakończenie z ręką na sercu mogę polecić ksiązkę elżbiety wojnarowskiej 'niekochani'. wciągająca, doskonale napisana powieść.
jeśli zaś chciałabyś zagłębić sie w ludzką psychikę polecam 'pierwsza osoba liczby mnogiej' camerona westa. autentyczna historia człowieka chorego na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości.

(och, o książkach mogłabym pisać w nieskończoność! ;) )
popchnij mnie w stronę życia...

przez vampirek82 31 lip 2007, 10:22
lovefoxxx polcane przez Ciebie ksiazeczki juz sie licytuja na allegro, fajnie je opisalas wiec postanowailam przeczytac, a ze jestes znawczynia polskiej literatury to moze moglabys cosik jeszcze polecic, gdyz ja praktycznie zagraniczne tylko poczytuje....

przez vampirek82 31 lip 2007, 12:24
hihi to allegro sie ode mnie nie odpedzi :)

przez vampirek82 31 lip 2007, 12:48
Polina napisał(a):Ja teraz poluję na Annie Rice żeby uzbierać całe kroniki wampirów
Laughing

nio ja ostatnio kupilam na allegro "historyka" i wlasnie przymierzam sie do czytania :) a sa jeszcze inne jej ksiazki o tej samej tematyce??

przez angola 31 lip 2007, 14:38
Teraz, to już na pewno wiem, że jestem wśród swoich. Ja czytam wszystko, jedyną książką do której wracam jest Lalka, a tak to nie przepadam za czytaniem znanych pozycji..

przez Shealyn 31 lip 2007, 16:15
A ja uwielbiam thrillery Johna Grishama, szczególnie Raport Pelikana, Firma, Testament, Rainmaker, Wspólnik... Polecam, pozwalają oderwać się od szarej, depresyjnej rzeczywistości ;)
"I know the moment had arrived for killing the past and coming back to life."

"Remember when you were young? You shone like the Sun. Shine on, you crazy diamond!"

przez lovefoxxx 01 sie 2007, 17:27
Polina napisał(a):Ja teraz poluję na Annie Rice żeby uzbierać całe kroniki wampirów
Laughing

ha! są świetne!

Wampirku, co do zagranicznych zależy co chciałabyś poczytać... z amerykańskiego bookshitu (wszystko co amerykańskie jest ble) naprawdę przyzwoite jest "z dzienników botoksowych", opowieść o dwóch 40 latkach, które walczą z upływem czasu, na prawdę się uśmiałam. bardzo sympatyczna, dla tych nie co młodszych jest " świat marzeń zakupoholiczki" tytuł dość infantylny, ale to urocza historia.
z nieco innej półki dość świeża "katedra w Barcelonie" i mój faworyt: "cień wiatru" (zawsze zapominam autora...). lubię hiszpańskich pisarzy tak więc pan Reverte i "klub Dumas". jeśli znasz genialny film Polańskiego z J.Deppem "dziewiąte wrota" to adaptacja tej książki. książka o wiele lepsza!
ksiązki, które podałam w poprzednim poście są warte przeczytania, także życzę Ci miłej lektury! :)
popchnij mnie w stronę życia...

Czytadła, czytadła!!!!!

przez przędka 01 sie 2007, 20:00
popieram czytanie MIstrza I małgorzaty czytałam to dwa lata temu w wakacje , podoba lami sie bardzo, szczególnie wspólne wypicie trucizny( ale to musiałby być ktoś wyjątkowy!!!), a zresztą to nie oni sobie ją zaimplikowali!!! Tego Caelho też czytałam dwie pozycje-fajne!!! teraz w wakacje czytalam ELżbietę I i zaczęłam Dickensa "GREAT EXPECTATIONS' ale nie wiem czy skończę, gdyz szydełkuje a to dużo stroniczek do przeczytania!!!!
trawa usycha więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki

przez vampirek82 02 sie 2007, 08:26
lovefoxxx napisał(a):Wampirku, co do zagranicznych zależy co chciałabyś poczytać... z amerykańskiego bookshitu (wszystko co amerykańskie jest ble) naprawdę przyzwoite jest "z dzienników botoksowych", opowieść o dwóch 40 latkach, które walczą z upływem czasu, na prawdę się uśmiałam. bardzo sympatyczna, dla tych nie co młodszych jest " świat marzeń zakupoholiczki" tytuł dość infantylny, ale to urocza historia.
z nieco innej półki dość świeża "katedra w Barcelonie" i mój faworyt: "cień wiatru" (zawsze zapominam autora...). lubię hiszpańskich pisarzy tak więc pan Reverte i "klub Dumas". jeśli znasz genialny film Polańskiego z J.Deppem "dziewiąte wrota" to adaptacja tej książki. książka o wiele lepsza!
ksiązki, które podałam w poprzednim poście są warte przeczytania, także życzę Ci miłej lektury! :)

to jak je przeczytam i mi sie spodobaja to zwroce sie z prosba o kolejne pozycje :D

przez korres1 09 sie 2007, 20:02
lovefoxxx napisał(a): również ironiczne opowiadania sławomira shuty zebrane w 'cukier w normie z ekstrabonusem.'
(och, o książkach mogłabym pisać w nieskończoność! ;) )

SHUTY CUDOWNY. A "Zwał" po prostu mnie rozwalił.
Jeśli tak przepadasz za polskimi książkami, mogę Ci polecić miłość mojej młodości Ewę Ostrowską: "Zabić ptaka" i "Co słychać za tymi drzwiami", teraz chyba tylko w bibliotekach i antykwariatach. Jedno jej opowiadanie jest w "Opowieściach wigilijnych". Jak zwykle ostre, bo to ostra babka jest ta Ostrowska. :D
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

Sortuj wg