Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez platek rozy 05 mar 2016, 17:49
Stara izraelska legenda opowiada o Papierowym Chłopcu, który przychodzi nocą i porywa dzieci. Dziś już prawie nikt nie pamięta tej legendy…
Pewnego dnia w Sztokholmie przed wejściem do szkoły należącej do gminy żydowskiej od kuli wystrzelonej przez nieznanego sprawcę ginie nauczycielka. Umiera na oczach dzieci i ich rodziców. Dwie godziny później w drodze na zajęcia sportowe zaginęło dwóch chłopców z tej samej szkoły.
Fredrika Bergman i Alex Recht muszą stawić czoło jednemu z największych wyzwań w czasie swojej dotychczasowej pracy w policji. Muszą ruszyć w pościg za przestępcą, który jest równie groźny, co skuteczny. Wszystkie ślady prowadzą do Izraela.
Eden Lundell, która pracuje w szwedzkiej policji bezpieczeństwa, staje wobec innego wyzwania: musi zmierzyć się ze swoją własną przeszłością, gdy w jej życiu pojawia się nagle Efraim Kiel. Wkrótce potem na jaw wychodzi dobrze strzeżona tajemnica.
W każdej z tych spraw pojawia się postać Papierowego Chłopca. Kim jest naprawdę? Czyżby szukał nowych ofiar?

"Jaka jest recepta na ochłodzenie się w upalny dzień...szwedzki kryminał, którego akcja toczy się zimą w temp. około -15*C. Książka Kristin Ohlsson gwarantuje nie tylko ochłodzenie, ale również dreszczyk emocji. Wydaje mi się , że ta autorka jest przez polskiego czytelnika mało znana i doceniania (ciągle wzdychamy do Camilli),a szkoda. Uważam, że szwedzkim kryminałem jeśli chodzi o autorki "rządzi" właśnie pani Ohlsson. Przekonajcie się. Przeczytajcie. Polecam. "

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 06 mar 2016, 19:39
Jacek Komuda Bohun.O zapomnianej przez historyków,bitwie pod Batohem.

przez platek rozy 22 mar 2016, 16:17
W 1904 roku w Wiedniu dochodzi do serii morderstw, które poruszają miejscową społeczność. Wszystkie ofiary są modelkami artystów, młodymi i pięknymi kobietami o wątpliwej reputacji, należącymi do La Maison des Mannequins, instytucji stworzonej przez kochankę i muzę jednego z najbardziej znanych malarzy: piękną i enigmatyczną Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.

Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci...

Powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku, której główną bohaterką jest kobieta wyprzedzająca swoją epokę, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

Wiedeń doby secesji, piękne kobiety, artyści - ta fascynująca historia zachwyca, przeraża i wciąga bez reszty.

Obrazek]
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bonus 22 mar 2016, 22:38
Ja, jak zawsze kocham literaturę kryminalną i namiętnie ją czytam.
Teraz czytam ( i już prawię kończę ), dwa, polskie kryminały.
Przepadam za polskimi kryminałami, ale i amerykańskie są dobre.
Bardzo mi się podoba, najlepsza, polska autorka kryminałów: Katarzyna Bonda.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Bonus 22 mar 2016, 22:55
Ja kiedyś się wczytywałem w thrillery psychologiczne - amerykańskie i w horrory.
Czytałem ich wiele.
Teraz już się przestawiłem na same kryminały, ponieważ mnie ciekawy, cały ten, kryminalny świat.
Regularnie, z Biblioteki wypożyczam kryminały, ale wiele ich tam nie mają, gdyż to mała Biblioteka.
Mają tylko tam jedną półkę kryminałów i ja to wszystko przeczytam.

Od zawsze lubiłem czytać.

przez wiejskifilozof 23 mar 2016, 13:51
Ciekawą książkę czytałem.To Utopie Konrada T. Lewandowskiego.To historie alternatywne.Polska,która powraca do pgaństwa i Joanna D,Arc królową Polski.

przez platek rozy 24 mar 2016, 10:44
Bonus, Bondy niestety nie trawie za to lubie kryminaly Kasi Puzynskiej - seria o Lipowie oraz Remigiusza Mroza .
Bonda jak dla mnie strasznie wtorna i nudna.Nie ma tej iskry zaciekawienia ktora pchalaby mnie zeby sie dowiedziec co dalej. :? :bezradny:

przez Bonus 24 mar 2016, 23:05
platek rozy napisał(a):Bonus, Bondy niestety nie trawie za to lubie kryminaly Kasi Puzynskiej - seria o Lipowie oraz Remigiusza Mroza .
Bonda jak dla mnie strasznie wtorna i nudna.Nie ma tej iskry zaciekawienia ktora pchalaby mnie zeby sie dowiedziec co dalej. :? :bezradny:

No to zależy, kto lubi, jakie kryminały.
Przyznam się, że ja jeszcze nie czytałem, żadnego kryminału, Katarzyny Bondy.
Czytałem tylko niektóre recenzje tych kryminałów, i na tej podstawie stwierdziłem, iż ona ma dobre kryminały.
Może nie dokładnie to stwierdziłem?
Ja, właśnie, już prawie skończyłem czytać dwa, polskie kryminały.
Ostatnio też czytałem, kryminał rosyjski i był dobry, autorki: Wiktorii Płatowej.
To był dobry kryminał.
Rosyjskie kryminały są bardzo znane i dobre.
No i, oczywiście też polskie, amerykańskie kryminały.

Np. teraz, jeszcze czytam kryminał "Umów się i giń".
Taki tytuł.

przez Bonus 24 mar 2016, 23:16
Dobre są też kryminały: Mariusza Czubaja, Zygmunta Miłoszewskiego, Jacka Rębacza.
Ja, wiele, polskich kryminałów przeczytałem.
Może, ponad sto, różnych kryminałów.

przez wiejskifilozof 25 mar 2016, 14:37
Czubaj,choćby 21.37.Taki tytuł.A Miłoszewski ? Gniew,Ziarno Prawdy.Bezcenny.

przez Stakatela 25 mar 2016, 15:21
"Szynkadela- produkt polski" Wiesław Pasławski - forumowicz wieslawpas zachęcał do czytania, więc z ciekawości zamówiłam w Empiku, zakupiłam i zaczęłam czytać - na razie jestem na początku, ale póki co książka mi się podoba i nie żałuję zakupu.

przez platek rozy 25 mar 2016, 15:25
Bonus, Tez duzo czytam kryminalow( zreszta ja ogolnie bardzo duzo czytam ksiazek z wszelkich gatunkow) ---lubuje sie w kryminalach skandynawskich ale nie tylko ... Co czlowiek to inne gusta . Dla mnie Bonda nie do przejscia bo mnie unudzila setnie :bezradny:

Czubaja czytalam , Miloszewskiego tez ( tez mie ;) nie powalil na kolana niestety)

przez Stakatela 25 mar 2016, 15:31
Zaczęłam czytać "Pochłaniacz" Bondy i może by mnie zaciekawila, ale zdenerwowałam się wątkiem na początku i odłożyłam książkę.

przez Bonus 25 mar 2016, 21:27
platek rozy napisał(a):Bonus, Tez duzo czytam kryminalow( zreszta ja ogolnie bardzo duzo czytam ksiazek z wszelkich gatunkow) ---lubuje sie w kryminalach skandynawskich ale nie tylko ... Co czlowiek to inne gusta . Dla mnie Bonda nie do przejscia bo mnie unudzila setnie :bezradny:

Czubaja czytalam , Miloszewskiego tez ( tez mie ;) nie powalil na kolana niestety)

No ja to czytam, dość często i dużo.
Ale tak jak już mówiłem, ja się pasjonuje, głównie sprawami kryminalnymi i, również czytaniem kryminałów.
Bardzo mnie interesuje policja kryminalna, trudne śledztwa...tajemnicze tropy...dążenie do prawdy, sprawiedliwości.

I to wszystko jest w wielu powieściach kryminalnych.
Tak się dzieje w rzeczywistości, bo wydarzenia kryminalne dzieją się wokół nas. One są tuż za rogiem...
Natomiast, raczej w powieściach kryminalnych, to literacka fikcja. Wymyślone wątki.
Chociaż są takie powieści kryminalne, które są oparte na faktach.
My żyjemy w kraju, w którym, wydarzenia kryminalne stały się modne.
Każdy może się stać jakąś ofiarą wydarzeń kryminalnych. Można się w to uwikłać.

Gdybym miał taką możliwość, na pewno chciałbym być, cywilnym oficerem wydziału kryminalnego w jakiejś komendzie, w policji.
Ja zawsze jestem za sprawiedliwością i sam chciałbym z tym walczyć.
No ale to tylko marzenie...
Bardzo się lubię wczytywać w kryminały, dowiadywać się o sprawcach, różnych wydarzeń kryminalnych, o ofiarach.
W rzeczywistości, bardzo wiele spraw kryminalnych nie jest rozwiązanych i zostają umorzone, z braku dowodów.
Prawda nigdy nie była dla nikogo najważniejsza, ani sprawiedliwość.
I zawsze, chodzi o to, że z tym walczyć.

Sortuj wg