Uroda

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Uroda

przez lakuda 31 gru 2010, 18:03
linka, hmm... no jak ja na maxa sobie ustawiam, to mnie wręcz rzuca przez skurcze mięśni..

a pani fizjoterapeutka twierdzi, że to odpowiednik 3ch godzin intensywnego treningu na siłowni..
z moją nadwagą i kondycją fizyczną nie powinnam wręcz tak intensywnie ćwiczyć.. więc w moim wypadku, tego typu trening, myślę, że jest faktycznie wskazany..
lakuda

przez MOCca 31 gru 2010, 18:05
linka, gdyby mi tylko zależało na zdrowiu...pewnie w krytycznym momencie się obudzę.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 31 gru 2010, 18:11
MOCca, ej ej tego nie wolno tak zostawiać, z kręgosłupem trzeba uważać....chociaż na basen chodź i dużo pływaj - to też pomaga.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lakuda 01 sty 2011, 02:50
niemądry, to zapraszam .. razem będzie raźniej :P
lakuda

przez harpagan83 01 sty 2011, 15:37
MOCca napisał(a):A co polecacie na dolny odcinek kręgosłupa - kość ogonowa, jak mam otworzyć zawleczkę od tymbarka to wysiłek wprowadzony w dłonie daje mi popalić w kręgosłupie, aż się zginam.

Basen. pływanie z deseczką na brzuchu, nogi do kraula. Zwisy na drążku, masarze, krioterapia ;)

[Dodane po edycji:]

linka, jeśli chodzi o tą akcję z 50 Centem to nie wiem czy to jest autentyk, bo premiery filmu do tej pory nie widziałem. Ale jeśli chodzi o zrzycenie masy ( mięśniowej) to na pewno jest to możliwe, a w jego wypadku było na pewno to w miarę bezpieczne, Stać go na dobrych lekarzy i dietetyków. ;)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez lakuda 06 sty 2011, 11:45
kurde, stresiora złapałam..
czy ktoś wie jaka jest różnica w napięciu i natężeniu między elektrostymulacją a elektrowstrząsami?
bo przy moich lekach nie można stosować elektrowstrząsów, a ja kurcze chodzę na te elektrostymulację..

no i czy elektrostymulacja nie będzie źle działała.. :(
bo efekty cielesne, jak najbardziej pozytywne, już widać..

[Dodane po edycji:]

o elektrostymulacji znalazłam tyle:
Elektrostymulacja to idealna forma pobudzania organizmu do spalania kalorii przez uaktywnianie układu mięśnionwego.Ta technika jest wykorzystywana nie tylko w rehabilitacji, usprawnianiu, wzmacnianiu mięśni, ale też w redukcji cellulitu, modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu ciała.
.
Elektrostymulacja mięśni powoduje wzmocnienie i uruchomienie wielu mięśni jednocześnie, oraz spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Efektem naszych działań jest widoczna utrata centymetrów w obwodach i znaczne ujędrnienie ciała.
.
Urządzenie pozwala uzyskać zwilokrotniony efekt, niż po samodzielnych ćwiczeniach. Przykładem może być trening mięśni brzucha. Te właśnie mięśnie z pomocą urządzenia mogą wykonać 1200 ruchów na godzinę. W tak krótkim czasie człowiek nie jest w stanie wykonać tak intensywnego treningu. Dodatkowo zabieg nie obciąża stawów i nie doprowadza do stanów wyczerpania, jak to ma niekiedy miejsce przy stosowaniu eksploatacyjnych treningów siłowych. Zamiast 4 godzin ćwiczeń, ten sam efekt uzyskujemy podczas 45-minutowego zabiegu elektrostymulacji i spalamy tyle samo kcal!
.
Zalety stosowania elektrostymulacji:
- polepsza wygląd, poprawia sylwetkę i proporcje ciała - redukcja obwodu bioder, ud i pasa średnio o 5 -11 cm w obwodach, natomiast przy zastosowaniu terapii cieplnej spadek wagi średnio 0,5 - 1kg po zabiegu
- wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach - od warstwy głębokiej do powierzchniowej
- łagodzi napięcie i ból
- stymuluje rozkład tłuszczu i likwiduje nadmiernie nagromadzonych zapasów tkanki tłuszczowej
- wzmaga produkcję kolagenu i uelastycznienie mikrowłókien
- likwiduje zwiotczenia, wywołuje efekt naprężenia i uelastycznienia
- stymuluje cyrkulację krwi
- zwiększa metabolizm
- usprawnia procesy odżywcze i przemianę materii w tkankach
- pobudza układ limfatyczny
- stymuluje wydalanie toksyn
- powoduje wchłanianie obrzęków
- przywraca równowagę neurowegetatywną
- uśmierza bóle mięśniowe, kostno-stawowe i neurologiczne
- ma korzystny wpływ w leczeniu schorzeń zwiotczenia i przykurczy mięśni
- powoduje odpoczynek zmęczonych i obolałych stóp
- przedłuża zdrowe życie przez nieobciążanie pracą serca podczas ćwiczeń
- przywraca do normy i wzmacnia mięśnie
- pomaga w leczeniu artretyzmu i reumatyzmu
.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg:
Polecany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku.
.
Elektrostymulacja może zastąpić ćwiczenia fizyczne u osób, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na aktywne uprawianie sportu, gimnastyki, czy innych form aktywności ruchowej. Teraz zwyrodnienia stawów, przebyte kontuzje, brak czasu lub niechęć do ćwiczenia w grupie nie będą już przeszkodą do szczupłej sylwetki i jędrnego ciała.
.

ale o różnicy między elektrostymulacji a elektrowstrząsami, to nie znalazłam niestety :(
lakuda

Sortuj wg