Pielęgnacja ciała - porady, dyskusja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez *Monika* 22 kwi 2011, 21:19
No to napewno sobie kupię. Jak mówisz,że tak ładnie pachnie i w dodatku jest wydajny...to wypróbuję. Dzięki Basia.
Obrazek
Główny Moderator

przez paradoksy 22 kwi 2011, 21:20
tylko patrz na dolne półki - tańsze rzeczy są zazwyczaj na dole :mrgreen:
ja używam praktycznie tylko Ziaji jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy.
paradoksy

przez NoOneLivesForever 22 kwi 2011, 21:20
masło do ciała
jakie określenie, hehe, po tym tylko zjeść właścicielkę tego ciała.
NoOneLivesForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 22 kwi 2011, 21:21
paradoksy napisał(a):tylko patrz na dolne półki - tańsze rzeczy są zazwyczaj na dole :mrgreen:
ja używam praktycznie tylko Ziaji jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy.

Czyli nie sprawdza się teoria,ze to co ciut tańsze to gorsze.
O ja głupia! :hide:
Obrazek
Główny Moderator

przez paradoksy 22 kwi 2011, 21:31
NoOneLivesForever, jeszcze KAKAOWE masło do ciała.... am am :mrgreen:

Monika1974, ta teoria po części się sprawdza.. ale jak się wie co jest dobre i już sprawdzone a tanie- wtedy się nie sprawdza. :mrgreen:
spróbuj, na pewno będziesz zadowolona.
a jak ciało ładnie pachnie po takim prysznicu... 8)
paradoksy

przez linka 23 kwi 2011, 08:31
Masło do ciała Ziaji - faktycznie, po opalaniu - niezastąpione. :great:

Kiedyś używałam też mydeł - i kakaowe i oliwkowe i kozie mleko - ale mnie wysuszają :-| a tak pięknie pachną i są taniutkie...szkoda.
Teraz natomiast używam ziajowego szamponu do włosów też w dużej butli, za 7 zł, pół litra do włosów przetłuszczających się i jestem bardzo zadowolona.
Z ziaji używam też toniku i kremu do twarzy z serii ogórkowej - jestem mega zadowolona.

Do twarzy używam żelu z Rossmana Rival de loop - cena 7 zł, i jest bez SLS - czyli tego składnika który najbardziej wysusza i drażni skórę ( Sodium Laureth Sulfate - na niego trzeba uważać, a jest niestety prawie w każdym kosmetyku do mycia :/ ) . Peeling do twarzy też mam Rossmanowy (Synergen, niebieski, jest fajny bo jest z kwasami i nieźle robi na pory i zaskórniki)

Jeśli ktoś ma problem z suchą skórą, ja na nogach czasami aż się łuszczę to polecam Rossmanową markę Isana Med - mam mleczko ( które jest bardzo treściwe, gęste) i olejek pod prysznic. Zajebiste kosmetyki, kosztują około 5-7 zł, może nie pachną zbyt pięknie ale nie mają w składzie ani barwników ani aromatów sztucznych, za to jest oliwa z oliwek !

Natomiast nie oszczędzam na podkładzie do twarzy i na tuszu do rzęs ...... tutaj faktycznie, to co ciut droższe może okazać się gorsze.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez NoOneLivesForever 23 kwi 2011, 11:48
Zaraz się biorę za balsamowanie zwłok
Wy to nieraz macie te teksty :D
Ostatnio edytowano 23 kwi 2011, 11:54 przez NoOneLivesForever, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel
NoOneLivesForever

przez Pinkii 23 kwi 2011, 13:12
paradoksy napisał(a):
aha, i jest bardzo wydajny - mi taka butla starczy na 2-3 miesiące a nie szczędzę sobie tego przy prysznicu :mrgreen:
nawet często go używam jako płynu do kąpieli. :mrgreen:

O kurcze, jak Ty to robisz? Ja też go używam i mi jedna butla starcza na tydzień (!), tak samo szampon 400ml. Co tydzień w niedzielę muszę kupić.
Obrazek
zbanowany

przez *Monika* 23 kwi 2011, 13:28
Ja na kosmetyki wydaję masę pieniędzy, muszę się tym zainteresować. Dużo wydaję na podkład, używam z Revlon'u. Ale jestem z niego zadowolona bo nie wysusza mojej skóry na buzi. Dużo wydaję na tusz i cienie. Na żel do mycia twarzy, do demakijażu, na kremy , serum, maseczki. A najwięcej na kosmetyki do włosów chyba; szampon, jak szampon, ale tony zużywam odżywek, serum, olejków, pianek, lakierów.

Wypróbuję tych z Ziaji, napewno. Już zapisałam na kartce.
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 23 kwi 2011, 13:35
Pół litrowy żel - miesiąc, szampon 400ml, jak miałam długie włosy 2 tygodnie, teraz - miesiąc :mrgreen:

Ja uwielbiam wydawać kasę na kosmetyki, lubię testować - szczególnie te tanie - bo można znaleźć jakąś perełkę :mrgreen:

Dziewczyny a jesteście przywiązane do kremów do twarzy? Do podkładu czy tuszu do rzęs? Znalazłyście już idealny kosmetyk i się go trzymacie? Czy może od czasu do czasu eksperyment?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez khaleesi 23 kwi 2011, 14:22
używam obecnie z Avonu Galaretkę nawilżającą do ciała z czereśni i z gałki muszkatołowej.
Bardzo dobra. :roll:
Krem do twarzy z Avonu mam z liposomami . Bardzo dobry .
Używam jedynie puder sypki lekko a nie tak ,żeby nawalić na 2 cm :P
balsam do ust ,tusz i styknie ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez *Monika* 23 kwi 2011, 14:34
linka, Tak, ja jestem przywiązana do kremów Avon z serii Anew. Wszystkie po kolei, z uwagi na kategorie wiekowe sprawdziłam i polecam. Sa naprawdę dobre. No....przynajmniej dla mnie.
Tusze....teraz już od ponad roku używam tusz z Avonu, taki ze złotym napisem: AVON extena mascara, zawsze czekam na promcję i nie ukrywam,że mam taniej bo w Avonie jestem od prawie 10 lat.
Tusz jest naprawdę idealny jak dla mnie. Wygodna do aplikacji szczoteczka, która nie tuszuje powiek, tylko rzęsy, sluży do precyzyjnego nałożenia tuszu. Sam kolor tuszu-czerń jest żywa, błyszcząca. Można sobie wytuszować nim bardzo długie rzęsy, w zależności od upodobania. Nie kruszy się.
Raczej jak przekonam się do jednego kosmetyku...to go długo stosuję, ale też testuję nowe.
Obrazek
Główny Moderator

przez khaleesi 23 kwi 2011, 14:37
Monika1974, a używasz coś z Oriflame ?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez *Monika* 23 kwi 2011, 14:47
psyche., Tak, niektóre wody toaletowe. Uwielbiam Giordani ze srebrną nakrętką. :105:
Cienie do powiek są Ok i mydełka.
Wcześniej stosowałam kremy z Oriflame,są w porządku, ale nie będę ukrywała,że w Avonie mam taniej poprostu.

Acha....lubię lakiery z Avonu i z Hean, w takich małych buteleczkach. Te z Hean nie są tanie, ale świetny pędzelek mają, fajna konsystencja i nie odpryskują tak szybko.
Avon z kolei ma ciekawe kolory, ale szybko odpryskują.

Dziewczyny, chcę sobie kupić taki lakier do paznokci, który po aplikacji pęka na paznokciu i powstaje ładny efekt. Wiecie o czym mówię?
Co polecacie? Poproszę o fotki! :D
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg