Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez singnoral 30 gru 2015, 11:46
Polecam Love x Style x Life Garance Dore.

przez wiejskifilozof 01 sty 2016, 10:06
Michelle Cohen Corasanti Drzewo Migdałowe.
To powieś,o konflikcie Żydów i Arabów.Książka,na przykładzie jednostek.Bardzo mądra i z ciekawym zakończeniem.

przez Stakatela 01 sty 2016, 11:00
Ostatnio interesują mnie książki dla rozrywki, ale nie z taką głupią fabułą, ani nie takie o miłości, że żyli długo i szczęśliwie. Zaczęłam czytać "Pudło i inne nieszczęścia" Anny M. Zawadzkiej i zobaczymy, jak się rozkręci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 02 sty 2016, 10:27
Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią.

Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.

Brawurowy debiut Małgorzaty Halber to szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu. To opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.

"Książka "Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber jest sednem. Sednem człowieka, sednem życia, sednem prawdy. Dla wszystkich, bo alkohol to tylko pretekst. Ryje głowę, moczy oczy, zaciska gardło i robi ból w brzuchu. "

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez acherontia-styx 02 sty 2016, 10:49
platek rozy, czytałam, średnio mi podeszła :P
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez platek rozy 02 sty 2016, 12:19
acherontia-styx, ja poki co jestem gdzies tak na 90 stronie .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez acherontia-styx 02 sty 2016, 13:06
Aktualnie BLACKOUT. Najczarniejszy scenariusz z możliwych. - Marc Elsberg

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Stakatela 03 sty 2016, 14:04
Ja książkę M. Halber - Najgorszy człowiek na świecie przeczytałam z zainteresowaniem.

przez wiejskifilozof 06 sty 2016, 10:44
Polecam fanom i fankom Gry O Tron.Rycerz Siedmiu Królestw.Tego autora.

przez alone05 08 sty 2016, 22:13
Teraz czytam "Życie po życiu" Raymond A. Moody, uwielbiam tą książkę, opowiada o ludziach, którzy przeżyli śmierć kliniczną i zostali przywróceni do życia, opowieści te są przepojone spokojem i miłością.

Relacje osób, które powróciły:
"Miałem uczucie, że poruszam się w głębokiej, bardzo ciemnej dolinie. Ta ciemność była tak głęboka i nieprzenikniona, że absolutnie nic nie widziałem, ale było to najcudowniejsze, wolne od zmartwień przeżycie, jakie można sobie wyobrazić".
"Wszystko było czarne, tylko gdzieś w dali przed sobą widziałem światło. Było niezwykle jasne, ale z początku niezbyt duże. Powiększało się w miarę jak się zbliżałem. (...) Pomyślałem "Jeśli już mam umrzeć teraz, to wiem, kto czeka na mnie tam na końcu, w tym świetle".
"Unosiłam się nad stołem i widziałam wszystko, co robili. Z całą pewnością wiedziałam, że umieram. A jednak martwiłam się o moje dzieci, o to, kto się nimi zaopiekuje. Nie byłam jeszcze gotowa, żeby odejść. Bóg pozwolił mi żyć".

przez wiejskifilozof 10 sty 2016, 13:53
David Morrell Nagie Ostrze.Dawno nie czytałem,tak nie równej książki.Eh,a miałem ochotę na dobry thriller.

przez platek rozy 16 sty 2016, 10:31
Skonczylam
Syn”, książka Jo Nesbø - norweskiego specjalisty od mocnych wrażeń, trafiła już na szczyty list bestsellerów w Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii i USA. Zbiera entuzjastyczne opinie czytelników i krytyków, także w polskich mediach - na łamach „Newsweeka” została opisana jako „genialnie skonstruowany kryminał i zarazem przewrotny moralitet”. Powieść opowiada o Sonnym Lofthusie, który odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada mu historię, która całkowicie odmieni jego życie…

Sonny odsiaduje wyrok w więzieniu w Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że na ich podstawie przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Jest zdruzgotany, gdy jego ojciec, zasłużony policjant, zostaje oskarżony o korupcję i popełnia samobójstwo. Ale czy na pewno mężczyzna zginął z własnej ręki? Sonny będzie dążył do ujawnienia prawdy za wszelką cenę.

Obrazek

Kończę

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.

Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?

Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…

"Poruszająca, a przede wszystkim pouczająca książka o walce z chorobą, wielkiej miłości i ogromnej woli życia."

Obrazek

przez acherontia-styx 16 sty 2016, 21:07
'Miniaturzystka' - Jessie Burton ;)

Obrazek

Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent: okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 18 sty 2016, 11:05
Ja już po Jorn Lier Horst.Poza Sezonem.Hm,ciekawa.Książka,norweski kryminał.Dobrze napisany,wcale nie nudzący.
Dużo akcji też poza Norwegią.Czyli na Litwie.
Oczywiście są zabójstwo.Jednak dopiero przy końcu,mamy sprawcę.
Dobrze,że autor też wspomniał,coś o dzieciach komisarza.
Ale,jak dla mnie ciut za mało.

Sortuj wg